Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

BlackBerry Z30

- - - - -
  • Please log in to reply
842 replies to this topic

#703
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 02.02.2007
Nici o schimbare sesizabila la mine

#704
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Alte intrebari:
1- in ce conditii trebuie sa se aprinda ledul rosu?
2- de ce tot apare solicitarea cu ID-ul? Asa este normal?

#705
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Si inca o intrebare - daca atunci cand tel se inchide apas "cancel", tel ar trebui sa nu se mai inchida, nu?

#706
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Probează și vezi ce se întâmplă! :) nu se mai închide! În ce condiții vrei tu se aprinde ledul roșu! La apaeluri și la alte notificări! Poți alege și alte culori!

#707
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Deci am o problema la buton, pt ca se inchide chiar daca apas cancel.
Deci ledul se aprinde by default la apeluri si notificari, nu in permanenta cum era pe vremea lui Ericsson cand blink-anea ca sa vezi ca ai retea?

#708
Cabbano

Cabbano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.10.2008
Salut. De când am făcut update la 10.3.2.2836, am aceeași problema ca multi alții, nu mai merge sa dezinstalez aplicațiile Android.

Știți cumva când apare un fix de la BlackBerry sau un update de soft?

Telefonul e un BB Z30 STA100-2.

Mulțumesc!

#709
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Trebuie să faci downgrade la runtime android!

#710
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Cu butonul am avut și eu aceeași problema,Am rezolvat prin lărgirea capacului în jurul butonului cu o pila de unghii.

#711
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,950
  • Înscris: 26.02.2010
Și cum se face downgrade la runtime android?

#712
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Azi am luat o alta husă flip case la z30 pentru că cea albă se uzase și s făcuse urâtă! Acum am luat una neagră deși acum a ecranul alb telefonul iar înainte era negru cu husa albă :)
Am zis că mai bine dau 100 de lei pe husă decât 400 pe display :)
Scrie pe crackberry cum se face! Ai nevoie d calculator s voi încerca și eu să  fac la pașaport că mi-a venit laptopul de la reparat.

#713
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
A probat și dockul de Passport se potrivește și la z30 dacă nu am pusă husa flip case! Merge și cu alta husă gen silicon sau husa flex shel!


View Postxedos6, on 19 ianuarie 2016 - 20:59, said:

A probat și dockul de Passport se potrivește și la z30 dacă nu am pusă husa flip case! Merge și cu alta husă gen silicon sau husa flex shel!
Attached File  uploadfromtaptalk1453230049732.jpg   75.99K   16 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230063328.jpg   68.02K   15 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230079201.jpg   76.61K   14 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230094385.jpg   79.27K   15 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230117266.jpg   94.79K   13 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230149896.jpg   150.06K   15 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1453230187763.jpg   142.18K   14 downloads

#714
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004

View PostCabbano, on 18 ianuarie 2016 - 18:10, said:

Salut. De când am făcut update la 10.3.2.2836, am aceeași problema ca multi alții, nu mai merge sa dezinstalez aplicațiile Android.

Știți cumva când apare un fix de la BlackBerry sau un update de soft?

Telefonul e un BB Z30 STA100-2.

Mulțumesc!

Merge din home screen sa apesi pe minus cand clipesc iconitele.
Se dezinstaleaza orice aplicatie, fie ca e Android sau BB

#715
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Nu mai merge după ultimul update! Dispare de pe ecran dar rămâne instalată aplicația android și te încurcă dacă vrei să instalezi una mai veche sau vrei sa scapi de ea de tot!

#716
IN1975

IN1975

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.04.2015
Salut,
sunt noi pe aici, poate ma ajutati (si nu ma judecati daca mai spun traznai...).
Folosesc BB de vreo 4-5 ani, in ultimii 2 un BB 9720 mai exact.
Ma bate gandul sa trec la Z30 (vad ca se mai gaseste inca),sau Leap daca nu mai gasesc Z30 pana ma hotarasc, pentru avantajele legate de navigare (display), dar sunt in cautarea unei solutii si pentru a folosi soft de navigatie (waze mai exact) si aplicatii gen ING Home Bank, Cinemagia. Nu ma joc pe telefon, folosesc destul de mult mail, WhatsApp, sms, si navigare pe net (stiri, diverse informatii).
Blackberry Hub imi face cu ochiul, si chiar tastatura de pe OS 10.x, chiar daca banuiesc ca nu se va ridica la nivelul celei fizice de pe 9780 sau chiar 9720. De asemenea, imi place ce am vazut pe filmele de prezentare despre multitasking si ii place cum e gandit sistemul de operare.
Intrebarile la care as vrea sa ma ajutati cu raspunsuri sunt:
1. merge waze-ul bine?
2. gasesc aplicatii (care sa si functioneze) din android market precum cele indicate? Precizez ca nu ma pricep sa le instalezpe cai mai "ocolite" , as prefer sa le descarc pur si simplu din market.
3. important: inteleg ca incepand cu  OS 10 telefoanele BB fac un altfel de traffic de date, la care nu mai este nevoie de abonamentele specific de bb. Traficul este acum mai mare banuiesc, nu cred ca mai apare compresia care era inainte. Eu am abonament de firma cu 600Mb inclusi. O sa am nevoie de mai mult? Voi cam ce traffic aveti lunar?

Salut,
sunt noi pe aici, poate ma ajutati (si nu ma judecati daca mai spun traznai...).
Folosesc BB de vreo 4-5 ani, in ultimii 2 un BB 9720 mai exact.
Ma bate gandul sa trec la Z30 (vad ca se mai gaseste inca),sau Leap daca nu mai gasesc Z30 pana ma hotarasc, pentru avantajele legate de navigare (display), dar sunt in cautarea unei solutii si pentru a folosi soft de navigatie (waze mai exact) si aplicatii gen ING Home Bank, Cinemagia. Nu ma joc pe telefon, folosesc destul de mult mail, WhatsApp, sms, si navigare pe net (stiri, diverse informatii).
Blackberry Hub imi face cu ochiul, si chiar tastatura de pe OS 10.x, chiar daca banuiesc ca nu se va ridica la nivelul celei fizice de pe 9780 sau chiar 9720. De asemenea, imi place ce am vazut pe filmele de prezentare despre multitasking si ii place cum e gandit sistemul de operare.
Intrebarile la care as vrea sa ma ajutati cu raspunsuri sunt:
1. merge waze-ul bine?
2. gasesc aplicatii (care sa si functioneze) din android market precum cele indicate? Precizez ca nu ma pricep sa le instalezpe cai mai "ocolite" , as prefer sa le descarc pur si simplu din market.
3. important: inteleg ca incepand cu  OS 10 telefoanele BB fac un altfel de traffic de date, la care nu mai este nevoie de abonamentele specific de bb. Traficul este acum mai mare banuiesc, nu cred ca mai apare compresia care era inainte. Eu am abonament de firma cu 600Mb inclusi. O sa am nevoie de mai mult? Voi cam ce traffic aveti lunar?

#717
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Waze merge bine, la fel și Cinemagia și ING.
Pentru aplicații Android, cea mai bună metodă de instalare este cu Snap.
Dpdv trafic cred ca va consuma la fel ca orice alt telefon cu Android, IOS.

#718
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
1 - Se poate combina lista cu contacte locale cu lista cu contacte din gmail sau yahoo ca sa rezulte o singura lista in care dublurile sa poata fi imbinate (asa cum se face in gmail contacts)?
2 - Se poate face backup la jurnal apeluri si la SMS-uri? Daca da, cu ce app (intentionez sa trec pe cineva de pe Z10 pe Priv) ?
Merci

#719
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Referitor la întrebarea legată de contacte, răspunsul este da

Attached Files



#720
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Am incercat asta dar asta inseamna munca manuala. Ma gandeam la ceva automat. Am facut asa: am exportat toate contactele in format csv, le-am importat in contul de gmail, acolo am contopit tot ce era dublura si le-am re-exportat in telefon.

Edited by geekos, 21 January 2016 - 06:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate