Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 

Ciudatenie PC Garage

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nu mai nene... eu recoman azerty ca-mi plac, shoppingu (majoritatea) il fac de la ei si nu am avut nici o problema...
dar mai sunt si alte site-uri ieftine de unde puteti lua....

#56
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,937
  • Înscris: 25.01.2007
Care e procedura la returnare produs pcgarage?
Trimit inapoi prin curier, platind eu. Apoi ei trimit banii in cont. Corect pana aici?
Isi opresc banii si pentru transportul pana la mine, in conditiile in care a fost transport gratuit, platind cu cardul? Cam in cat timp returneaza banii?

#57
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
La retur platesti doar transportul catre ei si cam atat,nu cred ca`ti mai este restituit ceva daca tu refuzi produsul,chiar daca e il alea 10 zile fara motiv.

#58
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

View PostSperSaTinMinteAcestCont, on 18 septembrie 2013 - 18:52, said:

Eu unul nu as plati cu 10-20% mai mult pentru o componenta. Dar inteleg de ce sunt mai scumpe. Atentia la detalii este mare, nu exista pagini ce nu pot fi accesate, informatiile produselor sunt mai complete si...cele mai mari plusuri ale garajului sunt filtrele.
Spre deosebire de azerty poti sa stai pe situl garajului mai mult de 2 minute fara sa te apuci sa injuri.
Un exemplu este carcasa asta. Incearca s-o accesezi. Nu merge!
Sa zicem ca ma intereseaza numai carcasele ce au sursa pozitionata jos, ce fac pe azerty? caut manual prin 400 de produse?...NU, nu caut!...intru pe un magazin online bine structurat si caut acolo.
Exemple se mai gasesc muuuulte...socketul fm2 pt coolere nu este trecut (macar pentru vizitatorii mai nepriceputi).

In viitorul apropiat vreau sa-mi iau un cooler. Mi-a ramas ochii la un Scythe Katana 4. La pc garage costa 127 lei, iar la azerty doar 107 lei. O sa-l comand de pe azerty, ca-i mai ieftin (si nu prea are ca sa fie stricat la el Posted Image ). Dar inteleg de ce preturile sunt mai crescute la pc garage.

Cei de la PCgarage au site foarte bine structurat poate ca este cel mai detaliat si bine structurat magazin online din Romania.
Oarecum se justifica preturile mai mari la Pcgarage si Emag. De exemplu am cumparat un cooler de la Emag pe care l-am returnat dupa 24 de zile si am primit banii inapoi. Eu zic ca au meritat cei 10-15 lei in plus fata de alte magazine pe care oricum poate ii dadeam pe transport.
Am fost surprins apoi de modul in care mi-a venit ambalat coolerul de la Pcgarage: intr-o cutei cu pungi de aer. De la emag a venit simplu in cutia sa.
Fiecare cumpara de unde vrea dar daca diferenta dintr-un magazin mai ieftin si emag sau pcgarage este de pana la 15-20 de lei maxim eu personal aleg sa cumpar de la emag sau pcgarage.

#59
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
si ce te faci cand dai comanda de o unitate care te costa 2500 la garaj si 2200 la altii? tot "nimic" ti se mai pare si diferenta de 200-300 lei?
sau cand comanzi o placa de baza cu 50 lei mai scumpa decat in alta parte?

la pret per componente "ieftine" poate iesi mai ok la garaj sau emag. mai ales cu transportul.

dar in rest... daca esti din bucuresti nu mai bine iei aproape 3 la pret de 1? (tocmai am comandat inca 2 bucati si m-a frapat diferenta de pret)
PS: puteti ignora diferenta de dimensiuni. cel de la azerty are 250x200x3mm (am masurat acum cel comandat luna trecuta)

#60
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

Quote

daca diferenta dintr-un magazin mai ieftin si emag sau pcgarage este de pana la 15-20 de lei maxim eu personal aleg sa cumpar de la emag sau pcgarage
Consider ca fraza asta nu lasa loc de interpretari.
Nu inteleg ce ma iei cu tot felul de abureli.

#61
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,937
  • Înscris: 25.01.2007

View Postslai, on 20 septembrie 2013 - 18:27, said:

Care e procedura la returnare produs pcgarage?
Trimit inapoi prin curier, platind eu. Apoi ei trimit banii in cont. Corect pana aici?
Isi opresc banii si pentru transportul pana la mine, in conditiile in care a fost transport gratuit, platind cu cardul? Cam in cat timp returneaza banii?
Am trimis placa de baza, cost 20.5 lei curierul, m-au anuntat ca au primit produsul si mi-au pus banii... in contul de pe site.
Acu'am cerut sa-i trimita in contul bancar, ca degeaba ii am in contul de pe site... Aveti idee in cat timp ii transfera inapoi?

Edited by slai, 01 October 2013 - 12:20.


#62
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View PostOriOn20, on 01 octombrie 2013 - 12:10, said:

Consider ca fraza asta nu lasa loc de interpretari.
Nu inteleg ce ma iei cu tot felul de abureli.
vai.. ma scuzati ca nu am observat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate