Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

preturi SSD, Flash, DRAM

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Cine are in vedere cumpararea de componente ce includ Flash si DRAM (SSD, carduri de memorie, RAM pt. PC) ar face bine sa actioneze acum, cat mai sunt stocuri la comercianti. Pe termen scurt preturile vor creste. Sau sa astepte sa se linisteasca apele.
http://hexus.net/bus...-factory-blaze/

#2
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Relax -> http://www.reuters.c...E9830SP20130904

#3
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Eu cred ca totusi pretul va creste o data cu lansarea noilor modele de memorii gata afumate, care - teoretic vorbind - se altereaza mult mai incet.

#4
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
samsung evo 840 25pgb ssd, marketonline:
- achizitionat pe 2.9.13 cu 715 lei
- pret azi 10.9.13: 788 lei (+10%)
samsung nu are pagube, nu aprovizioneaza componente de la hynix (au flash-urile lor), insa profita.

dar asa e cum spune Aries(ro), relax. valabil cu precadere pentru cei care nu au in plan achizitii  de asemenea componente pe termen scurt.
deocamdata la biroul meu de vanzari componente (job-ul de zi cu zi) am achizitiile blocate la mai multi furnizori / producatori de flash si dram. nu am informatii despre cat va dura pana la reluarea productiei la hynix. probabil cca. 1-2 luni daca este intr-adevar cum spun ei, adica pagubele nu au fost majore.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate