Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook
 

unde este muzeul tarii crisurilor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Urmeaza sa trec prin oradea cu un grup de copii si ne-am opri si la acest muzeu. Am cautat pe net adresa exacta si informatiile sunt contradictorii: ba ca este sau a fost in locatia palatului baroc ba ca e pe strada Dacia ba ca e pe Armata Romana.
Daca sunteti din zona lamuriti-ma si pe mine

#2
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
muzeul era in renovare in primavara. s-ar putea sa fie si acum la fel.

#3
ncu

ncu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 25.06.2013
.....cladirea in care a fost ani de zile  e cum cobori de la Gara Centrala ori pe stra Savinestilor ori pe Muzeului ( cam la 100-150 m de gara) dar stiu ca au fost discutii multe legate de retrocedarea cladirii catre nu stiu ce ordin catolic sau ceva de genul. Ca mai este muzeul propriu-zis in acea incinta sau nu , asta nu mai stiu.

#4
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 19.08.2005
Din ce stiu eu, muzeul este inchis pentru public de mai multi ani, in vederea mutarii in noul sediu, sediu care nu este gata inca.
Palatul Baroc, unde a functionat muzeul, are iesire si pe bd. Dacia iar noul sediu este pe str. Armatei Romane, de aceea ai vazut toate aceste adrese.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate