Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 

best rap album

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
hai ma lasa-ma cu ctc tau....daca erau buni scoteau si ei piesa care sa fie cunoscute de toata lumea ...asa oamneii au vazut ca nu prea au succes au dat-o ca ei canta undergound...canta underground pentru ca nu au valoare ca sa faca piese comerciale....au mai incercat ei cu cateva videoclipe dar si-au dat seama  ca nu prinde la lume si s-au lasat la mana lor.....din romania mafia si parazitii care au mai scos piese bune ...

P.S. nu am nimic cu fanii ctc dar nu putem afirma ca au cel mai bun album....ca sunt cei mai buni ca nu e chiar asa...

#20
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 punisher13, on Jul 30 2007, 01:42, said:

hai ma lasa-ma cu ctc tau....daca erau buni scoteau si ei piesa care sa fie cunoscute de toata lumea ...asa oamneii au vazut ca nu prea au succes au dat-o ca ei canta undergound...canta underground pentru ca nu au valoare ca sa faca piese comerciale....au mai incercat ei cu cateva videoclipe dar si-au dat seama  ca nu prinde la lume si s-au lasat la mana lor.....din romania mafia si parazitii care au mai scos piese bune ...

P.S. nu am nimic cu fanii ctc dar nu putem afirma ca au cel mai bun album....ca sunt cei mai buni ca nu e chiar asa...

Pei cine sa o cunoasca "manelismul" de la noi ? E necunoscuta pentru cei ce nu au treaba cu rap-ul si pentru cei care vor piese sa dea bine in boxe , piese gen : Candy Shop , Smack that etc. si asculta toate porcariile ce se dau la radio , pentru ei aia insemnand muzica  buna. Adica manele , house-uri de doi bani , asa zisul rap de 2 lei si alte tampenii de muzica comerciala.

#21
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007

 antinVidia, on Jul 31 2007, 00:55, said:

Pei cine sa o cunoasca "manelismul" de la noi ? E necunoscuta pentru cei ce nu au treaba cu rap-ul si pentru cei care vor piese sa dea bine in boxe , piese gen : Candy Shop , Smack that etc. si asculta toate porcariile ce se dau la radio , pentru ei aia insemnand muzica  buna. Adica manele , house-uri de doi bani , asa zisul rap de 2 lei si alte tampenii de muzica comerciala.
da ma dar interpretii pieselor alea pe care le-ai amintit tu au cantat si ei underground la inceput dar au fost prea buni si acum au ajuns la un alt nivel ....poate ca unele din piesele actuale sunt de 2 ....2pac e considerat cel mai bun rapper din toate timpurile si a cantat hip-hop comercial....asa ca mai lasati-ma .....

#22
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 punisher13, on Jul 31 2007, 10:23, said:

da ma dar interpretii pieselor alea pe care le-ai amintit tu au cantat si ei underground la inceput dar au fost prea buni si acum au ajuns la un alt nivel ....poate ca unele din piesele actuale sunt de 2 ....2pac e considerat cel mai bun rapper din toate timpurile si a cantat hip-hop comercial....asa ca mai lasati-ma .....

Si cam cate piese Tupac se dau la radio sau TV . Doar California Love si atat. Tupac a devenit cunoscut mai mult pentru felul sau de a fi , comportamentului si datorita mortii sale "suspecte" si "spectaculoase"  , nu neaparat din cauza vanzarii de albume si bogatiei (precum 50 , PDaddy, Jay-Z ).  
"poate ca unele din piesele actuale" - cam tot ce se da la radio & TV e de 2 lei , adica 99,9% .
Daca nu esti capabil sa faci diferenta intre rap-ul de 2 bani comercial si rap-ul "adevarat" , e grav. Nu are rost sa mai discutam , cine stie cunoaste...

#23
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
mai du-te nene acasa si te culca si da-mi pace cu rap-ul tau adevarat....ai vazut ca il sustin eu pe 50 cent??vorbeste la subiect daca stii daca nu taci....pentru mine eminem si 2 pac sunt cei mai buni iar din romania mafia si parazitii chiar dac ain ultima vreme fac melodii mai proaste...eu ma refer la toata cariera nu la ce fac in prezent.. tu asculta ce vrei...asculta tu rap-ul ala de 2 lei cantat de ctc si ce iti mai place tie...

#24
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

 punisher13, on Jul 31 2007, 13:13, said:

mai du-te nene acasa si te culca si da-mi pace cu rap-ul tau adevarat....ai vazut ca il sustin eu pe 50 cent??vorbeste la subiect daca stii daca nu taci....pentru mine eminem si 2 pac sunt cei mai buni iar din romania mafia si parazitii chiar dac ain ultima vreme fac melodii mai proaste...eu ma refer la toata cariera nu la ce fac in prezent.. tu asculta ce vrei...asculta tu rap-ul ala de 2 lei cantat de ctc si ce iti mai place tie...
tu chiar vrei sa castigi antipatiile tuturor, nu?
asculta tu in continuare mafia ca esti pe drumul cel bun ;) ...

#25
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 punisher13, on Jul 31 2007, 13:13, said:

mai du-te nene acasa si te culca si da-mi pace cu rap-ul tau adevarat....ai vazut ca il sustin eu pe 50 cent??vorbeste la subiect daca stii daca nu taci....pentru mine eminem si 2 pac sunt cei mai buni iar din romania mafia si parazitii chiar dac ain ultima vreme fac melodii mai proaste...eu ma refer la toata cariera nu la ce fac in prezent.. tu asculta ce vrei...asculta tu rap-ul ala de 2 lei cantat de ctc si ce iti mai place tie...

Un mic sfat : Asculta si altceva inafara de "smecherii" astia de auzi tu de ei si discutam peste cativa ani cand mai cresti putin . Cum ti-am zis asa eram si eu inainte , parca ma oglindesc in tine.  Dar pana la urma  fiecare cu gusturile sale . Asculta ce vrei omule  :peacefingers:  .

#26
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007

 Mr.Jinx, on Jul 31 2007, 13:33, said:

tu chiar vrei sa castigi antipatiile tuturor, nu?
asculta tu in continuare mafia ca esti pe drumul cel bun ;) ...
si daca ascult mafia si parazitii ce?sunt pe drumul cel rau??si daca atrag antipatiile tuturor ce??eu trebuie sa ascult ce vrei tu ca sa nu iti cad tie antipatic??eu nu sunt rapper ca sa ascult tot ce ziceti voi eu ascult ce imi place ....daca pe acest forum sunteti mai multi carora nu va place mafia si parazitii nu inseamna neaparat ca eu gresesc sau ce ascult eu nu este bun...acelasi lucru l-ati pati si voi daca ati intra pe un forum cu multi fani paraziti si mafia....

Edited by punisher13, 31 July 2007 - 21:53.


#27
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 punisher13, on Jul 31 2007, 22:52, said:

si daca ascult mafia si parazitii ce?sunt pe drumul cel rau??si daca atrag antipatiile tuturor ce??eu trebuie sa ascult ce vrei tu ca sa nu iti cad tie antipatic??eu nu sunt rapper ca sa ascult tot ce ziceti voi eu ascult ce imi place ....daca pe acest forum sunteti mai multi carora nu va place mafia si parazitii nu inseamna neaparat ca eu gresesc sau ce ascult eu nu este bun...acelasi lucru l-ati pati si voi daca ati intra pe un forum cu multi fani paraziti si mafia....

Un JaRule , un 50 , Mafia si Parazitii asculta oricine si cei care nu asculta muzica rap. Nu inseamna ca asculti muzica rap daca te limitezi la cateva trupe "de suprafata" .

#28
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007

 antinVidia, on Aug 1 2007, 10:13, said:

Un JaRule , un 50 , Mafia si Parazitii asculta oricine si cei care nu asculta muzica rap. Nu inseamna ca asculti muzica rap daca te limitezi la cateva trupe "de suprafata" .
pai da si nu am mai spus o data ca nu sunt rapper...ascult ce imi place...si consider ca aceste formatii sunt cele mai valoroase de la noi....

#29
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 punisher13, on Aug 1 2007, 10:33, said:

pai da si nu am mai spus o data ca nu sunt rapper...ascult ce imi place...si consider ca aceste formatii sunt cele mai valoroase de la noi....

:cursing: Pei si de ce ne-ai mai lasat sa ne stoarcem nervii aici cu tine ? Trebuia sa spui direct asta .

#30
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007

 antinVidia, on Aug 1 2007, 11:03, said:

:cursing: Pei si de ce ne-ai mai lasat sa ne stoarcem nervii aici cu tine ? Trebuia sa spui direct asta .
pai ce frate daca nu sunt rapper nu am voie sa-mi dau cu parerea??eu ascult hip-hop comercial pentru ca asta imi place si pe asta il consider de calitate ...daca voi aveti alta parere nu inseamana neaparat ca aveti si dreptate....

#31
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Pai daca asculti numai rap comercial inseamna ca nu cunosti fenomenul ca unul care asculta numai rap (sau aproape numai rap). Nu cunosti trupele vechi si consacrate, nu cunosti elementele care deosebesc o piesa comerciala (facuta doar sa prinda la public) de una facuta din pasiune. Deci sincer, da-mi voie sa nu fiu de acord cu parerea ta.

On topic: romanesc: CTC - Dificultati tehnice
strain: ar fi cam prea multe, dar ma multumesc cu oricare album 2Pac :)

#32
zuPPazThaR

zuPPazThaR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 13.07.2007
sincer ctc nu imi place deloc...parerea mea...si underground ascult...si dau o sansa oricarei piese...da....ar fi de la ctc vreo doua trei melodii mai mishto....dar altfel....neah....ca si album mishto...nuj ce sa zic...am vazut ca aici dak asculti underground esti tare....uite eu ascult...dar nu pot spune ca mi-a placut un album in mod deosebit din latura asta, de underground...albume care mi-au placut cap coada sunt cele scoase de parazitii...in general sau in particular de cheloo sau ombladon...mi-a mai placut sevrajul lui bitza...dar dupa cum am spus...fiecare album din cele aminte nu sunt unele pe care le pot pune pe locul unu...nu'l pot vota ca si cel mai bun...pentru ca toate au si faze najpa...ca si melodii din underground imi plac vreo 2-3 de la profethu...2-3-4 de la Verita,...4-5 de la F.A.B...1-2 de la Katana...2-3 Praetor...2-3 Raku...2-3 de la Cedry2k...vreao 3 de la Ceilalti...2 de la Ad litteram...si asa mai departe...si uite asa as face un album care imi place cap coada...un fel de "Best Ro HH"...sau cel putin astea imi plac mie...dar inca o data...nu mi se pare normal sa fi tare doar dak asculti ceva underground...plus ca la noi unda' este ctc, verita si inca vreo doua trei trupe....daca tot ascultati unda' incercati sa dati o sansa...sa ascultati fiecare melodie de underground cap coada...chiar dak niciodata nu ati auzit de respectivul interpret/trupa


de dincolo...sincer...mi-a placut mult the marshal mathers de la eminem,Grand Champ DMX &co :P  si Gravediggaz - 6 Feet Deep
ar mai fi si altele...dar astea sunt mishto

#33
punisher13

punisher13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 07.03.2007
ai dreptate frate aici numai daca asculti underground poti sa-ti spui parerea fara sa fii contrazis...ba dimpotriva sa fii apreciat...daca asculti comercial inseamana ca esti copil de 13 ani ...

#34
DanJa-Rz

DanJa-Rz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.08.2007
o sa mentzionez preferatele mele

t.i.-king & t.i. vs. t.i.p
dr.dre-the chronic,2k1
2pac-all eyez on me

#35
Shamrock_f

Shamrock_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2007
Sooper tare faza cu rap "de suprafata"...expresia perfecta pt a definii  rap-ul comercial care de fapt este o masinarie de facut bani. E atat  de ciudat  ca pe piata este rap care de fapt nu este pt cei care asculta "real rap". dar revenind, cel mai bun album...nu am idee. unul dintre cele mai bine lucrate este "Torture papers" (pt ca nu are piese de umplutura), dar cel mai bun mi se pare ultimul pe care l-am ascultat. mai nou am descoperit ca imi place Outerspace desi am de ceva timp albumele lor nu le ascultasem cu atentie, acum realizez ca nu m-m gandit ever care este albumul favorit...

Edited by Mr.Jinx, 03 September 2007 - 10:04.
scrie romaneste!!! nu mai scrie doar 3 litere dintr-un cuvant, nu mai folosi limbaj de mirc sau messenger, nu mai abuza de punctele de suspensie!


#36
Shamrock_f

Shamrock_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.08.2007
Nu cred ca daca asculti rap comercial ai 13 ani cum scrie mai sus dar ideea este ca daca asculti ceva mai putin comercial si simti ca are acel ceva nu o te mai intorci la 50 Cent. Daca asculti rap ce apare pe toate posturile tv inseamna doar ca nu ai intrat in contact cu alt tip de rap...si apropo si albumul "Sevens Travels " e chiar reusit.

Edited by Mr.Jinx, 03 September 2007 - 10:11.
ai deja warn pentru acest mod de a scrie...mai da un ochi pe regulament sa vezi cum trebuie sa scrii pe un forum ;)


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate