Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 

Problema Casti Somic Senicc Over-Head G2

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Lowlyzz

Lowlyzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 24.07.2013
Salut SoftPedia, am revenit din nou cu o problema.
- Totul a inceput cand am vrut sa ma apuc de jocuri, gen : shotere.
- Eu as avea un prieten care joaca si el si mi' s-a pus boala si mie sa fac ceva-ceva jocuri cu el.
- Ei bine eu le joc multiplayer cu el si mi-am luat castile : "Casti Somic Senicc Over-Head G2 Black" pentru a vorbi pe skype cu el.
-Problema e urmatoarea le am de acum si nu imi merge microfonul, sonorul in ele merge de rupe dar microfonul asta mi-a mancat zilele.

- Cine imi poate da niste sfaturi cumsa fac niste setari pentru microfon?


P.S - Tin sa mentin ca sunt niste casti bune dupa mine si sunt de gaming. Multumesc !

#2
Lowlyzz

Lowlyzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 24.07.2013
Intreabale, omule chiar asta e problema : nu stiu de ce nu merg...


Edit : Problema rezolvata !

Edited by antinari, 11 August 2013 - 17:49.


#3
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
si daca problema este rezolvata nu crezi ca s-ar mai gasi inca unul care sa-si ia "Casti Somic Senicc Over-Head G2 Black" si sa nu stie sa-si instaleze driver-ul de sunet asa cum trebuie si sa-i spui tu ce si cum?

Edited by antinari, 11 August 2013 - 17:50.


#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 08.12.2006
Sunt convins că nu driverul de sunet e vinovatul aici ci, foarte probabil, o setare în mixerul plăcii de sunet, în skype sau în ambele.


PS Un caz clar de off topic e atunci când, într-un topic cu subiectul "am o cască nu microfon şi nu îmi merge microfonul" întrebi iniţiatorul de ce nu-i merge microfonul.
PS2 Ar fi un gest frumos din partea iniţiatorului topicului să spună şi care a fost problema (chiar presupunând că a introdus iniţial mufa microfonului în ieşirea de subwoofer or smth, posibil ca şi altcineva să comită aceeaşi chestie).

#5
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Deci nu am intrebat de ce nu ii merge.Era logic ca nu stia.
Am intrebat de ce spune ca sunt asa bune, daca nu merg. Ca asa inducem lumea in eroare ca sunt bune si poate isi cumpara si altii si nu le merge.
Iar cand spui ca nu iti merge ceva, dai si detalii, natura problemei, daca ai incercat sa faci ceva pana acum.
Asa ca nu era deloc spam.
Dar vad ca se procedeaza des (si se incurajeaza) topicurile in care spui ca ceva nu iti merge, fara sa mai daii si detalii sau cum rezolvi.

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 08.12.2006
Cu toate că discuţia e off topic, o să încerc să te lămuresc de ce o consider off topic.

View Postandu2012, on 11 august 2013 - 18:08, said:

Am intrebat de ce spune ca sunt asa bune, daca nu merg.
Pentru că în afara căştilor (care, fiind noi, era puţin probabil să fie sursa problemei) faptul că microfonul nu funcţiona (sau funcţiona deficitar) a fost pus de iniţiator (în mod corect, aş spune) pe seama unor setări de soft (al plăcii de sunet/mixerul audio al windowsului/skype). Nu are nici o legătură calitatea microfonului cu faptul că e pus pe mute sau nu e selectat în skype, poate fi şi neumann că tot nu se aude.

View PostLowlyzz, on 11 august 2013 - 15:27, said:

- Cine imi poate da niste sfaturi cum sa fac niste setari pentru microfon?


În principiu, pe o arie tehnică intervii într-o discuţie în mod constructiv sau nu intervii deloc. Pentru a discuta discuţii pur şi simplu, fără a spune nimic concret, există fun chat, cafepedia, poiana lui iocan.

#7
Lowlyzz

Lowlyzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 24.07.2013
A fost din cauza driverelor audio, care nu aveau update.

-Eu nu eram cu updateuri-le la zi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate