Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 

Crestin in armata

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
7129 replies to this topic

#1639
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,600
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 30 martie 2017 - 21:38, said:

inchipuie-ti ca esti un adevarat pastor militar care prosteste cum poate pe cei ajunsi acolo, incercand sa le tampeasca constiintele, sa-i faca sa-si accepte atrocitatile pana cand cugetul lor va ajunge sa fie marcat cu fierul rosu, insensibil la orice ucidere al unui semen.
Imi cer scuze, subectu' nu e hazliu in sine, totusi m-am prapadit de ras...Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 30 March 2017 - 21:51.


#1640
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 30 martie 2017 - 21:50, said:

Imi cer scuze, subectu' nu e hazliu in sine, totusi m-am prapadit de ras...Posted Image
asta e...te iarta Popa Posted Image

#1641
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 30 martie 2017 - 21:38, said:

asadar, SILIKA, sa reanimam discutiunea noastra. Posted Image

ce motive poti sa invoci ca un sfant al lui Dumnezeu, crestin, strain si calator pe acest pamant in cautarea Imparatiei ce va sa vina si sa distruga toate aceste imparatii lumesti, sa isi aleaga ca slujba soldat?
hai, baga din top, inchipuie-ti ca esti un adevarat pastor militar care prosteste cum poate pe cei ajunsi acolo, incercand sa le tampeasca constiintele, sa-i faca sa-si accepte atrocitatile pana cand cugetul lor va ajunge sa fie marcat cu fierul rosu, insensibil la orice ucidere al unui semen. chiar de aceeasi religie cu el, sau din aceeasi familie, cum a fost la 1907 la porunca Dregatorului "randuit de Dumnezeu ca slujitor"  Posted Image

Ca sa putem aborda intrebarea ta tendentios pusa, trebe sa punem bazele. Daca nu ai bazele, nu ai pe ce sa construiesti. Si baza este ca, plecand de la VT, sa intelegi ce inseamna pentru Dumnezeu sa fi gasit vinovat de pacatul acesta al uciderii.

Doar atunci, poti raspunde [fara sa ai constiinta incarcata] la intrebarea pusa de 50 de mii de ori, si anume: Ce actiuni poti intreprinde in fata vecinului violator?

Ceea ce momentan nu este cazul. Tacerea ta confirma conflictul intern de valori si confuzia cu privire la ceea ce este o actiune legala si legitima inaintea lui Dumnezeu. Si nu... raspunsul cu "datu' pe mana dregatorului" este incomplet. Eu de la tine vreau un raspuns complet, o explicatie "pas cu pas".

Sunt sigur ca un credincios de talia ta nu da inapoi niciunei provocari.  Posted Image

Edited by SILIKA, 30 March 2017 - 22:17.


#1642
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 30 martie 2017 - 22:16, said:

Doar atunci, poti raspunde [fara sa ai constiinta incarcata] la intrebarea pusa de 50 de mii de ori, si anume: Ce actiuni poti intreprinde in fata vecinului violator?

Ceea ce momentan nu este cazul. Tacerea ta confirma conflictul intern de valori si confuzia cu privire la ceea ce este o actiune legala si legitima inaintea lui Dumnezeu. Si nu... raspunsul cu "datu' pe mana dregatorului" este incomplet. Eu de la tine vreau un raspuns complet, o explicatie "pas cu pas".

eliminat prostiile, SILIKA. Posted Image
apelul la Cezar este singura optiune lasata de Hristos ca Mijlocitor al Noului  Legamant sfintilor Sai pentru a rezolva problemele lumesti.
Asta inseamna supunerea fata de autoritati.
Doar ca asta necesita credinta si rabdare. Posted Image

View PostSILIKA, on 30 martie 2017 - 22:16, said:

Ca sa putem aborda intrebarea ta tendentios pusa, trebe sa punem bazele. Daca nu ai bazele, nu ai pe ce sa construiesti. Si baza este ca, plecand de la VT, sa intelegi ce inseamna pentru Dumnezeu sa fi gasit vinovat de pacatul acesta al uciderii.
bazele sunt urmatoarele:

1. Dumnezeu spune:"SA nu ucizi"
2. Moses, Mijlocitorul Vechiului Legamant trecator, imperfect si vremelnic, spune :"sa-L ucizi cu pietre si sa moara...[pe orice pacatos]''
3. Hristos, Mijlocitorul Legamantului celui Nou fara de cusur, spune:"Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: "Sa nu ucizi;...Dar Eu va spun ca oricine se manie pe fratele sau va cadea sub pedeapsa judecatii; si oricine va zice fratelui sau: "Prostule!" va cadea sub pedeapsa Soborului; iar oricine-i va zice: "Nebunule!" va cadea sub pedeapsa focului gheenei....caci toti cei ce scot sabia de sabie vor pieri. (Mat.26:52) "
4. Pavel , urmas al lui ?Hristos spune si el:"Caci noi n-avem de luptat impotriva carnii si sangelui, ci impotriva capeteniilor, impotriva domniilor, impotriva stapanitorilor intunericului acestui veac, impotriva duhurilor rautatii care sunt in locurile ceresti. (Efes.6:12)"
5. Iar Ioan Apocalipticul sigileaza atitudinea pacifista a sfintilor crestini ai lui Dumnezeu:"Cine duce pe altii in robie va merge si el in robie. Cine ucide cu sabia trebuie sa fie ucis cu sabie. Aici este rabdarea si credinta sfintilor. (Apoc.13:10)"

Concluzie: inca de la inceput, Dumnezeu a sapat in inima/mintea omului porunca Sa, "sa nu ucizi".
Dupa caderea in pacat, ea stergandu-se incet incet din inima/mintea omului, a fost necesara rescrierea ei pe niste table de piata.
Doar ca, poporul Sau fiind legat de cele pamantesti, trecatoare, vremelnice, a avut derogarea de a ucide: in scopul infaptuirii justitiei divine, in scopul cuceririi/apararii pamantului ce le era destinat pentru o vreme.
Astazi, in Noul Legamant cand porunca nu mai este scrisa pe table de piatra ci pe tablele de carne ale inimii, poporul Sau nu mai este o singura nationalitate, ci din toate natiunile lumii, nu legat de un teritoriu anume ci pe toata suprafata pamantului.  Acestia asteapta Imparatia lui Dumnezeu conducandu-se dupa poruncile Sale si dupa marturia lui Isus, intr-o lume in care uciderile in razboaiele Cezarilor sunt ceva bun, de dorit, ridicat in slavi ca eroic.
Crestinii insa nu se implica in astfel de chestiuni lumesti diabolice, pentru ca pentru aceasta slujba a fost randuit Dregatorul. Fiara si cele 10 coarne ale sale sunt un exemplu cat se poate de relevant. Doar ca, desi Dumnezeu se foloseste de acesti dregatori, la sfarsit, vor fi aruncati in iazul de foc impreuna cu toate armatele sale din care foarte probabil vor face parte si "sfinti" crestini sectanti. Posted Image
Dupa cum scrie:
"Si am vazut fiara si pe imparatii pamantului si ostile lor adunate ca sa faca razboi cu Cel ce sedea calare pe cal si cu oastea Lui...Apoi am vazut un inger care statea in picioare in soare. El a strigat cu glas tare si a zis tuturor pasarilor care zburau prin mijlocul cerului: "Veniti, adunati-va la ospatul cel mare al lui Dumnezeu,ca sa mancati carnea imparatilor, carnea capitanilor, carnea celor viteji, carnea cailor si a calaretilor si carnea a tot felul de oameni, slobozi si robi, mici si mari![inclusiv sfinti crestini sectanti - n.r]...Si fiara a fost prinsa. Si, impreuna cu ea, a fost prins prorocul mincinos care facuse inaintea ei semnele cu care amagise pe cei ce primisera semnul fiarei si se inchinasera icoanei ei. Amandoi acestia au fost aruncati de vii in iazul de foc care arde cu pucioasa. Iar ceilalti au fost ucisi cu sabia care iesea din gura Celui ce sedea calare pe cal. Si toate pasarile s-au saturat din carnea lor.""

Acuma, depinde de tine in ce sablon vrei sa intri, de ce parte alegi sa te situezi: a lui Dumnezeu ca vas de cinste, sau a Fiarei sau a celor 10+1 coarne[cine citeste sa inteleaga!] ca vas de ocara. Posted Image

End of story. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 01 April 2017 - 08:19.


#1643
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 30 martie 2017 - 18:13, said:

NU Dumnezeu pacatuieste, ci cel ce calca poruncile Sale.
Iar daca iti da derogare sa le calci, inseamna ca esti curat din acest punct de vedere.

ps: nu ai adus nici un argument valid, acceptabil, care sa suporte/permita uciderile practicate de sfintii crestini in Noul Legamant. Zero. Nada. Multimea vida.  Posted Image
Stimabile, Dumnezeu nu poate pacatui. Indemnarea la pacat este pacat.

Romani 1

32. Si, macar ca stiu hotararea lui Dumnezeu, ca cei ce fac asemenea lucruri sunt vrednici de moarte, totusi, ei nu numai ca le fac, dar si gasesc de buni pe cei ce le fac.

In NT nu mai exista uciderile poruncite cum nu mai exista sabat, sarbatori, leganarea snopilor si altele. Despre soldati, insa, scrie ce nu-ti convine si argumentezi ca nu a zis Hristos asta. Mai ai putin si spui ca Paco despre Scrptura cand te contrazice.

#1644
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 01 aprilie 2017 - 08:49, said:

Stimabile, Dumnezeu nu poate pacatui. Indemnarea la pacat este pacat.
dupa cum scrie:"Dumnezeu le trimite o lucrare de ratacire, ca sa creada o minciuna, (2Tes.2:11)" . Ca sa pacatuiasca si sa moara.
Din ce cauza?
de asta:
"pentru ca toti cei ce n-au crezut adevarul, ci au gasit placere in nelegiuire, sa fie osanditi."

nelegiurile care sunt?
astea:
"caci stim ca Legea nu este facuta pentru cel neprihanit, ci pentru cei faradelege si nesupusi, pentru cei nelegiuiti si pacatosi, pentru cei fara evlavie, necurati, pentru ucigatorii de tata si ucigatorii de mama, pentru ucigatorii de oameni, (1Tim.1:9)"

nu crezi adevarul acesta, Zexe?
vei fi trecut pe lista celor faradelege, si lucrarea de ratacire cum ca oamenii nu au liber arbitru, te va coplesi si pe tine Posted Image
si vei striga si tu precum toti ceilalti crestini sectanti:""Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"..."N-am invatat noi ca liberul arbitru nu exista, ci e o invatatura satanica?"Posted Image

Edited by Dude_2nd, 01 April 2017 - 09:17.


#1645
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 01 aprilie 2017 - 08:17, said:

eliminat prostiile, SILIKA. Posted Image
apelul la Cezar este singura optiune lasata de Hristos ca Mijlocitor al Noului  Legamant sfintilor Sai pentru a rezolva problemele lumesti.
Asta inseamna supunerea fata de autoritati.
Doar ca asta necesita credinta si rabdare. Posted Image

As fi apreciat din partea ta mai multa sinceritate. Eu nu cred ca tu nu vei lua nici o masura in fata vecinului violator atunci cand va indrazni sa puna mana pe sotia ta. Nu cred lucrul acesta. Nici macar 1%.


View PostDude_2nd, on 01 aprilie 2017 - 08:17, said:

bazele sunt urmatoarele:

1. Dumnezeu spune:"SA nu ucizi"
2. Moses, Mijlocitorul Vechiului Legamant trecator, imperfect si vremelnic, Dumnezeu spune :"sa-L ucizi cu pietre si sa moara...[pe orice pacatos]''
3. Hristos, Mijlocitorul Legamantului celui Nou fara de cusur, spune:"Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: "Sa nu ucizi;...Dar Eu va spun ca oricine se manie pe fratele sau va cadea sub pedeapsa judecatii; si oricine va zice fratelui sau: "Prostule!" va cadea sub pedeapsa Soborului; iar oricine-i va zice: "Nebunule!" va cadea sub pedeapsa focului gheenei....caci toti cei ce scot sabia de sabie vor pieri. (Mat.26:52) "
4. Pavel , urmas al lui ?Hristos spune si el:"Caci noi n-avem de luptat impotriva carnii si sangelui, ci impotriva capeteniilor, impotriva domniilor, impotriva stapanitorilor intunericului acestui veac, impotriva duhurilor rautatii care sunt in locurile ceresti. (Efes.6:12)"
5. Iar Ioan Apocalipticul sigileaza atitudinea pacifista a sfintilor crestini ai lui Dumnezeu:"Cine duce pe altii in robie va merge si el in robie. Cine ucide cu sabia trebuie sa fie ucis cu sabie. Aici este rabdarea si credinta sfintilor. (Apoc.13:10)"

1. Corect
2. In primul rand corectat atrocitatea spirituala. Nu se accepta minciuna cu Moise cand Cuvantul este foarte clar. Dumnezeu a poruncit. Dumnezeu e sursa poruncilor.
In al doilea rand, pedeapsa cu moartea a fost formulata de Dumnezeu mult mai devreme de Moise.

"6. Daca varsa cineva sangele omului, si sangele lui sa fie varsat de om"


Si este foarte clar ca afirmatia este in context de judecata, la fel cum ea este prezenta si in Vechiul Legamant. Doar in context de judecata, sangele celui omorat pica tot asupra capului sau, si nu asupra celui ce i-a dat piatra in cap.

"sangele lui [a celui ce a pacatuit] sa cada asupra lui" [si nu asupra celui ce duce la indeplinire judecata]


Dar Dumnezeu va cere ceva si din mana dregatorilor: tot sangele nevinovat, cel varsat dupa o judecata nedreapta.

"50. ca sa se ceara de la acest neam sangele tuturor prorocilor, care a fost varsat de la intemeierea lumii:

51. de la sangele lui Abel pana la sangele lui Zaharia, ucis intre altar si Templu; da, va spun, se va cere de la neamul acesta!"


Aceasta este singurul pacat de care se pot face vinovati judecatorii si dregatorii: o pedeapsa nedreapta.

3. Pasajele date nu aduc nici o contradictie fata de Legea Vechi Testamentara.

a ) "Sa nu ucizi." - Valabil si in Vechiul Legamant

b ) "Sa nu te manii" - Valabil si in Vechiul Legamant

c ) "tot cei ce scot sabia, de sabie vor pieri" - Valabil si in Vechiul Legamant.


Chiar aceasta afirmatie intareste din nou ideea de pedeapsa in context de judecata. Pentru ca dregatorul este chemat sa foloseasca sabia doar in cazul incalcarii poruncii "sa nu ucizi". Acesta este rolul lui bine definit, si in VT, si in NT de catre Domnul Isus si bunul apostol Pavel.


4. Dar nu este vorba de o lupta. Ci, din pozitia de dregator, este un act de dreptate cerut de insusi Dumnezeu, dupa cum si scrie: "El este in slujba lui Dumnezeu".
5. Ioan Apocalipticul intareste din nou aceeasi idee de mai devreme: "Cine ucide cu sabia trebuie sa fie ucis cu sabie."

Si dregatorii trebuie sa duca la indeplinire voia lui Dumnezeu. Asta este slujba la care au fost chemati.

Deci ce faci tu e urmatorul lucru: Fara baza biblica, tu extinzi porunca "sa nu ucizi" si asupra dregatorilor. Ceea ce nici Isus, nici Pavel, nici Ioan Botezatorul, nici Ioan Apocalipticul, nici nimeni altcineva nu face. Doar Dude_2nd face.

Toti acestia de mai sus au intarit aceeasi afirmatie veche din Geneza: ucigasul va cadea ucis de sabia dregatorului. Asta este randuiala lasata de Dumnezeu, explicata pe indelete de Pavel.

View PostDude_2nd, on 01 aprilie 2017 - 08:17, said:

Concluzie.....

End of story. Posted Image

Concluzia: A fi dregator nu este o lucrare draceasta, pacatoasa. Ea este o chemare inalta la care poti, sau nu, sa te ridici. Pe care o poti face cu dreptate, sau nu. Pentru un castig marsav, sau nu. Cu frica de Dumnezeu, sau nu.

The real end of story Posted Image

Edited by SILIKA, 01 April 2017 - 15:29.


#1646
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 01 aprilie 2017 - 09:02, said:

dupa cum scrie:"Dumnezeu le trimite o lucrare de ratacire, ca sa creada o minciuna, (2Tes.2:11)" . Ca sa pacatuiasca si sa moara.
Din ce cauza?
de asta:
"pentru ca toti cei ce n-au crezut adevarul, ci au gasit placere in nelegiuire, sa fie osanditi."

nelegiurile care sunt?
astea:
"caci stim ca Legea nu este facuta pentru cel neprihanit, ci pentru cei faradelege si nesupusi, pentru cei nelegiuiti si pacatosi, pentru cei fara evlavie, necurati, pentru ucigatorii de tata si ucigatorii de mama, pentru ucigatorii de oameni, (1Tim.1:9)"

nu crezi adevarul acesta, Zexe?
vei fi trecut pe lista celor faradelege, si lucrarea de ratacire cum ca oamenii nu au liber arbitru, te va coplesi si pe tine Posted Image
si vei striga si tu precum toti ceilalti crestini sectanti:""Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?"..."N-am invatat noi ca liberul arbitru nu exista, ci e o invatatura satanica?"Posted Image
Soldatii in razboi, judecatorii, nu sunt pacatosi. Omorul CALIFICAT este pacat.

#1647
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 02 aprilie 2017 - 14:41, said:

Soldatii in razboi, judecatorii, nu sunt pacatosi. Omorul CALIFICAT este pacat.
in Noul Legamant a lua viata unui om = pacat, adica esti un ucigas de oameni.

traiesti in trecut: fa-ti un update. :)

View PostSILIKA, on 01 aprilie 2017 - 15:21, said:

Concluzia: A fi dregator nu este o lucrare draceasta, pacatoasa. Ea este o chemare inalta la care poti, sau nu, sa te ridici.
da, cu o completare: chemare din partea Diabolului care da Imparatiile cui voieste caci ale lui sunt. [Luc.4.5-6]
Acestei "chemari", cum o numesti tu si cei lumesti - numita ispita de crestinii urmasi ai lui Isus -, Isus i-a rezistat eroic, dandu-ne si noua daca suntem urmasi ai Sai, o pilda:
""Inapoia Mea, Satano!"

:)

#1648
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 05 aprilie 2017 - 07:46, said:

da, cu o completare: chemare din partea Diabolului care da Imparatiile cui voieste caci ale lui sunt. [Luc.4.5-6]
Acestei "chemari", cum o numesti tu si cei lumesti - numita ispita de crestinii urmasi ai lui Isus -, Isus i-a rezistat eroic, dandu-ne si noua daca suntem urmasi ai Sai, o pilda:
""Inapoia Mea, Satano!"

Posted Image

Daca combin ce spui tu cu ce spune Pavel despre dregatori, atunci nu se poate trage decat o singura concluzie: "Dregatorii sunt pusi de diavol in slujba lui Dumnezeu". Posted Image

Posted Image

Edited by SILIKA, 05 April 2017 - 21:57.


#1649
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,600
  • Înscris: 26.01.2007
Eu cred ca o poza poate vorbi mai mult decat 100 de pagini:

Attached Files



#1650
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 05 aprilie 2017 - 07:46, said:

in Noul Legamant a lua viata unui om = pacat, adica esti un ucigas de oameni.
MUREDER da. KILLING nu.

#1651
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 05 aprilie 2017 - 21:57, said:

atunci nu se poate trage decat o singura concluzie: "Dregatorii sunt pusi de diavol in slujba lui Dumnezeu". Posted Image

Posted Image
dupa cum Revelatia confirma, si tu nu crezi:

1. "Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie si o stapanire mare. (Apoc.13:2)" = Dregatorii sunt unsi cu autoritate de catre Satan Diabolul, caci lui i-au fost date si el le da cui voieste. [Luc.4. 5-6], ca stapanitor al lumii acesteia [Ioan 14.30]  Posted Image
2. "Caci Dumnezeu le-a pus in inima sa-I aduca la indeplinire planul Lui: sa se invoiasca pe deplin si sa dea fiarei stapanirea lor imparateasca, pana se vor indeplini cuvintele lui Dumnezeu. (Apoc.17:17)" = Dumnezeu se foloseste de ei ca vase de ocara care vor avea ca sfarsit al lucrarii lor de slujitori, iazul de foc. Posted Image

View Postzexelica, on 06 aprilie 2017 - 15:31, said:

MUREDER da. KILLING nu.
Posted Image
argumentatia asta lingvistica e buna ca motiv sa il invoci la Judecata de apoi...Posted Image

Biblia spune:"omoratori de oameni". Ambiele categorii invocate de tine intra in aceasta tabara. :)

View PostSfantul Jakob, on 05 aprilie 2017 - 23:38, said:

Eu cred ca o poza poate vorbi mai mult decat 100 de pagini:
Eu cred ca un verset din Scriptura e "viu si lucrator, mai taietor decat orice sabie cu doua taisuri: patrunde pana acolo ca desparte sufletul si duhul, incheieturile si maduva, judeca simtirile si gandurile inimii. (Evr.4:12)", si face mai mult decat 1000 de poze si 100000 de pagini scrise/spuse de cei lumesti care se dau crestini. :)
Dupa cum scrie:"Daca cineva isi intoarce urechea ca sa n-asculte Legea[care porunceste: sa nu ucizi - n.r.], chiar si rugaciunea lui este o scarba. - (Prov.28:9)". Chiar daca rugaciunea lui e dublata de un caine. :)

Edited by Dude_2nd, 07 April 2017 - 20:55.


#1652
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,321
  • Înscris: 10.09.2008
Dublată de un câine?? Posted Image

#1653
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlogic1, on 07 aprilie 2017 - 21:13, said:

Dublată de un câine?? Posted Image
da.
uita-te cu ce poze jenante vrea Sfantul sa stoarca lacrimi. Posted Image

putea la fel de bine sa puna o poza cu o actrita porno care isi spune rugaciunea. dublata de bichonul ei credincios. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 07 April 2017 - 21:27.


#1654
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Mă, vouă nu vă plac animalele? Ce aveți cu ele?

#1655
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 02 aprilie 2017 - 14:41, said:

Soldatii in razboi, judecatorii, nu sunt pacatosi.
in sine nu.
dar sunt pacatosi atunci cand ucid o fiinta umana. Posted Image
chiar daca el nu o face in mod direct, ci da doar un ordin de la Casa Alba, Rosie, sau ce culoare o fi ea.
chiar daca el nu o face in mod direct, ci apasa doar o tasta in Mediterana pe un vaporas acolo...

Edited by Dude_2nd, 07 April 2017 - 21:34.


#1656
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostSILIKA, on 05 aprilie 2017 - 21:57, said:

Daca combin ce spui tu cu ce spune Pavel despre dregatori, atunci nu se poate trage decat o singura concluzie: "Dregatorii sunt pusi de diavol in slujba lui Dumnezeu". Posted Image

Posted Image
In aceasta imparatie ? Da . In cea vesnica dregatorii vor avea spiritul lui isus toti . Cei mai mici vor fi chemati mari. In aceasta imparatie cei care vor sa devina dregatori ravnesc acele posturi atat pentru a satisface cerintele mai marilo lor cat si lacomia lor .

E greu sa intelegeti cand isus spune "imparatia Mea nu e din lumea aceasta" .

View Postmario_bril, on 07 aprilie 2017 - 21:17, said:

Mă, vouă nu vă plac animalele? Ce aveți cu ele?
Nu cainii si porcii . . . cu doua picioare .

Edited by pacopaco1967, 07 April 2017 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate