Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid
 Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 

sfat achizitie casti cu microfon(<80 RON)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Salutare!
Ma intereseaza achizitia unor casti decente,pana in pretul mentionat de mai sus. Castile trebuie sa aiba microfon deoarece vor fi folosite  pe Skype,etc si m-as astepta sa aiba o calitate si sensibilitate a microfonului cel putin decenta sau inspre buna. De asemenea, am patit cu niste casti Hama ca microfonul sa bazaie foarte tare atata timp cat laptop-ul era alimentat. Da, stiu, priza fara impamantare, dar la alte casti Teac nu am avut problema asta.
In rest, vor fi folosite la ascultat muzica si aici ma intereseaza un bass bun si inalte si medii bune si ele.
Eu parca as prefera castile mari,cred ca cu cat difuzorul este mai mare, cu atat ar trebui macar sa sune mai bine. Exemplu, am casti hama de dimensiuni medii,la 60 de RON si cu bass-ul si inaltele stau cam slab. Microfonul slabut si el si cu bâzâit. Asta in comparatie cu niste casti Teac luate acum 2 ani la 26 de ron,care au microfon mhlt mai bun si suna mult mai bine, cu bass si inalte frumoase.  http://m.emag.ro/cas...r/pd/EMH72BBBM/
Din pacate, nu se mai vand.
Eu am gasit pana acum Genius HS-G500V,dar nu stiu nimic despre cum suna,cat is de comode,cum ii microfonul sau cat is de rezistente.
In concluzie, castike sa sune decent spre bine,macar la nivel de Teac, microfon idem,adica bun si sa fie rezistente.
Multumesc anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate