Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat
 Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#4321
ALLVIEW

ALLVIEW

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.10.2014
BUNA  ZIUA.Am si eu  un ALLVIEW  VIPER 1si  mam  cam jucat pe  el  adica  am facut  root  cu framaroot  , am incercat  si un cwm dupa aia am dat  setri din fabrica  si  de aici  au inceput problemele.aplicatia contacte nu mai raspunde  la fel  si  contul  google  nu raspunde.Nu stiu ce sa fac  cum sa il aduc la original.Ma poate ajuta cineva

#4322
Electricity

Electricity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.09.2014
Stie cineva cam cum se face partitionarea memoriei interne?
Am v1 viper de 4G.

Edited by Electricity, 05 October 2014 - 12:41.


#4323
IonelTM

IonelTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 11.12.2010

View PostElectricity, on 05 octombrie 2014 - 12:41, said:

Stie cineva cam cum se face partitionarea memoriei interne?
Am v1 viper de 4G.
http://forum.xda-dev...d.php?t=2455850

#4324
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
@iulian93.Da am verificat ii de 16gb si l-am pus si pe card si pe memoria telefonului si imi zice update failed please check network.Initial am avut numai un sim pe el.Am pus 2 simuri sa vad poate aia ii problema ca un slot ii liber..tot asa sa comportat.Am mai incercat sa dezarhivez update-tul si sa il pun asa in memorie dar il vede ca niste foldere simple..am scris la astia de la allview sa vedem ce se intampla..eu unu nu mai stiu ce sa ii fac:)

#4325
Electricity

Electricity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.09.2014
Si cum instalez fisierele Ebr1 Ebr2 in telefon ?(mentionez ca nu am custom recovery)

#4326
staion

staion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2014
Poate nu stiati ca pe rom-ul IQ4410 KitKat la optiunea Notification Lights se folosesc butoanele capacitive (menu, back si home) pe post de notification light...asa ca fapt divers...mi se pare o optiune superba :-p

#4327
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,819
  • Înscris: 29.11.2008

View Poststaion, on 05 octombrie 2014 - 16:44, said:

Poate nu stiati ca pe rom-ul IQ4410 KitKat la optiunea Notification Lights se folosesc butoanele capacitive (menu, back si home) pe post de notification light...asa ca fapt divers...mi se pare o optiune superba :-p

a instalat cineva rom-ul IQ4410 KitKat pe varianta de 4 Gb?

#4328
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Nu merge pe 4 gb.

#4329
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View PostElectricity, on 05 octombrie 2014 - 16:18, said:

Si cum instalez fisierele Ebr1 Ebr2 in telefon ?(mentionez ca nu am custom recovery)
Cu flash tools ,daca nu ai custom recovery , dar nu ma intreba cum il folosesti ca l-am evitat pentru telefonul asta !
Dar daca nu te pricepi cat de cat la ele ... nu prea recomand !

View Poststaion, on 05 octombrie 2014 - 16:44, said:

Poate nu stiati ca pe rom-ul IQ4410 KitKat la optiunea Notification Lights se folosesc butoanele capacitive (menu, back si home) pe post de notification light...asa ca fapt divers...mi se pare o optiune superba :-p
Mie mi se pare o risipa de baterie :D
App , pe versiunea 2.1.2 apare in meniu ca fiind 2.1.1 si kitkat 4.4.4 , e chiar 4.4.4 ?
Si la mine este instabil , da crash toata aplicatiile din senin !
Folosesc Xperia z3 by orichi si merge super , mai ales bateria !

#4330
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,819
  • Înscris: 29.11.2008

View PostMitomanu, on 05 octombrie 2014 - 19:35, said:

Nu merge pe 4 gb.

Ok.
Multumesc.

#4331
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View Postiulian93, on 05 octombrie 2014 - 19:36, said:


Cu flash tools ,daca nu ai custom recovery , dar nu ma intreba cum il folosesti ca l-am evitat pentru telefonul asta !
Dar daca nu te pricepi cat de cat la ele ... nu prea recomand !


Mie mi se pare o risipa de baterie :D
App , pe versiunea 2.1.2 apare in meniu ca fiind 2.1.1 si kitkat 4.4.4 , e chiar 4.4.4 ?
Si la mine este instabil , da crash toata aplicatiile din senin !
Folosesc Xperia z3 by orichi si merge super , mai ales bateria !

Eu folosesc rom-ul ăsta și momentan merge bine. Nu am nicio problemă, nu e instabil. 2.1.2 apare ca 2.1.1, ai dreptate. Utilizez ART. Am restaurat datele salvate anterior cu cwm, din varianta 2.0.1.
Până acum e ok.

#4332
Ally97

Ally97

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 03.01.2012
Eu am revenit la PureXperia 4.3.7 (4.2.2  cu față de 4.4.4)...cel mai reușit ROM în opinia mea, chiar dacă are mici probleme cu USB-ul(în sensul că nu vede memoria internă dacă are card microSD băgat).

@doarmiky Știu că spuneai de semnal că e slab pe softul ăsta, dar chiar am monitorizat de ieri de când l-am instalat și am 4 linii în permanență, rareori scade la 3...e foarte ciudat...

Am încercat și GidGat, dar mânca baterie în prostie...20% la un mp4 de 25 min...ce draci? Pe Xperia m-am uitat aseară la 4 fișiere .mp4 de 25 min și s-a dus 20%(tot pare mult, dar e acceptabil totuși)

Edited by Ally97, 06 October 2014 - 15:35.


#4333
gciubotariu

gciubotariu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 05.09.2004

View PostMitomanu, on 05 octombrie 2014 - 20:31, said:



Eu folosesc rom-ul ăsta și momentan merge bine. Nu am nicio problemă, nu e instabil. 2.1.2 apare ca 2.1.1, ai dreptate. Utilizez ART. Am restaurat datele salvate anterior cu cwm, din varianta 2.0.1.
Până acum e ok.

Adica aplicatiile din romul vechi?
Cum?

#4334
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Eu am telefonul asta de vreo trei saptamani. Varianta 16GB. Deocamdata nu vad ce as putea sa-i reprosez, avand in vedere ce ii cer de obicei. Vin de la Xperia L, care avea buguri nu gluma. Aveam nevoie de un telefon dual sim, care sa imi tina simul de voce si un sim de internet nelimitat pe care il plateam degeaba, ca nu il foloseam niciodata pe laptop.
Nu prea inteleg de ce tot schimbati "rom-uri" si alte chestii, eu i-am pus Nova Prime si o tema adaptata la launcer numita Glass.
Folosesc Strava pentru bicicleta(merge perfect) si ascult radio pe net in masina. Bateria tine cel putin doua zile. Nu se incinge, nu se blocheaza. Daca nu o ia razna cu chestii care tin de ieftineala chinezeasca, etc, astept linistit 4.4.

#4335
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 10.01.2008
Am romul stock de la allview. As vrea sa știu dacă pot face să apară imaginile mari la ecranul de apelare.

#4336
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View Postgciubotariu, on 06 octombrie 2014 - 15:41, said:


Adica aplicatiile din romul vechi?
Cum?
Adica advance restore,  restore data din cwm.

#4337
staion

staion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2014

View PostAlly97, on 06 octombrie 2014 - 15:35, said:

Eu am revenit la PureXperia 4.3.7 (4.2.2  cu față de 4.4.4)...cel mai reușit ROM în opinia mea, chiar dacă are mici probleme cu USB-ul(în sensul că nu vede memoria internă dacă are card microSD băgat).

@doarmiky Știu că spuneai de semnal că e slab pe softul ăsta, dar chiar am monitorizat de ieri de când l-am instalat și am 4 linii în permanență, rareori scade la 3...e foarte ciudat...

Am încercat și GidGat, dar mânca baterie în prostie...20% la un mp4 de 25 min...ce draci? Pe Xperia m-am uitat aseară la 4 fișiere .mp4 de 25 min și s-a dus 20%(tot pare mult, dar e acceptabil totuși)

Imi dai si mie te rog un link cu rom-ul dar sa fie deja sa-l descarc?
Multumesc!

#4338
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
are cineva idee de unde iau igo primo nextgen pt android ?


http://www.nng.com/igo-primo-nextgen

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate