Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 

A înnebunit ANAF-u?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011
Ianuarie: primesc instiintare ca mi s-a generat din oficiu TVA de plata pentru 06.2007 pentru ca n-am depus decontul 300. Ma duc la ANAF de 3 ori sa-i lamuresc, ore de asteptat la cozi, mai multi oameni nervosi plimbati cu aceasi problema. Le duc decont cu numar de inregistrare de la ei plus extras de cont cu plata sumei in termenul de plata, duda de la birou imi zice "Platiti mai intai suma si apoi faceti referat ca altfel nu vi-l aproba domnul director." Whaaaaaaat? Adica mi se stabileste d-an-boulea o suma de plata, si trebuie sa o platesc inainte sa mi-o anuleze? Las contestatie la Registratura, nici pana azi nu am primit raspuns la ea.

Mai: primesc instintare ca cu o plata din Ianuarie sterg creantele Aprilie si ca nu am nici un altfel de datorii catre ei.

Iunie: primesc decizie de plata pentru dobanzi si penalitati TVA pentru 06.2007, pentru suma pe care o declarasem si platisem deja. Dobanzile de aproape doua ori mai mari decat suma. Care oricum e deja platita.

Astia de la ANAF au luat-o razna?

Mai jos, jumatate din teancul de scrisori cu confirmare de primire trimise de ANAF doar de la un oficiu postal. Inca jumatate erau in spatele ei. La coada, vreo 20, majoritatea cu stampila in mana sa-si ridice "felicitarea" ANAF.

Attached File  posta.jpg   31.96K   84 downloads

Cat de cretini pot fi astia de la ANAF?

#2
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Is tampiti...Mie anul trecut mi au trimis instiintare ca am de platit 1 leu.... Mai scump plicul.....Is tampiti ..Punct.Posted Image Posted Image Posted Image

#3
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
O mare perioada nu am putut ridica nicio instiintare de la ei din cauza faptului ca aveau 2 zile termen de ridicare, dupa care se returnau.

Dupa ce au vazut probabil ca se returneaza aproape toate plicurile, au marit la 10 zile.

#4
Mobuntu

Mobuntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 12.04.2011

 TLGsoft, on 14 iunie 2013 - 16:25, said:

O mare perioada nu am putut ridica nicio instiintare de la ei din cauza faptului ca aveau 2 zile termen de ridicare, dupa care se returnau.
Am pierdut si eu destule d'astea. Postasul nici nu se mai deranja sa urce pana la sediu, dupa 2 zile dupa ce primeau recomandata, lasa si postasul avizul direct in cutia de scrisori. Si daca nu ma duceam in aceasi zi, recomandata era deja returnata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate