Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 

Conectare Desktop la Smart TV prin HDMI, lipsa sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 29.04.2006
normal, daca am imagine, evident ca am aprins tv-ul si l-am comutat pe hdmi...
e vorba de un laptop asus f550jk, placa video folosita este cea integrata, intel 4600, am instalat toate driverele de pe site-ul asus inclusiv chipset, audio si ale placii video. nu este de la tv pentru ca am incercat pe 2 tv-uri si patesc acelasi lucru...

#20
valialbert

valialbert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 31.08.2014
Incerc sa imi conectez PC-ul la TV (LG 49UB850V) printr-un cablu hdmi 2.0, dar intampin dificultati pe partea de sunet.
Placa video din PC-ul meu este un Gigabyte GTX 770.
In mod normal, din ce am mai citit pe net, ar trebui sa imi apara in windows (folosesc win7 x64) la sound - playback devices ceva cu nvidia hdmi, dar nu imi apare, singura optiune fiind "Realtek Digital output". Am bifat sa imi arate dispozitivele ascunse sau dezactivate dar nu imi apare nimic in plus...decat speakers, care nu sunt conectate.
In Control Panel-ul Nvidia imi arata la sectiunea sunet HDMI televizorul la care sunt conectat, dar cam atat.
Care ar putea fi problema? Am ultimul driver nvidia instalat (driver simplu, fara 3d si fara geforce experience).
S-a mai lovit cineva de aceasta problema?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate