Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung Galaxy Mega 5.8 & 6.3

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 21.08.2012
Scriu aici pentru ca vreau sa va zic ca mi-am achizitionat un galaxy mega acum cateva saptamani si deja mi s-a luat de el prin simplul motiv ca e prea MARE. Oare unde naiba mi-a fost capul cand l-am cumparat? Telefonul in sine e frumos, ultima versiune de android si soft de s4 dar e incomod, e recomandat doar celor ce au munca de birou si tin telefonul mai mult pe o masuta sau cel mult intr-o gentuta.

Edited by danielionutb, 05 October 2013 - 13:47.


#38
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
Ai varianta cu 16GB sau 8GB memorie interna si cat te-a costat?

#39
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 21.08.2012
Am varianta cu 8 GB memorie interna am dat 18 milioane pe el.

#40
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
Am intrebat pentru ca au aparut oferte cu varianta de 16gb la i9205 adica LTE (4G) mai ieftine decat varianta fara 4G (i9200).
Suspectez o piata gri cu provenienta dubioasa, motiv pentru care nu pot avea incredere in asa ceva.
Ca ex.: http://www.quickmobi...6gb-lte-4g.html
Deci, mai ieftin decat ai dat tu pe 8gb!
Merci, Daniel

#41
dannypapai

dannypapai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.05.2013
Eu am un Samsung Grand duos de 5 inch si mi se pare perfect. Pot naviga usor pe net, sa citesc email-urile si sa se joace si fimiu la el. Incape bine mersi in buzunarul pantalonilor si nu e incomod deloc. Da, as vrea sa-l schimb cu un Mega dual sim de 5.8, daca gasesc sa vand Grand-ul

#42
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
M-am jucat cu un Galaxy Mega 6.3 si era ok ca marime, foarte subtire si surprinzator de usor pentru dimensiunile lui!

#43
dannypapai

dannypapai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.05.2013
Aveti idee daca Galaxy mega 5.8 duos are meniu in romana? Multumesc

#44
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
N-am mai avut rabdare si am luat 6.3-ul chiar daca pe cel cu 8GB, insa l-am rootat imediat, am luat card de 64GB si nu mai am nici-o problema.
Impresiile dupa 2 zile: se misca excelent, ecranul e superb, browsing-ul e exceptional si pot sa spun ca e chiar usor pe cat de mare e!

P.S.
Si incape in buzunar (mai ales ca e foarte subtire)!!

#45
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
Ce-mi mai place e ca monstrul de baterie de 3200 se incarca in 1.5 ore cu incarcatorul original!

#46
mival

mival

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 11.09.2003
Dupa 2 luni si jumatate - ireprosabil!
Desi acum e plin de aplicatii (toate pe card!!!) se misca ca in prima zi de rapid.
Recomand!!!

#47
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 24.08.2012
salut. astazi s-a facut update la software. am scos cardul inainte sa fac acel update iar dupa ce s-a terminat am pus din nou cardul, mi-au aparut pozele de pe card, m-a scos din galerie si cand am intrat din nou nu mai erau poze, dar era folderu camera, iar toate pozele aveau 0kb.. mai pot recupera pozele? de ce s-a intamplat asta?

#48
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,874
  • Înscris: 07.06.2014
salut, un model de tel, vechimea lui cat si a cardului, ce tip de card, ce versiune de firmware ai pus/ inlocuit

detaliaza daca vrei sa afli vreun raspuns

#49
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 24.08.2012
Telefonul este un Samsung Galaxy Mega de 6.3( I9205),Telefonul are aproximativ 2 luni iar cardul aproximativ 1 an jumate( de cand aveam Note 1), este un card de 16 Gb nu am mai avut probleme nici o data, iar in legatura cu firmware-ul chiar nu stiu. am intrat in meniu la telefon la Despre Dispozitiv si actualizare software si mi-a aparut sa instalez..

#50
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,803
  • Înscris: 01.12.2001
Scoti cardul, il pui intr-un card reader si incerci cu un soft de recovery.
De ce nu ai setat salvarea automata a fotografiilor in cloud? (dropbox sau alta solutie asemanatoare).

#51
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,874
  • Înscris: 07.06.2014
dorin ti-a dat un sfat f bun pt viitor in ceea ce priveste astfel de operatiuni, insa iti sugerez sa faci un back-up chiar si pe comp (eu unul sunt pro salvare pe local)

si da, ce mai poti face acum, e sa-l pui ca si stick si sa recuperezi datele de pe el. ce model de card este? ce producator mai exact?

din experienta itit spun ca cele mai mari erori si probleme de dupa actualizare, sunt cele facute prin reteaua mobila. cel mai ok este sa pui si sa faci cu mana ta, instalezi exact ce trebuie si vb aia, stii exact ce ai instalat.
instalarile OTA nu le vad ca o solutie fericita, desi unii le mai fac, dar ....

#52
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,803
  • Înscris: 01.12.2001
Dropbox face automat sincronizarea dintre telefon - cloud - pc.
Fac o foto sau un film cu telefonul, automat isi face uploadul in cloud si cand deschid pc-ul isi face download si pe pc.

Cardul l-ai scos cu unmount? Sau l-ai smuls pur si simplu in timpul update-ului?

#53
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,874
  • Înscris: 07.06.2014
eu am dezactivat dropbox, nu folosesc, ma tem ca ma obisnuiesc prea tare cu el, iar pe urma cand expira cele 24 de luni o sa-mi vina greu :P

plus de asta, nu tre sa stie samsung ce fac eu in timpul meu liber, de ce sa le trimit pozele si filmele si orice alte documente? daca imi facea bibliografia, mai ziceam, dar asa ....

deja deviem de la subiect :(

off topic - dorin, esti din vs? e doar o curiozitate

#54
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 27.09.2008
Eu cred ca nu a pățit nimic cardul   ci telefonul ii arata eronat.  Sa îl bage în pc sau alt telefon și o sa vadă ca nu are nimic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate