Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 

GPS Smailo HDx 7" Mondo Full Europe

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Brand Smailo
Procesor:
Frecvență procesor 468Mhz
Model procesor Mediatek 3351C
Memorie:
Slot memorie MicroSD
Flash rom 4096 MB
Ram 128 MB
Ecran:
Tip display TFT LCD Anti-reflex
Rezoluție 800 x 480
Diagonala display 7.0 inch
Gps:
Chipset gps Mediatek MT 3328 / 22 canale
Conectivitate:
USB Da
Bluetooth Da
Software:
Sistem de operare Microsoft Windows CE 6.0
Harta Full Europe
Software inclus Mireo DON??T PANIC
Dimensiuni:
Design Ultra Slim
Dimensiuni (w x h x d) 136 x 85 x 10mm
Baterie:
Tip Li-Polymer 2200mAH
Audio-video:
Redare audio WMA, MP3
Microfon Da
Difuzor Da
Redare video ASF, AVI, WMV, 3GP, MP4, FLV
Vizualizare foto JPG, BMP, PNG
Intrare casti 2.5 mm
Altele:
Caracteristici speciale Transmitator FM Jocuri Calculator Calendar Convertor unitati de masura eBook Reader ".txt" Ecran tactil
- http://www.smailo.ro...caracteristici/

Am cumparat acest GPS si as vrea sa pun iGO Primo pe el; stiti careva cum as putea sa fac asta, astfel incat sa functioneze perfect, fara nici o eroare ? Sant mai obisnuit cu iGo Primo, de aceea as vrea sa schimb navigatia Mireo.

Edited by cenick, 14 March 2013 - 12:13.


#2
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004
De ce nu ti-ai luat de la inceput o alta chinezarie daca tot nu aveai de gand sa folosesti softul cu care vine GPS? Te costa 300-350 de ron si era aceeasi chestie. Asa ai dat dublu for nothing.

#3
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postmarcopolo80, on 14 martie 2013 - 19:20, said:

De ce nu ti-ai luat de la inceput o alta chinezarie daca tot nu aveai de gand sa folosesti softul cu care vine GPS? Te costa 300-350 de ron si era aceeasi chestie. Asa ai dat dublu for nothing.
Nici un singur moment nu ti-a trecut prin cap ca pe ASTA l-am vrut, pt. cei 7" si multe altele. Stiu sigur ca se poate face manevra asta, insa nu am gasit eu metoda. Astept postari inteligente, nu comment-uri de 2 bani, pt. care nu era nevoie sa maculezi topicul. Daca taceai, cine stie ce ramaneai, asa...abtine-te, e mai sanatos. Ma adresasem cunoscatorilor, nu amatorilor de comentarii inutile. Inca ceva, device-ul asta chiar nu e "chinezarie" (Croatia e locul de conceptie si e "adoptat" la Cluj), insa si daca ar fi si e de calitate, care-i problema?

Edited by cenick, 14 March 2013 - 19:51.


#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,658
  • Înscris: 24.09.2006
Croatia este locul de conceptie al programului de pe acel Smailo (Don't panic), GPS-ul e fabricat in China 99,99%, Clujul doar a dat comanda pt. eticheta cu Smailo.

#5
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004
Vezi tu, eu, amatorul de comentarii inutile, stiu,  dar pt atitudinea ta nu o sa-ti spun Posted Image  Iar cand ti-am zis de chinezarie, sa sti ca si marele aifon tot in China se face.TOATE sunt chinezarii. Doar ca unele sunt mai scumpe (in cazul tau costa softul luat inutil).BTW, de ce nu folosescti softul, este original si este facut in Croatia Posted Image
On topic: solutia este simpla, poate prea simpla. Dar mai incearca, o sa o gasesti intr-un final

PS ASTA ce are in minus fata de al tau? Si uite-l pe al meu. Iti dai seama ca mai exista solutii istete in afara de smailo, nu?

Edited by marcopolo80, 14 March 2013 - 20:49.


#6
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postmarcopolo80, on 14 martie 2013 - 20:45, said:

On topic: solutia este simpla, poate prea simpla. Dar mai incearca, o sa o gasesti intr-un final
PS ASTA ce are in minus fata de al tau? Si uite-l pe al meu. Iti dai seama ca mai exista solutii istete in afara de smailo, nu?
E adevarat ce spui, insa, pt. mine a contat prima data...vizibilitatea, usurinta cu care vad display-ul...sant purtator de ochelari cu "ceva" dioptrii si am o varsta care nu ma "avantajeaza". Posted Image  Nu ma pricep la asa ceva si de asta intreb pe cei mai destepti si pregatiti decat mine. Stiu si eu ca era bine sa iau unul cu iGO deja instalat, insa nu am gasit in magazin la aceiasi marime a display-ului si atunci am luat asta. Era un Navigon, insa cu display mai mic cu mult decat asta.

Edited by cenick, 14 March 2013 - 21:00.


#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,658
  • Înscris: 24.09.2006
De la ce magazin l-ai cumparat? Si de cat timp?
Intreb pt. ca daca l-ai cumparat de la emag sau altex ai la dispozitie 30 zile sa-l returnezi fara niciun motiv.
Daca l-ai luat dintr-un alt magazin online, cu livrare la domiciliu, ai perioada legala de 10 zile in care poti sa o returnezi.
Uite ce trebuia sa-ti cumperi:
http://www.emag.ro/s...g/pd/E6N3NBBBM/

Edited by gumball3000, 14 March 2013 - 21:15.


#8
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postgumball3000, on 14 martie 2013 - 21:14, said:

De la ce magazin l-ai cumparat? Si de cat timp?
Intreb pt. ca daca l-ai cumparat de la emag sau altex ai la dispozitie 30 zile sa-l returnezi fara niciun motiv.
Daca l-ai luat dintr-un alt magazin online, cu livrare la domiciliu, ai perioada legala de 10 zile in care poti sa o returnezi.
Uite ce trebuia sa-ti cumperi:
http://www.emag.ro/s...g/pd/E6N3NBBBM/
Ieri l-am cumparat de la Flanco; problema e insa cu "cantec", l-am luat in schimbul unei tablete. Initial pe ea o cumparasem, dupa 10 zile (adica ieri) am dat-o inapoi si am luat in schimb GPS-ul asta, fiindca mi s-a parut ca vad mai bine display-ul de la distanta...Acum, ce pot sa mai fac, sa-l duc si pe asta inapoi ? Imi mai da banii sau iar imi spune sa aleg altceva din magazin?

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,658
  • Înscris: 24.09.2006
Din pacate nu stiu ce sa zic, teoretic cele 10 zile sunt valabile doar pt. comertul la distanta, dar deja tu ai depasit acele zile, iar GPS-ul l-ai luat direct din magazin.
Flanco si eMag sunt in portofoliul aceleiasi firme, in orice caz sfatul meu ar fi sa incerci macar, mare lucru nu ai de pierdut.

Modelul pe care ti l-am recomandat in acel link este un best-buy in acel pret. Ai igo cu harti Full Europe, plus functii de Digital TV Tuner si transmitator FM, ca sa nu mai zic de restul facilitatilor date de platforma android.

#10
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postgumball3000, on 14 martie 2013 - 21:30, said:

Din pacate nu stiu ce sa zic, teoretic cele 10 zile sunt valabile doar pt. comertul la distanta, dar deja tu ai depasit acele zile, iar GPS-ul l-ai luat direct din magazin.
Flanco si eMag sunt in portofoliul aceleiasi firme, in orice caz sfatul meu ar fi sa incerci macar, mare lucru nu ai de pierdut.
Modelul pe care ti l-am recomandat in acel link este un best-buy in acel pret. Ai igo cu harti Full Europe, plus functii de Digital TV Tuner si transmitator FM, ca sa nu mai zic de restul facilitatilor date de platforma android.
Imi e cam jena, insa voi incerca, sa vad ce raspuns imi da; poate imi aduce unul din ala ca si in eMag si atunci as fi multumit sau, cum e cel de mai sus, tot cu android.

Edited by cenick, 14 March 2013 - 21:33.


#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,658
  • Înscris: 24.09.2006
Stiu pe cineva care a schimbat vreo 4 telefoane la emag, pt. ca nu era multumita de anumite lucruri.
Eu zis sa lasi jena la o parte, la urma urmei mai ramai si cu ceva bani in buzunar.

#12
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postgumball3000, on 14 martie 2013 - 21:35, said:

Stiu pe cineva care a schimbat vreo 4 telefoane la emag, pt. ca nu era multumita de anumite lucruri.
Eu zis sa lasi jena la o parte, la urma urmei mai ramai si cu ceva bani in buzunar.
L-am dat inapoi, am scapat de el...Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate