Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

Allview P5 Quad

- - - - -
  • Please log in to reply
3786 replies to this topic

#217
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 24.04.2011
Pana la urma, cum e calitatea convorbirilor? Unii zic ca se aude bine, altii ca nu..

#218
mircam

mircam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.02.2004
Depinde de ureche fiecaruia si de standardul care il setezi ca fiind calitate. Asa cum s-a discutat, nu sunt probleme majore, te poti intelege lejer. Problema tine de calitatea sunetului in general care este medie/modesta, daca faci comparatie cu telefoanele de top.

#219
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004
Dupa cum am spus si eu niste postari mai sus, calitatea in casca e ok, nu pici pe spate dar nici nu e rea, te poti intelege ok cu oricine, chiar daca esti intr-o zona mai aglomerata si mai galagioasa. Depinde si de calitatea telefonului interlocutorului, am mai spus ca am povestit cu o cunostiinta ( nu stiu ce telefon are) cu care am avut o calitate grozava.

#220
maru07

maru07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.03.2007
Referitor la calitatea convorbirilor,eu am avut ocazia sa-l testez fara sa vreau,intro zona cu semnal foarte slab,unde telefoane de marca aveau 1 liniuta sau deloc,cand reuseai sa vb se intrerupea,sau se punea voce metalica.P5q nu a ramas niciodata fara semnal,1 sau 2 liniute, iar convorbirea era excelenta.Detin smart-ul din prima zi cand s-a lansat,sunt f multumit de el,bateria tine lejer 2 zile.wifi zilnic 4-5 h

#221
mircam

mircam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.02.2004
Confirm calitatea semnalului. Am spus mai demult ca Wifi GSM si 3G se comporta impecabil

#222
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

View Postmaru07, on 15 aprilie 2013 - 14:50, said:

Referitor la calitatea convorbirilor,eu am avut ocazia sa-l testez fara sa vreau,intro zona cu semnal foarte slab,unde telefoane de marca aveau 1 liniuta sau deloc,cand reuseai sa vb se intrerupea,sau se punea voce metalica.P5q nu a ramas niciodata fara semnal,1 sau 2 liniute, iar convorbirea era excelenta.Detin smart-ul din prima zi cand s-a lansat,sunt f multumit de el,bateria tine lejer 2 zile.wifi zilnic 4-5 h
Da, am ajuns la performanta de a ma tine 4 zile (!!!!), bineinteles la o utilizare moderata, chiar mai putin decat moderata. Jocuri nu, wifi putin, convorbiri 1 ora/zi.

#223
ExtremForever

ExtremForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 22.10.2006
Pe mine ma tine cam 1 zi, utilizarea fiind destul de intensa, in schimb observ ca el ,,vrea" sa reziste si a 2-a zi (raman cu 33% noaptea inainte de incarcare).
Telefonul din partea mea merita un 9/10 (calitatea materialelor sub p5 alldro, care pare mai solid), vazut ca o simpla ,,chinezerie" de unele persoane, in timp cu siguranta va castiga teren serios si va fi un concurent de luat in seama.
Eu il recomand Posted Image

Edited by ExtremForever, 15 April 2013 - 17:51.


#224
kAos

kAos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.12.2005
In momentul de fata am 3 zile si 1 ora de la ultima incarcare. Nivelul bateriei este 30%. Wifi activat nonstop, 3G nonstop, fara sa fie oprit noaptea. :)
E drept ca nici nu sunt utilizator hardcore. ;)

#225
maru07

maru07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.03.2007
Eu sunt nedumerit cu eficienta unor programe cu care vine tel default,ex.vine cu One Clean,care ajuta la optimizarea functionarii,ram,etc,,,bun,atunci mai are rost instalarea Es Task Manager,care face aceleasi lucruri?

#226
ScarFace01

ScarFace01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.04.2013
Salut! Sunt interesat de acest telefon si din ce am citit se merita destul de mult. Am si eu o intrebare destul de simpla pentru cei care au acest telefon. Memoria interna este de 4 GB, dar doar 2 GB pot fi utilizati pentru aplicatii. Daca cumpar un card aplicatiile se pun direct pe el sau trebuie mutate sau chiar unele aplicatii nu pot fi mutate deloc. Stiu ca trebuie root pentru a instala aplicatiile direct pe card, dar la acest telefon nu cred ca se poate face inca. Multumesc!

#227
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,470
  • Înscris: 24.05.2010

View Postmircam, on 15 aprilie 2013 - 11:01, said:



Nu poti compara LCD-ul cu Amoledul in lumina directa, dupa parerea mea. Nu vezi mare lucru in soare la LCD.
Nici cu amoledu' nu vezi mare lucru.....

#228
CaptainZap

CaptainZap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 01.04.2007

View Postferibalint, on 16 aprilie 2013 - 21:42, said:

Nici cu amoledu' nu vezi mare lucru.....
Vorbesti prostii, pe amoled la 100% in lumina soarelui vezi perfect tot ce e pe ecran.

#229
ExtremForever

ExtremForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 22.10.2006
Perfect e mult spus, vezi ceva mai bine, cam atat.
Merita diferenta ? eu zic ca da.
Revenind la P5Q, la fel ca P5alldro, se vad ceva mai prost in lumina soarelui in comparatie cu p4 sau p6, dar per total orice telefon iti da batai de cap in plin soare, veriga slaba fiind chiar tu...

Edited by ExtremForever, 16 April 2013 - 22:28.


#230
mircam

mircam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.02.2004

View PostScarFace01, on 16 aprilie 2013 - 21:16, said:

Salut! Sunt interesat de acest telefon si din ce am citit se merita destul de mult. Am si eu o intrebare destul de simpla pentru cei care au acest telefon. Memoria interna este de 4 GB, dar doar 2 GB pot fi utilizati pentru aplicatii. Daca cumpar un card aplicatiile se pun direct pe el sau trebuie mutate sau chiar unele aplicatii nu pot fi mutate deloc. Stiu ca trebuie root pentru a instala aplicatiile direct pe card, dar la acest telefon nu cred ca se poate face inca. Multumesc!

Root merge f usor. Are 1 giga memorie interna, dar aplicatiile se instaleaza in card, nu sunt probleme cu spatiul. Am luat card de 16GB din Auchan cu 35 de lei... merge f bine chiar daca e class 2.

#231
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,470
  • Înscris: 24.05.2010

View PostCaptainZap, on 16 aprilie 2013 - 22:16, said:


Vorbesti prostii, pe amoled la 100% in lumina soarelui vezi perfect tot ce e pe ecran.
Demonstrează ;)
Din păcate eu la samoledul meu Galaxy Note 2 pot sa dau la maxim..... și se vede ca curu'. În schimb dacă nu bate soarele direct pe el mai poți vedea ceva ;)

#232
semacadj2003

semacadj2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 06.02.2011
A dat cineva comanda de bateria asta ? http://www.bzcome.co...5638?gionee_708= O fi mai buna decat  aia stock ?

Edited by semacadj2003, 17 April 2013 - 08:07.


#233
mircam

mircam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 21.02.2004

View Postsemacadj2003, on 17 aprilie 2013 - 08:06, said:

A dat cineva comanda de bateria asta ? http://www.bzcome.co...5638?gionee_708= O fi mai buna decat  aia stock ?

Am dat eu trebuie sa aunga zilele astea.. dar nu iti face sperante mari. O sa o compar cu cea stock si va zic.

View Postmircam, on 16 aprilie 2013 - 22:28, said:

Root merge f usor. Are 1 giga memorie interna, dar aplicatiile se instaleaza in card, nu sunt probleme cu spatiul. Am luat card de 16GB din Auchan cu 35 de lei... merge f bine chiar daca e class 2.

Ca sa fie f. clar cealalta partitie de 2 Giga din punctul meu de vedere e nefolositoare. Cand bagi cardul aplicatiile se instaleaza automat pe card. Memoria pentru sistemul de operare este de 1 GB.

#234
CaptainZap

CaptainZap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 01.04.2007

View Postferibalint, on 17 aprilie 2013 - 06:03, said:

Demonstrează Posted Image
Din păcate eu la samoledul meu Galaxy Note 2 pot sa dau la maxim..... și se vede ca curu'. În schimb dacă nu bate soarele direct pe el mai poți vedea ceva Posted Image

Desigur, vin-o in iasi intr-o zi insorita si iti demonstrez Posted Image .

Sunt curios daca a reusit careva sa foloseasca aplicatia nativa din jelly bean pentru camera pe acest telefon ?

Edited by CaptainZap, 17 April 2013 - 11:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate