Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v
 "Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara
 Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural
 Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat
 

Diamond Residence Pipera

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#163
Mirunicaaaaa

Mirunicaaaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.04.2013
Hello,

Va scriu in legatura cu cartelele de interfon. Eu si sora mea ni le-am pierdut si cand s-a blocat usa de la intrare, am fost nevoite sa dam comanda de altele.  A durat 3 saptamani sa le aduca si a trebuit sa intram prin parcarea subterana. Plus pretul lor de 100 lei. (am ramas putin socata cand mi s-a zis 20 de euro, dar ca sa fie rotund am fixat 100 lei, de undeva de la 88 de lei, s-a rotunjit la 100 de lei). Plus ca am cerut factura din luna decembrie de cand le-am luat si inca nu le-am primit.

Sora mea a reusit sa le copieze unde se copiaza si cheile normale cu 16 lei in Constanta, nu cred ca Bucurestiul duce lipsa de astfel de locuri.

So, decat sa le mai dati lor bani mai bine platiti mai putin, le aveti pe loc si plus, calitatea cartelelor este mult mai buna.(nu o sa se mai rupa daca stau impreuna cu celalalte chei, arata ca si cartelele de interfon de la majoritatea blocurilor).

#164
deyandrey

deyandrey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2006
Buna ziua. Sunt in stadiul de cautare a unui apartament de 3 camere si acest complex mi s-a parut destul de interesant pana am citit tot ce s-a postat aici pe forum. S-a schimbat cumva situatia in complex cu acea taxa de mentenanta? Ati reusit sa demarati vreo actiune de organizare intr-o asociatie de locatari?

Edited by deyandrey, 24 March 2014 - 13:00.


#165
ance

ance

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2008
Este al nu stiu catelea topic pe care il citesc da capo al fine despre complexul rezidential X sau Y . A inceput sa-mi placa si le citesc ca pe niste povestiri real life mai ales ca sunt interesata de achizitionarea unu aprtament bun:) . Intotdeauna se incepe topicul cu entuziasmul primilor pasi al achizitionarii ap., cu visele si sperantele fiecaruia iar spre final, toti, dar toti cei care scriu pe topicul respectiv, isi manifesta dezamagirea partiala sau totala .Posted Image Se pare ca totusi acest ansamblu rezidential ar fi un pic mai cu mot fata de ce am citit/vizionat  pana acum dar cresterea nejustificata a pretului, finisajele si mai ales acel contract de mentenanta ma fac sa stau in stand by. Astept sa vad ce s-a rezolvat pe acolo si v-as fi recunoscatoare daca ati mai veni cu noutati pe aici .
anducoj, in tine am toata speranta !Posted Image

Edited by ance, 29 March 2014 - 21:24.


#166
alexandru127

alexandru127

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.02.2008
S-au scris multe pe acest forum. Din pacate, imaginea complexului a avut de suferit. Sigur ca exista si probleme, dar acestea sunt inerente acolo unde exista cel putin doua persoane implicate. Nivelul taxei de mentenanta este ridicat, dar, din fericire reflecta calitatea serviciilor furnizate. Desi administratorul este turc, comportamentul lui este al unui neamt autentic :). Este extrem de disciplinat si proactiv. In plus, am format o gasca de prieteni acolo si ne simtim foarte bine. Dupa un an, consider ca am facut cea mai buna alegere si va incurajez sa cumparati apartamente in acest complex. Si nu o sa pun "P" de la publicitate :) si nu ma cheama AnaMaria. Chiar este o alegere buna.

#167
ance

ance

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2008

View Postalexandru127, on 29 martie 2014 - 22:11, said:

Dupa un an, consider ca am facut cea mai buna alegere si va incurajez sa cumparati apartamente in acest complex. Si nu o sa pun "P" de la publicitate Posted Image si nu ma cheama AnaMaria. Chiar este o alegere buna.


.....si tu esti..avocatul diavolului cumva? Posted Image

#168
alexandru127

alexandru127

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.02.2008
Da, si port pantofi cu toc si rochie rosie :)

#169
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 04.03.2006

View Postance, on 29 martie 2014 - 21:12, said:

Astept sa vad ce s-a rezolvat pe acolo si v-as fi recunoscatoare daca ati mai veni cu noutati pe aici .
anducoj, in tine am toata speranta !Posted Image
Regret ca nu te pot ajuta, dar eu nu m-am mutat inca acolo, cand si cand mai trec prin week-end. Sunt de acord 100% cu alexandru127, mai putin indemnurile sale. Taxa nu e mare luind in consideratie ce primesti la schimb. Taxa e nedreapta ca mod de calculatie - un duplex de 250 mp cu 5 locatari plateste la fel cu o garsoniera de 40 mp cu 1 locatar. Eu m-am saturat de maidanezii care bantuie orasul, de cazanele parcate si ambalate la maxim in dreptul geamurilor, de mizeria crunta in jurul ghenelor de gunoi sau pe spatiile verzi si mai ales de atitudinea de primate a concetatenilor mei - manele in miez de noapte egal in apt sau in localul de vis-a-vis, de zgomotul de bormasina etc etc asa ca la modul cel mai sincer am inceput sa apreciez masurile forte aplicate de turc. Asa ca nu te speria de taxa, merita fiecare banut, dar depinde acum de ceea ce cauti tu.
Pretul acum...e legat de cerere si oferta nu? A vazut omu' ca vinde si a incercat piata...oricum raportat la mp iesi mai bine decat prin rahova sau berceni in noile "ansambluri". Dar daca faci comparatia per apartament e clar ca 3 camere de 95 mp ies mai scumpe decat un 3 camere de 50 mp. Deci iar depinde de ceea ce cauti tu...
Finisajele sunt entry level, de acord, dar daca pui alte usi interioare schimba mult. Ma deranjeaza termopanele de aluminiu dar ca izolatie termica sunt eficiente. Iar incalzirea prin pardoseala face toti banii - asta e o dotare scumpa fie vb intre noi - asa ca factura la gaze e o joaca. Pacat ca are marele dezavantaj ca se afla in Bucuresti, un oras sufocat de praf.
Si daca iti iei ceva ai grija sa fie cu vedere la padure!
Iti doresc sa iei decizia corecta si multa bafta in alegere.

#170
azazell86

azazell86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.06.2008
As fi si eu interesat de Diamond Residence. Vroiam sa va intreb daca sunt toate actele OK (am inteles ca au fost probleme) daca au fost racordati la canalizare + apa sau daca au put hidrofor si fosa septica.

Am sa dau o fuga in week-end sa ma uit la apartamente si as aprecia orice sfat :)

#171
111alexandru

111alexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2013
cum ati rezolvat cu taxa de mentenanta? exista vreo solutie de atacare sau de negociere cu ei?

#172
florina01

florina01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2015
Duminica 17 Mai la ora 19.00 sunt convocati la foisor toti locatarii complexului pt a demara constituirea asociatiei de proprietari.care sa preia bunurile comune si sa decida managementul viitor.

Este importanta implicarea tuturor, deoarece se vor stabili directiile viitoare ce ne vor afecta viata in comun. S-au adunat multe probleme, fata de care e important sa adoptam o atitudine unitara.

Daca nu puteti participa, puteti ruga pe cineva sa va reprezinte.

#173
FilthyAnimal

FilthyAnimal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2012
Salut,

Ati rezolvat cu asociata de proprietari sau platiti taxa de mentenanta?
Cum este ansamblul per total?

Am facut niste vizionari de curand si pare frumos, doar ca preturile par a nu mai fi aceleasi de acum cativa ani.

Mersi,

#174
Ramona01

Ramona01

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2020
Buna tuturor,

Încerc sa reactivez acest topic pentru ca am nevoie de ajutorul vostru, al proprietarilor din Diamond residence. Am găsit un apartament de vânzare in complex și vroiam ajutor cu păreri :)

Va mutlumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate