Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...
 Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...
 Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 

Emoticonuri site

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012
Pot să folosesc emoticonurile messenger-ului pe site-ul meu ?

Există drepturi de autor asupra acelor smiley-uri ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,653
  • Înscris: 19.04.2009
depinde care din ele.
cele simple :P  :D si altele, fac parte din domeniul public. restul, care-s doar la Yahoo, au copyright, si nu, nu le poti folosi pe alea.

dar cine se uita? :D

#3
Andrey__

Andrey__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 30.06.2012

View Postlex404, on 01 ianuarie 2013 - 23:09, said:

depinde care din ele.
cele simple Posted Image  Posted Image si altele, fac parte din domeniul public. restul, care-s doar la Yahoo, au copyright, si nu, nu le poti folosi pe alea.
dar cine se uita? Posted Image
Mulțumesc pentru răspuns.

Cam așa mă gândeam și eu. Multe din ele le văd prin multe locuri - pe multe site-uri, dar unele nu. Adica unele sunt doar pe messenger. Ideea e ca nici nu știu care sunt clar ale lor și care pot sa le folosesc și eu.

Nici n-aș vrea sa merg pe ideea că oricum nu intră ăia de la yahoo pe site-ul meu. Eu știu că nu intra, dar vreau să fiu corect, să nu mă folosesc de munca altora pe degeaba.

În tot netu ăsta e imposibil sa nu se gasească toate emoticonurile la download. Eu am căutat dar nimic. Poate știe cineva de unde le pot lua și eu.

Mulțumesc.

#4
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
atîta vreme cît nu încerci să le vinzi explicit (ceea ce nu ar avea sens căci oricine le poate lua gratis) cred că intră la "fair use" şi nu deranjează pe nimeni...

în general conceptul de "drept de autor" se aplică în orice situaţie în care (a) fie faci bani din munca altora fie (B) îi împiedici pe autori să facă bani din propria muncă, de exemplu dacă tu distribui gratis un film pt. care autorii cer bani. Orice altceva e "fair use" şi s-a cîştigat şi în tribunale în cazurile (rare) cînd s-a încercat împiedicarea....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate