Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Am fost la o ghicitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Trecutul il stii , prezentul il vezi , viitorul ai sa-l vezi , dar bani na-i sa-i mai vezi !

Acum pe bune , daca te ajuta "spiritual" , ghicitul , nu ai decit sa "decartezi" la ghicitoare !! O sa fie noua "religie" , dupa care mergi in viata !!

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,001
  • Înscris: 22.12.2005

 xoxo123, on 30 decembrie 2012 - 22:22, said:

Salut dragi forumisti!
Acum ceva timp am fost la o ghicitoare ce mi-a citit in carti. Ajuns la dumneaei am inchinat cartile de 3 ori cu partea laterala a palmei si am folosit un descantec, ceva gen "Eu (numele) sunt regele de bate ..etc". Apoi doamna respectiva a inceput sa-mi dea carti spunandu-mi chestii din viitor, anumite fapte chiar adeverindu-se.
Cateva exemple ar fii: mi-a spus ca in 6puncte(adica 6ore, 6zile, 6saptamani .etc) voi avea o problema fizica. Initial m-am gandit ca voi primi o bataie crunta sau ceva de genul si ma hotarasem sa stau in banca mea, fix peste 6 zile de la vizita la ghicitoare, ca sa vezi, am facut pojar.
Eu umblam dupa curul unei tipe si am cerut detalii si despre acest lucru. Pe plan amoros mi-a spus ca mai bine uit de respectiva, deoarece in viata mea va fii o leoaica blonda. La cateva saptamani(dupa ce mi-a trecut pojarul), in cadrul unui proiect in care sunt implicat am avut onoarea de a face cunostita cu o fata(roscata) dar leoaica cu care m-am imprietenit si am pastrat legatura(mesaje, facebook, iesit in oras). Toate au fost ok, intre noi se infiripase ceva. La un momendat am intrebat-o eu daca asta este culoarea ei naturala si am inlemnit cand mi-a raspuns: "Nu, defapt eu sunt blonda". Ca sa vezi, am o relatie de 9 luni cu aceea fata, o relatie extraordinara.
Mai sunt si alte lucruri care mi le-a spus ghicitoarea, lucruri care s-au adeverit altele care nu s-au adeverit.

In fine, intrebarea mea este alta si ii rog doar pe cei documentati si capabili de un raspuns argumentat sa participe deoarece nu am nevoie de raspunsuri gen "eu nu cred", "te-a fraierit" si asa mai departe.

Sa trec direct la subiect ca si asa v-am aburit destul. Am citit cate ceva despre spiritism si am aflat ca spiritele nu-ti pot prezice viitorul, desi unora li s-a intamplat. Persoanelor care in cadrul sedintelor de spiritism li s-a prezis ceva, de fapt au vorbit cu un demon ce a facut posibil acel lucru prin vointa si puterea lui(fapta fiind buna sau rea).
Intrebarea mea este: Ghicitul in carti are vreo legatura cu spiritismul? Ghicitoarea prin ritualul facut a pus un demon in preajma mea ce mi-a adeverit anumite lucruri prin vointa sa?
Mai vreau sa mentionez ca vrajitoarea mea spus ca exista cineva sus, o persoana care m-a iubit mult si vrea sa ma ajute dar nu poate deoarece eu sunt blocat de o anumita energie. Pentru asta sa aprind in Joia mare(in perioada pastelui anului trecut) o lumanare la cei morti pentru aceea persoana ca ma v-a ajuta mult. Dupa ce am facut asta, nimic din prezicerile ghicitoarei nu s-au mai adeverit, dar am visat persoana respectiva, era bunicul meu, radea, era fericit. Dar de ce prezicerile au inceput sa se mai implineasca? Pe ce se bazeaza doamna?

ai grija cu aceste abordari. vorbeste cu preot cu har

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005
luati de aici talent
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F7pYHN9iC9I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
xoxo123

xoxo123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.04.2010
Eu nu inteleg cum respectiva imi vorbea despre trecutul meu, despre trecutul unor prieteni apropiati mie cu atata acuratete, spunandu-mi chiar chestii intime petrecute in interiorul familiei mele.

#23
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Daca ai ajuns la ea , in urma unei "recomandari" , clar ca a stiut pe cine sa intrebe de tine , dar mai ramane si "experienta" ei , in a te trage de limba !

#24
xoxo123

xoxo123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.04.2010
iar faza cu pojarul?

#25
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 19.01.2008

 c14h3r, on 30 decembrie 2012 - 22:33, said:

Dupa ghicitoare, de regula se consulta si un psiholog, urmat sau nu de psihiatru si apoi internare.... Asta in functie de prezicerile psihologului...

... sau sa o caute pe Oana Zavoranu.

#26
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005

 xoxo123, on 30 decembrie 2012 - 23:08, said:

Eu nu inteleg cum respectiva imi vorbea despre trecutul meu, despre trecutul unor prieteni apropiati mie cu atata acuratete, spunandu-mi chiar chestii intime petrecute in interiorul familiei mele.
Facebook, vecini, securitatea, etc

Quote

Rule 4 -- The best way to keep a secret? Keep it to yourself. Second best? Tell one other person - if you must. There is no third best.
As traduce dar isi pierde din valoare.

 xoxo123, on 30 decembrie 2012 - 23:14, said:

iar faza cu pojarul?

dar faza cu 6?

Edited by MarianG, 30 December 2012 - 23:16.


#27
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Ca e dus de acas' nu-i problema ca asa a ajuns la vrajitoare... Ca are pojar face plauzibil acest topic... Uneori, la anumite varste, pojarul provoaca delir...

#28
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 xoxo123, on 30 decembrie 2012 - 22:22, said:

Sa trec direct la subiect ca si asa v-am aburit destul.
[...]
Pe ce se bazeaza doamna?
Se bazeaza pe abureli, pe ce draq sa se bazeze...

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,661
  • Înscris: 10.08.2005

 xoxo123, on 30 decembrie 2012 - 23:14, said:

iar faza cu pojarul?

Quote

mi-a spus ca in 6puncte(adica 6ore, 6zile, 6saptamani .etc)
6 luni, 6 ani, 6 milenii

 criztu, on 30 decembrie 2012 - 23:37, said:

Se bazeaza pe abureli, pe ce draq sa se bazeze...

pwla pe abureli,
se bazeaza pe prostia pardon disperarea oamenilor
exista o chestie pe langa internet se cheama citire la rece.
Penn Gillete a demontrat-o intr-un show televizat Bullshit

#30
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Pentru initiatorul topicului - vei gasi raspunsul la intrebarile tale daca te uiti la cateva din emisiunile, show-urile sua chiar filmulete cu Derren Brown. Nu e ghicitor, nici nu practica spiritismul, de altfel nu are deloc capacitati extrasenzoriale. Cu toate astea, a reusit lucruri care la prima vedere ti se par incredibile. De multe ori explica si cum a facut si pe ce s-a bazat, iar in aceste explicatii vei gasi si tu raspunsul la intrebari. Oricum, pana nu aprofundezi chestiunea, ti-as recomanda sa te abtii sa o mai contactezi pe madam ghicitoarea. Sunt unii care au patit-o rau de tot, culminand cu case pierdute, familii destramate, sinucideri chiar. Stai la locul tau si documenteaza-te. Daca nu exista o explicatie stiintifica, atunci e sarlatanism. Te las pe tine sa gasesti explicatiile stiintifice.

#31
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Ma vad nevoit sa-i contrazic pe distinsii colegi care au raspuns mai devreme in gluma.

Conform postului "OTV", "cercetatori de la Universitatea gin(ecologica), au descoperit in jurul palatelor vrajitoarelor aure energetice neobisnuite, care la o analiza mai profunda, s-a dovedit ca le fac imune la plata impozitelor si a facturilor la gaze si energie electrica.
Totodata,se banuie, inca nu s-a dovedit, ca exista spirite superioare care le completeaza cererile de ajutor social, pe care le depun deplasandu-se in vehicule spatiale ce seamana cu Mercedesurile model nou" .

Iata ca adevarul triumfa ,in cele din urma, asa cum s-a intamplat si in celebrul caz "Elodia".

Tineti aproape!

Nici nu stiti ce pierdeti!

Nu credeti ca afacerea asta, una din putinele de succes din Romania, ar merita o finantare din fonduri europene?

Edited by nino852, 31 December 2012 - 00:26.


#32
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
mai bine zi cat te-a dus toata afacerea . acuma nu te rusina si spune drept .

#33
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Cu tot respectul, fiecare are libertatea de a crede ce vrea si in ce vrea.
Eu unu cred cu toata fiinta ca ceva, undeva, exista !
Sa va povestesc si eu cateva intamplari ciudate, intamplari care sau petrcut in prezenta multor oameni, fiind martori !
Pe cand aveam 7 ani, am inceput sa visez unele lucruri care se intamplau a doua zi.
Cateva exemple doar: am visat ca au venit 2 oameni (necunoscuti) acasa la mine, si a intrebat-o pe mama daca e sotia lui x-ulescu, ea a zis da, la care oamenii si-au cerut scuze si i-au zis la mama ca tatal meu a murit intr-un accident de masina . Ma trezesc sa merg la scoala, tata isi cumparase cu o zi inainte o masina noua de carat busteni, ke zic parintilor ce am visat, dar ei zic ca au fost un cosmar, asa am crezut si eu, pana la ora 2 cand am ajuns acasa si i-am vazut pe acei necunoscuti din vis, stand de vorba cu mama...exact ca in vis, tocmai aflase ca murise in accident de masina.

Alt vis: eram intr-a 8a sfarsit de an, era o masina de inghetata din aia cu manete care o face pe loc, eram la rand la inghetata, o doamna mai grasuta isi uita telefonul pe o masa amplasata acolo si pleaca.
A doua zi ajung la scoala, pe la 11 mergem sa ne luam o inghetata si cum stateam la coada, o vad pe doamna mai grasuta din vis ca vorbea la telefon si le zic colegilor ca sa vedeti ca doamna aia isi uita telefonul pe masa aia. Dupa 1 minut doamna se aseaza la masa respectiva, cauta ceva in poseta si pleaca in graba, lasandu-si telefonul acolo, toti erau masca :)

Alt vis: eram la un magazin iar o vanzatoare vorbea cu o clienta ca fata de 17 ani a lui x-ulescu a murit intr-un accident de masina ( soferul neatent a trecut pe rosu pe calea ferata avand impact cu trenul) in timp ce se intorceau de la discoteca.
A doua zi, seara, ma intalnesc pe strada cu fata de 17 ani (fosta vecina) si din vorba in vorba imi zice ca se duce mai tarziu la discoteca.
Pe moment uitasem de vis, dar cum am ajuns acasa, mi-am amintit si am mers la ea sa ii zic dar nu ma crezut si am vorbit cu parintii ei (auzise de "visele" mele) si nu au mai lasat-o la discoteca. A treia zi eram la magazinul din vis iar vanzatoarea vorbea cu o clienta ca x-ulescu a avut accident cu masina...a intrat trenul in ea.

Si multe alte vise pana la un moment dat cand am fost intr-o excursie la o sihastrie din Bistrita-Nasaud (daca imi aduc bn aminte) iar seara am iesit sa ma plimb prin curte, o priveliste uimitoare...stateam pe niste scari afara, cand deodata un parinte batran se aseaza langa mine si imi zice: X(numele meu) tu esti un copil special, esti ales si sti si tu asta, ai un dar aparte, foloseste-l sa faci bine si niciodata in folosul tau caci tu trebuie sa te sacrifici pt binele altora, dar acum esti mic, sunt multe lucruri pe care nu le sti si pe care nu le intelegi, dar cand va veni vremea, o sa afli si a plecat.
A doua zi, intreband pe cineva de acolo de acest preot batran, nimeni nu stia nimic.
De cand am plecat de acolo, nu am mai visat nimic care sa se adevereasca .


*Scuzati greseliile gramaticale, scriu pe intuneric:)
**Daca careva din voi stie de ce parinte vorbesc, let me know !
***Nu, nu am probleme psihice, am fost evaluat complet pt permisul de port arma !

#34
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005
Eu stiu sa imi prezic trecutul. sunt un mare vizionar, in trecut.

#35
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Business_style sunt impresionat si dezamagit. Pai cum vere nu mai ai haru? Dupa ce-mi zici ca tu esti alesu ma lovesti la final cu concluzia ca haru tau s-a dus? Vezi ce visezi diseara poate imi zici si mie cand ma imbogatesc. Posted Image

#36
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
asta zice ca nu e diliu....in alt topic,initiatorul ,zice ca e depresiv...cine draqu sa va mai inteleaga?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate