Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

softpedistii intra in actiune!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
54 răspunsuri în acest subiect

#19
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003

Vizualizare mesajNecronomikon, pe Nov 16 2005, 14:43, a scris:

Normal ca mi-e dor de voi. Chiar ma oftic ca voi iesiti in fiecare weekend dupa cate se pare iar eu aici n-am timp de nimic. De pozat nici atat. Imi e dor de atmosfera care era cand ieseam cu voi la pozat.

really? :) bun venit in lumea noua... unde nu-i timp decat pentru munca... o sa sara arty acum :) ...

#20
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004
M-am lamurit eu care-i treaba cu lumea noua de-o critica toata lumea ca oamenii nu fac decat sa munceasca si n-au timp de nimic. Eu vad lucrurile destul de simplu:
- in .ro, oricat ai munci, cam tot atat castigi, adica putin. Ma refer la munca cinstita.
- in lumea noua, cu cat muncesti mai mult castigi mai mult. In majoritatea cazurilor nu te obliga nimeni sa muncesti 10 ore pe zi, 6 zile pe saptamana. Poti foarte bine sa lucrezi 8h/5z, dar cand vezi ca ai posibilitatea sa castigi mai mult, o sa vrei singur sa lucrezi mai mult.

#21
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
decret: necro, msdan si arty sa se prezinte vineri la 10:30 la biserica la greva. si sa vina cu trenul.

#22
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.945
  • Înscris: 18.01.2005

Vizualizare mesajawareness, pe Nov 16 2005, 21:22, a scris:

decret: necro, msdan si arty sa se prezinte vineri la 10:30 la biserica la greva. si sa vina cu trenul.
intrati si voi in greva daca nu vin ? :D  :naughty:

#23
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.414
  • Înscris: 11.04.2004

Vizualizare mesajNecronomikon, pe Nov 16 2005, 19:50, a scris:

M-am lamurit eu care-i treaba cu lumea noua de-o critica toata lumea ca oamenii nu fac decat sa munceasca si n-au timp de nimic. Eu vad lucrurile destul de simplu:
- in .ro, oricat ai munci, cam tot atat castigi, adica putin. Ma refer la munca cinstita.
- in lumea noua, cu cat muncesti mai mult castigi mai mult. In majoritatea cazurilor nu te obliga nimeni sa muncesti 10 ore pe zi, 6 zile pe saptamana. Poti foarte bine sa lucrezi 8h/5z, dar cand vezi ca ai posibilitatea sa castigi mai mult, o sa vrei singur sa lucrezi mai mult.

off topic
Prietene, sa sti ca nu prea e asa cum crezi tu, in lumea noua se munceste nu se sta.Ceea ce prin ro nu prea se vede...Iar dupa 8 ore de munca nu cred ca mai ai chef de ''extraordinare''
Cel putin eu de cind sunt prin lumea noua nu am fost platit pt cat am muncit, pt ca aceasta lume mai e si profitoare.  :death:
Si oricum in mare parte ce-i care vin in lumea asta noua sunt pusi pe fapte...
:peacefingers:

#24
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001

Vizualizare mesajawareness, pe Nov 16 2005, 11:22, a scris:

decret: necro, msdan si arty sa se prezinte vineri la 10:30 la biserica la greva. si sa vina cu trenul.
eh? la care biserica?

#25
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
vezi postul no. 4

#26
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
ah, cam departe pentru mine... plus ca nu cred ca voi avea cui sa vand imaginile macar cat sa'mi acopar cheluielile... daca imi pare rau de ceva e ca nu voi vedea cum o iau sindicalishtii pe coaja... plus, un langosh cu branza mestecat in sictir :)

#27
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004

Vizualizare mesajCadyllac, pe Nov 16 2005, 23:28, a scris:

off topic
Prietene, sa sti ca nu prea e asa cum crezi tu, in lumea noua se munceste nu se sta.Ceea ce prin ro nu prea se vede...Iar dupa 8 ore de munca nu cred ca mai ai chef de ''extraordinare''
Cel putin eu de cind sunt prin lumea noua nu am fost platit pt cat am muncit, pt ca aceasta lume mai e si profitoare.  :death:
Si oricum in mare parte ce-i care vin in lumea asta noua sunt pusi pe fapte...
:peacefingers:

Stai asa, eu tocmai asta am zis. Ca se munceste in lumea noua. Faptul ca n-ai fost platit la cat ai muncit... aici e o problema, poate ca nu lucrezi unde trebuie. Oricum, nu e nici lumea noua perfecta. Sunt si aici destule lucruri putrede.

#28
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
sa revenim la greve. cine mai vine?

#29
Bluebunny

Bluebunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 05.01.2005
me me :)

maine la 10:30 ne vedem..chiar, unde ne vedem? ca probabil o sa fie multa lume in zona, mai bine stabilim un loc mai specific decat "pe langa cartof"

#30
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.865
  • Înscris: 28.05.2005

Citat

eu as merge la mineriada.
sper sa mai arda vre-o doi studenti pe la universitate.
Vezi straine sa n-o iei in basca. Cu aparatul de fotografiat dupa tine, s-ar putea sa ai si tu fata de entelectual.

#31
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
haideti sa ramanem ontopic.

bluebunny, hai sa fie in fata magazinului muzica, 10:30.

edit: asta daca greva va mai avea loc. deocamdata se asteapta decizia de la judecatorie cu privire la legalitatea grevei. cu toate astea, la tv s-a anuntat greva profesorilor de maine, se astepata la vreo 10.000. daca mai auziti si voi ceva anuntati.

Editat de awareness, 17 noiembrie 2005 - 14:13.


#32
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Vine si io...dar cu bisericile nu prea le am...care-i Cretulescu?
Muzica...stie fata

Editat de ogarafgan, 17 noiembrie 2005 - 16:54.


#33
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
intalnirea e in fata magazinului "muzica", la 10:30, maine.

#34
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
Breaking news. Intalnirea s-a mutat in Piata Constitutiei la ora 11. !!!

#35
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.030
  • Înscris: 12.11.2004
:o   sper ca esti sigur. unde ne vedem atunci?

#36
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
la intersectia care duce catre unirii, pe partea stanga cand te uiti la casa poporului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate