Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...
 Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...
 Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...
 Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...
 

Balcon cu iesirea din baie?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
lili78

lili78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.01.2008
Buna ziua,
am baia de la etaj deasupra copertinei care acopera usa (din beton). M-am gandit ca as putea prelungi geamul intr-o usa, si as transforma copertina in balcon. Ce parere aveti? Mai are cineva asa ceva?
Multumesc.

#2
police_authority112

police_authority112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.11.2012
Si eu mi-as face balconul meu, dar cu iesirea din baia mea si intrarea direct prin baia vecinei.Posted Image  Dar, e posibil sa se supere vecinu`.

#3
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

 police_authority112, on 27 noiembrie 2012 - 18:43, said:

Si eu mi-as face balconul meu, dar cu iesirea din baia mea si intrarea direct prin baia vecinei.Posted Image  Dar, e posibil sa se supere vecinu`.
Merita incercat . Te duci si tu la vecina cand e plecat barbasu :lol: . Cand te prinde o iei frumos prin baie si ai scapat Posted Image

#4
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,016
  • Înscris: 19.08.2006

 lili78, on 27 noiembrie 2012 - 18:32, said:

Buna ziua,
am baia de la etaj deasupra copertinei care acopera usa (din beton). M-am gandit ca as putea prelungi geamul intr-o usa, si as transforma copertina in balcon. Ce parere aveti? Mai are cineva asa ceva?
Multumesc.

'neata!
Desi mai poti turna incontinuare deasupra copertinei care acopera usainca un metru (eu am baia iesita in afara peste copertina ce acopera usa), nu pare o idee buna. aca se inchide areva in baie si in oc sa iasa prin casa iese pe balcon, blocind accesul la baie pana cand are chef sa revina in casa ?

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,110
  • Înscris: 07.07.2006
Am eu un vecin care are balcon la baie. Avînd şi curte, balconul ăla de la etaj e niţel inutil, îl foloseşte ca să ţină pe parapet nişte ghivece cu muşcate. În acest fel e nevoit să iasă din cînd în cînd să ude florile, aşa că nu se poate spune că nu foloseşte balconul. Ca mine, care n-am nici măcar flori, şi ies în balcon numai ca să fac curat :D

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Macar baia aia are si alta functiune? Speli rufe acolo ca sa le poti pune la uscat pe balcon?

#7
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
As vrea sa imi fac un balcon cu iesire din debara. Ce parere aveti? Posted Image


Acum pe bune: mi se pare inutil, nu vad la ce l-ai putea folosi. Cu siguranta nu te relaxezi in el.

#8
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
Poate ca arata mai bine cu balcon de afara...neste poze ar lamuri misterul

#9
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,110
  • Înscris: 07.07.2006
În legătură cu cazul descris de mine, nu v-am dat toate detaliile: omul are un balcon pe jumătate din lungimea casei, la etaj, în care are două accese: unul dintr-o cameră şi altul din baie. Nu a făcut în mod expres un balcon la baie. Iar balconul este rezultat din faptul că etajul este mai puţin întins decît parterul, deci e vorba de o terasă care acoperă nişte spaţii din parter, nu e un balcon construit separat, în consolă.

Edited by abancor, 28 November 2012 - 10:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate