Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Inregistrare mp3 de pe caseta audio

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Buna seara! Am si eu o caseta care nu am gasit pe net nicaieri (pana acum) acele piese. Starea e destul de buna pt anii ei. Eu am vrut sa o trag de pe un deck pe netbook,dar fiindca are doar intrare de microfon (stereo ca am verificat) am folosit-o pe asta. Are ceva? Din cate stiu microfonul are caracteristica liniara, asemeni CD si tunerelor cu mentiunea ca trebuie amplificat semnalul de cca 20x depinde de microfonu folosit. Windows 7 are in setari pe langa reglajul normal si un reglaj care ”pompeaza” in plus niste dB +10, +20, +30..eu l-am lasat sa fie 0 acolo si nu se aude distorsionat. Oare s-ar auzi altfel daca as pune pe calculator pe intrarea Line IN? Apropo, am scos si Hiss..ca era enervant, iar cum caseta nu mai e ca noua am vazut ca cu Dolby pus se auzea mai nasol.

Softul folosit Cool Edit Pro, dar nu ma intrebati de versiune..undeva 2.1 sau 2.0 parca. L-am mai folosit si mai demult dar o versiune mai antica si a dat rezultate f bune. Pt cei interesati scoate si din paraieturile de pe discuri.

Am si WAV-urile pt ca vreau sa fac si CD Audio pt auto.

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Probabil ai folosit CEP 2.0 pt ca versiunile mai noi se numesc "Adobe audition" Ai acolo cateva functii foarte utile in cazul tau, una din ele e "normalize" ce iti ajusteaza nivelul audio si compenseaza in cazul unui nivel mai mic de audio. Ar mai fi si hiss detection si noise, etc.
Important e sa transferi audio caseta - pc fara distorsiuni. Nivelul audio, zgomotul de fond, de retea, spectru si alte asemenea, se pot repara cu CEPu :)
Am dat save la cateva piese si se aud ok pt o caseta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate