Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 

Sfat petrecere week-end cu sotia

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
buna seara, as dori sa ma sfatuiti cu petrecerea unui weekend , in luna decembrie , inainte de sarbatori cu sotia , la munte , poate sau intr-o alta tara apropiata( pt un zbor de dutara mica) !
locatie nu trebuie sa fie nici scumpa si nici prea ieftina si daca se poate cu o piscina interioara cu apa calda , nu calduta . doresc unele sugestii, dar traite de dv. va multumesc

#2
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Postc14h3r, on 03 octombrie 2012 - 19:30, said:

Sper sa nu ma injuri dar cred ca cel mai bine e in felul urmator: sotia la munte, tu in alta tara.. sau invers.
Pfuaii, ce sugestie stupida ai putut sa-i faci omului... Nu cred ca este absolut obligatoriu sa postezi de dragul postatului, nu te supara pe mine ca iti spun. In alta ordine de idei,cred ca initiatorul ar trebui sa dea un pic mai multe detalii despre buget si alte detalii despre preferinte: spa, ski.romantic,etc...Ca sugestie ar fi Viena cu targul ei de Craciun, Budapesta care are o multime de spa-uri, Insbruck pentru ski sau de ce nu,baile Felix, unde exista o piscina exterioara cu apa termala in care se poate face baie chiar cand afara este frig si ninge.

Edited by grecul68, 03 October 2012 - 19:45.


#3
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postalin97, on 03 octombrie 2012 - 17:48, said:

locatie nu trebuie sa fie nici scumpa si nici prea ieftina si daca se poate cu o piscina interioara cu apa calda , nu calduta
Recomand cu mare caldura Hotel Pestera, judetul Dambovita:
"+" - uri:
Conditii de cazare de "4 stele" (desi hotelul e de 3*), piscina, jacuzzi, masaj contra cost (dar care merita toti banii!!!), sala fitness, internet Wi-fi, bar/cafenea (fac un expresso delicios), restaurant cu meniu de exceptie (cu preparate din produse din ferma proprie; sef bucatar care stie sa gateasca ffff bine), personal atent si prietenos, peisaj superb, posibilitati de a face incursiuni montane (Babele, Sfinxul, Vf. Omu), vizite la Pestera Ia Ialomitei, la Manastirea cu acelasi nume, Cabana Padina), "plimbare" cu telecabina pana la Babele (7 min, daca este vremea frumoasa)
"-" - uri:
Drumul de acces destul de dificil (8 km asfalt + 17 drum forestier = 1h10min), preturi relativ mari la restaurant, pericolul aparitiei ursilor (Parcul Natural Bucegi) sau a viperelor (pe perioada verii), lipsa unui magazin pentru aprovizionare cu apa/fructe/bauturi (dar care pot fi aduse de acasa).

Alegere usoara si distractie placuta!!! Posted Image

#4
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,234
  • Înscris: 03.08.2010

View Postalin97, on 03 octombrie 2012 - 17:48, said:

si daca se poate cu o piscina interioara cu apa calda , nu calduta . doresc unele sugestii, dar traite de dv. va multumesc
la bai, la Amara.

#5
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
multumesc de raspunsuri, ideea este ca nu vreau in strainatate din cauza , poate a zapazii si a viscolului , care ar putea aparea. sunt din bucuresti si doresc orice sugestie placuta, nu conteaza fff mult bugetul( sa nu fie fff mare) , am in vedere si ceva spa, nu ski si ma gandesc si chiar la Baile Felix. astept pareri

#6
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
nici o parere?

#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Decat la Baile Felix, mai bine aici: http://www.perla1mai...index.php/acasa.
Nu e publicitate!

#8
Kaileena22

Kaileena22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2012
Suntem la capitolul "vacante in Romania" ...si oricum nu as fi buna de povestit experiente din alta tara atata timp cat nu am "evadat" din Romania.Un loc foarte dragut atat iarna dar si primavara este Balea Lac.Iarna puteti sa va cazati si in hotelul de gheata daca sunteti mai aventurieri si cautati ceva nou;daca nu,il puteti doar vizita..e destul de placut si nu atat de frig pe cat suna:D.

#9
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

View PostKaileena22, on 13 octombrie 2012 - 00:28, said:

Suntem la capitolul "vacante in Romania" ...si oricum nu as fi buna de povestit experiente din alta tara atata timp cat nu am "evadat" din Romania.Un loc foarte dragut atat iarna dar si primavara este Balea Lac.Iarna puteti sa va cazati si in hotelul de gheata daca sunteti mai aventurieri si cautati ceva nou;daca nu,il puteti doar vizita..e destul de placut si nu atat de frig pe cat suna:D.

Corect! In decembrie, pe langa hotelul de gheata, atat de cunoscut, poate aveti noroc sa fie gata si biserica de gheata. Se poate caza la cabana Balea de pe lac, sau la cabanele din imprejurimi.

#10
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011
Romania este si nu este buna ca si destinatie iarna :) Din pacate, cu drumurile noastre nu prea stii niciodata ce se va intampla..mai ales ca se anunta o iarna grea.

Eu ti-as recomanda Bansko, Bulgaria. Am trecut recent prin Bulgaria si si-au tras astia drumuri bune tare.
Plus, hotelurile din statiune arata bine rau, majoritatea au piscine interioare, saleuri, masaje, spa...iar de preturi cred ca nu are rost sa mentionez. Un weekend la 4-5 stele te costa 100 de euro.

#11
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
se mai poate vreo parere???

#12
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
la Baile Felix. apa e foarte calda :)

#13
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 03.11.2005
Vrei neaparat sa pleci din Bucuresti sau vrei un weekend de rasfat?
In a doua varianta stiu ca hotelurile de lux aveau in oferta asa ceva, la Marriott a fost un prieten si s-au simtit f bine. Uire ce am gasit la ei pe site
PROMOTIONAL CODE:  W13
What's this?
Plan this week-end in Bucharest, the capital of Romania and book our special Wired for Business package to include:
• Accommodations in the largest deluxe
    rooms in the city
• Breakfast for one or two
• Complimentary wireless Internet
    access in the room
• Complimentary access to World Class
    Health Academy (fitness, swimming
    pool and sauna)

#14
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
in afara Bucurestiului, dar nu prea departe, ms

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate