Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

HTC Windows Phone 8S

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#127
Dj_dany_88

Dj_dany_88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2007
Uite aici
http://www.windowsph...from-an-sd-card
La pasul 3 zice:
"3.Defilați în jos în pagina web, apoi faceți clic pe Descărcați și instalați manual (sub cerințele pentru aplicație și limbile suportate)."
NU imi apare "Descărcați și instalați manual"
Stiu ca nu se pot instala pe card, dar macar sa le descarc pe card si apoi de pe card sa le instalez pe memoria telefonului. MS

Edited by Dj_dany_88, 10 April 2013 - 09:49.


#128
Dj_dany_88

Dj_dany_88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2007
Sau treaba asta cu"Descãrcați și instalați manual" nu poate fi facuta de pe telefon doar de pe calculator, Într-adevãr daca intru de pe calculator in windows store apare "Descãrcați și instalați manual sub cerințele pentru aplicație și limbile suportate" .Din ce am citit eu aici http://forums.wpcent...ent-htc-8s.html in posts #23-24-25 si 29 se pare ca ar trebui sa apara si pe telefon cand intru in windows store "Descãrcați și instalați manual".Nu mai stiu ce sa cred poate ma ajuta cineva.MS

Edited by Dj_dany_88, 10 April 2013 - 11:11.


#129
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 08.01.2009

 Dj_dany_88, on 10 aprilie 2013 - 11:01, said:

Sau treaba asta cu"Descărcați și instalați manual" nu poate fi facuta de pe telefon doar de pe calculator, Într-adevăr daca intru de pe calculator in windows store apare "Descărcați și instalați manual sub cerințele pentru aplicație și limbile suportate" .Din ce am citit eu aici http://forums.wpcent...ent-htc-8s.html in posts #23-24-25 si 29 se pare ca ar trebui sa apara si pe telefon cand intru in windows store "Descărcați și instalați manual".Nu mai stiu ce sa cred poate ma ajuta cineva.MS

Nici nu stiu cu ce te ar ajuta sa ti apara pe telefon , in conditiile in care tot ce e download at de pe telefon tot in folder ul Other ajunge , deci exact ceea ce vrei sa eviti (banuiesc ca motivul pt. care vrei sa instalezo de pe SD e tocmai acela de a mai salva cativa MB din memoria interna ).

#130
Dj_dany_88

Dj_dany_88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2007

 me_iauras, on 14 aprilie 2013 - 11:48, said:


Nici nu stiu cu ce te ar ajuta sa ti apara pe telefon , in conditiile in care tot ce e download at de pe telefon tot in folder ul Other ajunge , deci exact ceea ce vrei sa eviti (banuiesc ca motivul pt. care vrei sa instalezo de pe SD e tocmai acela de a mai salva cativa MB din memoria interna ).
Da,motivu acesta ii de a mai salva cativa MB din memoria interna.
Din ce mi-ai scris tu aici eu am inteles ca, cand dau downlaod nu am optiunea "save to SDcard".
Cand dau download fisieru se salveaza direct in folderul Other??

#131
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 08.01.2009
Da . Pe cardul SD WinPhone stie momentan sa salveze doar fisiere media (muzica/video/poze) . In rest , folderul de lucru e "Other" . Fie ca e vorba de mail uri,cache la browser/facebook etc , in acel folder se duc toate .
Ce e si mai cretin de atat e ca daca vrei ca o melodie sa fie ringtone , ea tebuie sa fie tot pe storage ul intern ; nu vrea de pe SD .(sau cel putin n am reusit eu)

Edited by me_iauras, 14 April 2013 - 14:25.


#132
Dj_dany_88

Dj_dany_88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.05.2007
Ms pt info.
Inca o intrebare cum ajung la folderu other.
Trebuie sa inst. ceva aplicatie pt. file manager.

#133
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,445
  • Înscris: 08.01.2009
Din pacate nu prea exista metoda sa faci asta . E un folder rezervat sistemului si eventual unor aplicatii .
Tot ce poti face e sa instalezi intr adevar aplicatiile de pe card , sa ti sincronizarea conturilor de mail la 1-2 saptamani vechime ale mail ului , si sa te rezumi la aplicatiile pe care chiar le folosesti (nu instala doar de dragul de a instala ceva)

#134
snoopyandrei1

snoopyandrei1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.08.2011
Salut,
Tocmai ce mi-am cumparat si eu un htc 8s sunt foarte multumit de el pana acum oricum eu nu sunt foarte pretentios la aplicatii ca mai mult de 10 aplicatii si 2 jocuri mai mult nu imi trebuie dar am doua intrebari.

1-Cum dezactivez autocorecctul din sms ca nu am gasit prin setari.
2-Cum activez internetul pe telefon (nu prin wi-fi) pentru ca cei de la cosmote nu au acest telefon in baza lor deci prin urmare nu stiu.

Multumesc

#135
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,962
  • Înscris: 12.06.2007
Pentru cei interesati:

Vand HTC 8S, 20 luni garantie, cu husa originala HTC piele si card microSD 16GB.

Tot pachetul se vinde la 790 lei, transport gratuit cu Fan Courier sau predare personala in Sibiu.

#136
Il_dotorre

Il_dotorre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.03.2010
Buna seara. Se poate gasi o aplicatie ca si pe Android de ex. 3g watch dog, care sa poata sa ma informeze si sa ma limiteze ca
sa nu depasesc traficul inclus? Pentru win 8 pe un htc 8 s sunt suficienti 700mega? Ma sperie actualizariile live de pe prima pagina. Am activ Facebook, gmail, hotmail si cnn. In rest doar o navigare zilnica cam de 30minute, fara Youtube.
A, si programul Wats up consuma mult?
Multumesc mult pentru informatii si o seara placuta in continuare.

#137
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Salut.As vrea sa trec de pe android pe HTC 8s.Va rog mult sa imi ziceti daca se poate minusurile si plusurile pe windows 8.Androidul se blocheaza des,cand ma suna cineva nu imi apar butoanele de raspuns,restarturi dese si ii jelly beam...culmea.Eu utilizez des yahoo mail,messenger,what's app,si cateva jocuri..cum se comporta windows-ul in acest sens?Se poate trece la windows 8.1 de exemplu cand va aparea?se blocheaza des?Va multumesc anticipat

#138
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
hmm..ii clar..ii vizitat des forumul asta:))asa ii si telefonul:))

#139
snoopyandrei1

snoopyandrei1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.08.2011
Eu inainte de 8S am folosit HTC Sensation care se bloca intruna dadea crush unu dupa altu...iar de o luna decand am 8S nici un crush merge what`s fara probleme eu folosesc gmail si merge perfect facebook la fel si ma joc doua jocuri care merg perfect bateria tine o zi fara probleme adica muzica jocuri net sunt foarte multumit de windows 8 nu are nici o problema recomand HTC 8S tuturor si este si ieftin

#140
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Merci mult de informatii.Am inteles ca are probleme cu instalarea aplicatiilor pe card si telefonul are memorie putina.Oare se va rezolva aceasta problema?cam cate aplicatii poti instala pe el?functioneaza mai fluent decat androidul?merci anticipat

#141
snoopyandrei1

snoopyandrei1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.08.2011
Functioneaza mult mai fluent decat androidul...
Da indradevar momentan asa se pot instala doar pe memoria telefonului dar eu am 10 aplicati si 3 jocuri si mai 300mega liberi...daca vrei sa iti bagi 700 de aplicati si sa folosesti decat 5 toata ziua iti recomand un telefon cu android

#142
goyathlay

goyathlay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 26.01.2005
Ok.merci mult pt. raspunsuri

#143
theblackfury

theblackfury

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.09.2010
Baieti, am o mica problema cu un HTC 8S.

Am reusit sa ii sparg display-ul(s-a crapat matricea, si display-ul e cam dus) si problema e ca am mers la majoritatea service-urilor de prin zona si toti mi-au spus ca 8S-ul e un model prea nou, si nu au display pentru el..
L-am trimis la HTC Bucuresti in ideea ca macar aia o sa aiba ceva display-uri pe acolo, si o sa il repare, la un pret rezonabil (avand in vedere ca e reprezentanta, ma asteptam la 500-600 lei, poate si mai mult), insa au cerut 1100 lei. Cu banii astia imi i-au unul nou.

Problema e urmatoarea: nu am reparat inca telefonul. Problema e ca nu gasesc display. Am gasit pe site-uri precum e-bay (100$/display, in medie), dar parca nu as face comanda de acolo.. Daca aveti ceva idei despre cum pot sa il repar sau unde sa gasesc un display decent, va rog sa ma ajutati..

Multumesc anticipat!!

#144
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004

 theblackfury, on 28 mai 2013 - 10:02, said:

Baieti, am o mica problema cu un HTC 8S.

Am reusit sa ii sparg display-ul(s-a crapat matricea, si display-ul e cam dus) si problema e ca am mers la majoritatea service-urilor de prin zona si toti mi-au spus ca 8S-ul e un model prea nou, si nu au display pentru el..
L-am trimis la HTC Bucuresti in ideea ca macar aia o sa aiba ceva display-uri pe acolo, si o sa il repare, la un pret rezonabil (avand in vedere ca e reprezentanta, ma asteptam la 500-600 lei, poate si mai mult), insa au cerut 1100 lei. Cu banii astia imi i-au unul nou.

Problema e urmatoarea: nu am reparat inca telefonul. Problema e ca nu gasesc display. Am gasit pe site-uri precum e-bay (100$/display, in medie), dar parca nu as face comanda de acolo.. Daca aveti ceva idei despre cum pot sa il repar sau unde sa gasesc un display decent, va rog sa ma ajutati..

Multumesc anticipat!!

Bai da-o'n colo de galeata. 1100 lei pe un display? Acelasi lucru l-am patit eu cu un Lumia 620 - doar touchscreen-ul fara display si m-a costat 240 lei la cordongroup.ro - care fac inclusiv HTC. Ia pune o intrebare si la ei - o poti face si telefonic ca sunt draguti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate