Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Noua Dacia Sandero

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 emyboy, on 18 septembrie 2012 - 15:42, said:

Chiar si cand merg cu taxiul( cu logan) tot nu ma simt in apele mele .
Incredibil, exista taxiuri in Adjud, un oras care nu are mai mult de 1 km de bulevard!

 apanoiu, on 18 septembrie 2012 - 17:32, said:

sper ca volanul sa fie mai indemanatic. La Sandero vechi si la Clio este cam neindemanatic la sofatul cu o mana(parerea mea si a altor posesori).
Pentru profesionisti exista solutii: manerul ala de se monteaza pe volan pentru usurinta manevrarii cu o singura mana si foarte apreciat de camionagii imediat dupa '89. Posted Image
https://www.google.r...cD8fJtAbpgoCwBA

#20
toceprol

toceprol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.09.2012
daca Sandero asta ar avea si o versiune sport cu 1.6 16v , garda la sol coborata , discuri pe toate rotile si clima , cred ca ar fi best seller in vest la tineri. ar fi ieftina , moderna , fiabila si ieftin de asigurat.

#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,957
  • Înscris: 14.11.2004
Sper ca te referi la 1,6 16V de pe Twingo Gordini cu 133CP.

#22
radu_vasile59

radu_vasile59

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 02.04.2011
Eu m-as multumi si cu 1.2 TCe 115 cp. Ar fi o mica racheta jucaria ... Posted Image

#23
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,957
  • Înscris: 14.11.2004
Practic doresti acel Sandero GT Line facut si pentru noi cu acele specificatii. Cinstit sa zic, te inteleg, C2 VTS cu 1.6 126CP era o mica fiara care punea la pamant masini mult mai pretentioase si directia, oh baby (doar nu degeaba iesea bine la probele de manevrabilitate), cart, Prius-ul este autobuz comparata cu aia Posted Image Iar Sandero acela se incadreaza in aceeasi categorie de putere si greutate.

Edited by connectorxp, 20 September 2012 - 18:18.


#24
toceprol

toceprol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.09.2012

 connectorxp, on 20 septembrie 2012 - 18:17, said:

Practic doresti acel Sandero GT Line facut si pentru noi cu acele specificatii. Cinstit sa zic, te inteleg, C2 VTS cu 1.6 126CP era o mica fiara care punea la pamant masini mult mai pretentioase si directia, oh baby (doar nu degeaba iesea bine la probele de manevrabilitate), cart, Prius-ul este autobuz comparata cu aia Posted Image Iar Sandero acela se incadreaza in aceeasi categorie de putere si greutate.
exista sandero 2 GT?

#25
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,957
  • Înscris: 14.11.2004
Sandero2 GT nu, dar nimic nu ii impiedica sa-l lanseze, doar modifica una alta la ea si au si GT, cinstit sa zic, vreau sa apara asa ceva, ca e distractiva o masinuta mica cu putere mai multa. Din pacate nu m-am mai intalnit cu cineva care ma tinea la curent cu noutatile imediate de la Renault.

Edited by connectorxp, 20 September 2012 - 18:40.


#26
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
GT Line este numai in Brazilia si presupune, la fel ca alte "editii limitate" Dacia numai cateva modificari estetice.

#27
plasma

plasma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2007
O paralela intre noul Sandero de Romania si noul Sandero de Rusia ( Lada Kalina ), care a fost deja lansat la Salonul Auto de la Moscova din aceasta toamna.
Sa vedem lansarea oficiala a noilor Sandero/Logan la Paris si apoi cred ca putem comenta mai pe subiect si in detaliu.

P.S. Numarul de poze pentru Sandero e mai mic, fata de modelul rusesc

Attached Files



#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,957
  • Înscris: 14.11.2004
Se pare ca anumite repere au fost asimilate de industria locala, precum ceasurile de bord, sistemul de navigatie, comenzile de la clima si oglinda centrala si piciorul de sustinere. Ciudata combinatia cu aeratoarele (de un fel pe centru si altul pe laterale). Se pare ca va fi echipata si cu senzori de ploaie si lumina si vad si o CVA, pe cand si la noi? aaa. sa nu uit, comanda de la lumini tipica masinilor germane.

Edited by connectorxp, 25 September 2012 - 17:22.


#29
End-L-user

End-L-user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,786
  • Înscris: 30.01.2008

 connectorxp, on 25 septembrie 2012 - 17:21, said:

sa nu uit, comanda de la lumini tipica masinilor germane.
Care mi se pare absolut tampita. Prefer oricand batranul model japonez cu luminile pe un singur batz.

#30
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
au venit si preturile... pareri? Eu sunt un pic cam dezamagit. Nu stiu de ce , dar ma asteptam sa fie cu vreo 1000-1500E mai ieftine varianta Laureate, si Ambiance.

Attached Files



#31
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ESP 300 de euro. Destul de ok.
Navigatie, 300 aparatul plus 100 hartile. Mai ieftin decat ceva A.M. dar banuiesc ca e ceva slabut.

TCEul ala in 3 cilindri s-ar putea sa fie o surpriza placuta. Vad ca e fix la jumatea pretului dintre modelele pe benzina si dieseul de 75 de cai.

#32
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
Dezamagit de ce,totusi preturile sunt mai ieftine decat la prima generatie,masina este mai frumoasa si mai dotata.

#33
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,302
  • Înscris: 14.08.2007

 ionut_ionut, on 02 octombrie 2012 - 11:01, said:

Dezamagit de ce,totusi preturile sunt mai ieftine decat la prima generatie,masina este mai frumoasa si mai dotata.

Nici eu nu ii inteleg dezamagirea, Laureate-ul e mai ieftin decat vechiul Smile (care incepea la 9400 de euro) si mai dotat. Smile plus airbaguri laterale (incluse in standard la Sandero nou) venea cu 610 euro mai scump la motorul de 1.2 16V decat la modelul nou, asta in conditiile in care modelul nou are si ESP si alte dotari extra. Doar ESP-ul e la Lodgy 300 de euro, deci teoretic daca consideri si diferenta de dotari, noul Sandero e mai ieftin cu 1000 de euro decat cel vechi.

#34
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Stie cineva, tabla e galvanizata?

#35
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,444
  • Înscris: 08.12.2006
Draguta, este un salt destul de mare in ceea ce priveste modelul anterior insa motorizarile alea sunt lesinate rau de tot. Ca sa iei un sandel din asta nou cu dotari basic+AC(care pe varianta din mijloc de echipare este optional, din nou) scoti 9000 euro din buzunar.

Ce tare, pe site nu au pus sprint-ul pe 0-100. Oare de ce?

#36
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
Probabil dezamagirea nu este fondata, pentru ca nu stiu ce contine fiecare pachet in exactitate .
totusi sa ceri 780 E pentru un aer conditionat... varianta cheala e 6990 + 780 e deja  7770. si AC ce putin mie la o masina noua e obligatorie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate