Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Emigrare UK

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
asta este in plan sa plec eu singur si dupa ce imi gasesc de munca sa imi chem nevasta , ea oricum nu are cum sa munceasca fiind gravida , dar ce sanse am ? adica nu am pe cartea de munca nici o zi , am o firma adica un magazine alimentar de trei ani dar nu mai merge deloc .. engleza stiu si permisele ce le mai am dar un permis il are orice nu zic ce :))

Edited by RazvanMiHaila, 05 December 2013 - 21:39.


#20
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005
Private Hire.

#21
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
adica ? inteleg ce inseamna dar cum se poate face asta ?

#22
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:38, said:

asta este in plan sa plec eu singur si dupa ce imi gasesc de munca sa imi chem nevasta , ea oricum nu are cum sa munceasca fiind gravida , dar ce sanse am ? adica nu am pe cartea de munca nici o zi , am o firma adica un magazine alimentar de trei ani dar nu mai merge deloc .. engleza stiu si permisele ce le mai am dar un permis il are orice nu zic ce Posted Image)
Ce carte de munca? CV-ul e baza. Iti poti trece foarte frumos magazinul ala in CV, doar sa gandesti un pic treaba asta.

#23
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
si cu ce ma ajuta pe mine ca trec magazinul in cv cand eu munca care am depuso acolo este de vanzator si patron pentru sotia mea :)))

#24
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:46, said:

adica ? inteleg ce inseamna dar cum se poate face asta ?

Ia vezi ce zice google la: "licenta private hire Londra".

#25
pompa

pompa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 27.12.2006
Hmm ..pai in primul rand tara asta va deveni doar un cuib si.toti isi vor lua zborul din tara asta unde cei cu putere ii f*& pe cei slabi si trag pe angajati pana nu mai poti iar ei zic ''altul la rand''(o tara de..cacat cu utilizatori de rahat) probabil ma scuzati.Cum ziceam,nu ai ce face aici si nu numai copilul tau nu are nici un viitor in tara asta ci si copilul copilului tau se va mai chinui din cauza comunistilor astora care sunt numai petru ei.Deci chiar merita riscul sa pleci daca nu esti fumator si sa le ai cu bauturile poti sa te descurci in orice tara Franta. Italia si UK ,macar pana gasesti ceva ,toti au plecat de la zer0 dar unii din ei nu pe munca cinstita, este greu sa faci ceva pe munca cinstita , mai ales in Romania unde minim pe economie este vreo 800 lei pe cand afara este de la 1000€.Eu sincer in locul tau maine as pleca doar pentru viitorul celui mic dar sa nu faci prostia daca ai o casa sa o vinzi si sa pleci acolo,intai vezi cum te descurci.Oricum cand faci pasul asta trebuie sa te gandesti la multe,mai ales la familie.Eu cred ca poti sa ti gasesti de munca si pe internet pentru inceput.Ata este parerea mea. Totusi ma bucur ca BECALI VA FI  ELIBERAT   :Posted Image  am mintit, iar va fi unul in plus.

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:38, said:

asta este in plan sa plec eu singur si dupa ce imi gasesc de munca sa imi chem nevasta , ea oricum nu are cum sa munceasca fiind gravida , dar ce sanse am ? adica nu am pe cartea de munca nici o zi , am o firma adica un magazine alimentar de trei ani dar nu mai merge deloc .. engleza stiu si permisele ce le mai am dar un permis il are orice nu zic ce Posted Image)

Intai vezi ce legi au ei despre copil daca-l naste acolo,poate sunt mai multe avantaje daca plecati impreuna

#26
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
120 lire pe saptamna din cate am inteles si cetatenie fara drept de vot pana la 14 ani daca urmeaza scoala acolo .

sau 600 lire pe luna nu mai stiu sigur calculul ca de vro doua saptamani rup tastatura

#27
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View Postcatalina1, on 05 decembrie 2013 - 21:46, said:

Ce carte de munca? CV-ul e baza. Iti poti trece foarte frumos magazinul ala in CV, doar sa gandesti un pic treaba asta.

Spirit antreprenorial, am dezvoltat cu succes in marea metropola cucuietii de sus o afacere in domeniul X, plecand de la o cota de piata de Y si ajungand la una de Z, in timpul H.

Datorita ambitiilor care ma persecuta constant, nedandu-mi pace, dar si a firii mele de invingator, doresc sa aduc know-how-ul romanesc pe malurile tamisei. Drept urmare, oferiti-mi sansa sa va dezvolt afacerea, din pozitia pe care urmeaza, nu-i asa, sa mi-o oferiti.



Best regards,

X-ulescu

CEO, CFO, COO, Executive Chairman, President, Vicepresident, Shareholder of Gigi SRL and president of others comitete si comiţii.

Edited by Alex-Softpedia, 05 December 2013 - 22:08.


#28
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:47, said:

si cu ce ma ajuta pe mine ca trec magazinul in cv cand eu munca care am depuso acolo este de vanzator si patron pentru sotia mea Posted Image))
Chiar doar munca de vanzator faceai? Nimic altceva? Mi-e greu sa cred.

#29
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:58, said:

120 lire pe saptamna din cate am inteles si cetatenie fara drept de vot pana la 14 ani daca urmeaza scoala acolo .

sau 600 lire pe luna nu mai stiu sigur calculul ca de vro doua saptamani rup tastatura
asta e primu lucru care l-ai cautat : "ajutoare sociale in UK "

#30
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
daca ma crezi nu am cautat niciodata asa ceva pe net despre ce benificii am dar nu ma va crede nimeni , am un client la magazin care mai pe scurt e la furat in anglia si mi-a zis acest lucru , eu vreau sa muncesc sa-mi intretin familia .
@ catalina , fac in continuare ceea ce trebuie sa-mi mentin afacerea pe picioare sa pot manca de pe urma ei


Nu mai postati de dragu de a posta , am 22 de ani nu sunt invalid sa ma gandesc la sociale unde ma duc cum fac cei de ednie roma si nu numai

Edited by RazvanMiHaila, 05 December 2013 - 22:12.


#31
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 22:07, said:

am un client la magazin care mai pe scurt e la furat in anglia (...).

Gresit ! Acel domn este Mărin Chioru, Sales Manager responsible for Western Europe.

Edited by Alex-Softpedia, 05 December 2013 - 22:13.


#32
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postcatalina1, on 05 decembrie 2013 - 22:02, said:

Chiar doar munca de vanzator faceai? Nimic altceva? Mi-e greu sa cred.

Normal, de aia nici nu merge.
A, mai era citez: patron pentru sotie.

#33
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
am vrut sa insinuez ca lucram amandoi in el este afacerea familiei mele . " patron pentru sotie " adica si ea lucreaza cu mine ..( si aici dau de voi ? :) )

#34
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View PostRazvanMiHaila, on 05 decembrie 2013 - 21:25, said:

ma numesc razvan am 22 de ani , de curand insurat , cam prin luna a 8-a a anului viitor imi va venii si un copil , vorbeam cu sotia intr-o seara dupa ce am vazut ca ne va da liber la munca in uk cum ar fi sa plecam acolo , sa ne incercam startul vietii acolo .. pentru copil pentru noi .. aici nu vad viitor pentru copilul meu asa cum mie imi este din ce in ce mai greu . vroiam sa intreb pe cei ce cunosc ce sfaturi imi dau ce ati facut cei ce ati fost in postura mea . Am bani de inceput imi permit sa stau o luna pe bara sa imi caut de munca dar nu plec cu gandul ca am bani si sa ii cheltui .. o sa cheltui cat am nevoie sa nu mor de foame .. Detin permis de 4 ani B-ul , C + E recent ( fara experienta ) ma gandeam daca ma pot angaja ca sofer ca ospatar ca barman , engleza stiu destul de ok pentru a purta o conversatie , nu stiu ce sa fac  sunt in dubii nu vreau sa plec si sa ma intorc cu coada intre picioare , cum ar fi mai bine ? sa plec din tara pe forte proprii sa-mi gasesc o chirie undeva in zona Londrei ( am uitat sa specific ) sa incerc sa-mi caut acolo de munca ? dar cum ? sa merg din poarta in poarta din hotel in hotel ? sa plec de aici printr-o firma ? ( am citit si despre firmele fantoma ) sunt dispus sa platesc pe cineva care ma poate ajuta acolo cu gasirea uni job .. este bine cum gandesc ? va multumesc pentru intelegere si astept un raspuns .

Incearca Irlanda

#35
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005

View Postady_77, on 05 decembrie 2013 - 22:41, said:


Incearca Irlanda
La voi nu e criză?

#36
RazvanMiHaila

RazvanMiHaila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2013
de ce irlanda ? un mic argument , ms pentru informatie btw

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate