Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sigma 28-45mm F/1.8

BT extragere parere va rog

Legate boxe la 2 surse

Cand ajung banii de la banca dupa...
 Beneficii angajare somer

Divani&Sofa

Caut software antic Kasperski Ant...

Intrebare despre ppc (fostul enel)
 Radiator spart? Pierdere freon - ...

Grafice Tesla model Y LR

Sfat achizitie lumini DSLR

Sfat cumparare moneda de aur
 Daca am un filet stricat la fuzet...

Transferurile de active intre bro...

Solutie amenajare interior apartm...

Probleme priza carlig de remorcare
 

Hardware mai interesant...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#1
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Ca sa nu fie prea multa informatie adunata la un loc am decis sa punem undeva dictionarele... asa ca avem:

-Dictionar Tehnic | Procesoare/Placi De Baza
-Dictionar Tehnic | Placi Video/Monitoare
-Dictionar Tehnic | Medii De Stocare

Cine e pasionat le citeste... cine nu, nu!  :unsure:

Mai sunt si altele tot aici: www.utilitare.tk

#2
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.085
  • Înscris: 28.11.2001
Interesant. ;)

#3
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 776
  • Înscris: 07.03.2005
E super, mai ales pentru cei care au cunostinte minime de hardware.

#4
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Am salvat si eu linkurile, in caz ca va fi vreodata nevoie de mai multa documentare. Multumim mult  :coolspeak:

#5
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Pai asta a si fost ideea.. oricum nu cred ca stie nimeni PE DE ROST toate definitiile alea care si asa sunt simplificate si facute pe inteles.. eu zic ca sunt utile.. ;)

#6
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Miturile HDD-urilor... o chestie destul de interesanta care punea intrebari la multa lume...

#7
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Am schimbat structura siteului dar toturialele sunt tot acolo si care nu sunt vor fi.. dar am ceva nou, Cum sa faci un pc de la ZERO si un mic Review Despre Coolere.

Lectura placuta. ;)

http://www.utilitare.tk/

Editat de DaRiuX, 05 decembrie 2005 - 15:40.


#8
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 809
  • Înscris: 30.07.2005
misto structurat site-ul si foarte util. mai ales daca tinem cont de faptul ca este realizat de 2 oameni ... Felicitari !

#9
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Multumesc pentru incurajari. Va invit sa treceti cat mai des pe site deoarece eu si prietenul meu vom adauga cat de des putem lucruri interesante iar cand va fi ceva cu totul interesant va voi anunta aici. Asta daca nu se supara moderatorii pe mine. ;) Am acordul?

#10
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.000
  • Înscris: 06.06.2004
ideea este interesanta, dar "implementarea" cam lasa de dorit.. pare un site facut "pe genunchi", pare mai mult un site personal in care isi deapana amintirile/experientele un hardist si un softist (sau mai degraba un utilizator de software). daca ma contrazice cineva, am sa (re)vin cu argumente!

#11
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Sa le luam pe rand, "ideea este interesanta", "implementarea cam lasa de dorit" pot sa raspund la amandoua cu un DA! si sa fiu de acord cu ce spui tu dar trebuie luat in calcul ca nu suntem multi, suntem doar 2... si incercam sa nu facem munca de mantuiala. Nu este usor deloc, chiar deloc, faptul ca "implementarea" nu este tocmai perfecta se datoreaza si faptului ca NOI nu ne putem ridica la rangul site-urilor mari de specialitate (in general straine) gen Tom's hardware si nu putem face teste asa cum fac ei. Concluziile care pana la urma se dovedesc a fi utile sunt date de experiente/experienta avute/avuta dea-lungul timpului.

Parerile tale sunt bine venite si noi vom incerca sa cizelam cat mai mult articolele si forma lor dar pana la urma utilitatea este cea mai importanta nu?

Numai bine, Darius.

PS: Repet, daca cineva din echipa de moderatori/admini nu sunt de acord ca eu sa va mai anunt de lucruri interesante pe acest forum nu o voi mai face si ma voi retrage. ;)

Editat de DaRiuX, 06 decembrie 2005 - 21:14.


#12
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.794
  • Înscris: 27.09.2005
Nice. N-am stat sa citesc tot (am aruncat un ochi doar peste BIOS) insa sunt convins ca pentru un incepator e un punct de plecare bun. Explicatiile sunt de bun simt, nu abunda in termeni tehnici...e ok.

Forma sitului conteaza prea putin. Poate sustine cineva de pe aici ca www.tomshardware.com arata mai bine? Acolo e o tona de text...fara prea mare grija pentru detaliile placute ochiului. Taman pentru ca este un site menit sa informeze. E ca si cand am acuza ziarul Romania Libera ca nu are suficiente poze color. Ziarul respectiv, ca si siturile acestea, e facut sa il citesti, nu sa il privesti ca pe desene animate :).

Mult succes in continuare, baieti. Poate o sa deveniti un punct de referinta in ale computatoarelor ptr noi :).(as in "noi romanii care nu stim sa citim englezeste")

Bafta.

:peacefingers:

Editat de crz, 06 decembrie 2005 - 22:07.


#13
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.000
  • Înscris: 06.06.2004
Nu m-am referit la design-ul site-ului (care este chiar placut) ci la continut. Nevermind, mult succes in continuare.

#14
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Multumesc! ;) Aaa.. daca cineva vrea sa se alature echipei e bine venit oricine ne poate ajuta. ;)

#15
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.794
  • Înscris: 27.09.2005
Vezi ca linkurile alea care te trimit catre o pagina care te trimite catre home-page nu dau bine :).

Mai vorbim la voi pe forum ;).


:peacefingers:

#16
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Din cauza ca am schinbat strucutura site-ului... dar articolele le vei gasi pe site... ;)

#17
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Am adaugat o categorie noua, Stiri interesante... prima stire zic eu ca e interesanta si ar merita si o discutie pe tema ei... care e? vedeti: http://www.utilitare.tk/

#18
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Noul an incepe cu un scurt istoric al hddurilor... zic eu interesant.. lecturare placuta:) http://www.itcenter....t=comment&id=24

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate