Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

o sa-mi aduc aminte toata viata de...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
101 replies to this topic

#91
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
... de ale copilariei....
Eram intr-o vacanta de vara si venise verisoar'mea de la tulcea sa faca vacanta la noi acasa. Eram pedepsiti in acea zi pentru ca ne turnase un vecin lu' tata ca am fost pe bloc cu o zi inainte. Deci eram pedepsiti sa nu iesim din casa in ziua aceea. Noi ... ne plictiseam, copii se jucau jos la bloc, noi ce sa facem? Imi vine o idee. Iau un pahar din acela  de mustar cum  era pe vremea lu' ceasca (paharu gol) si ma pis in el, mai iau un spray cu miros de meresi dau prin pahar peste ..., scot capul pe geam si il strig pe un pusti, vecin cun noi care se juca afara. Ii spun sa urce pana la usa sa ii aratam ceva. Vine asta, noi descuiem usa, stam de vorba si ii zic ca ne-a adus tata suc de la unu care a venit din strainatate si ca vrem sa ii dam si lui sa vada ce bun e. Asta, copchil prost (cine nu era pe vremea aceea cand era vorba de lucruri aduse "de afara"?), i-a paharu il miroase si ne intreaba ce suc e ca e galben da miroase a ceva dar si a mere. Noi ii spunem ca e suc de mere si cu nustiu ce suc exotic adus de afara. Baiatu nici una nici doua duce paharu la gura si gal gal gal pe gat. Pe la jumatea paharului se opreste. Ne intreaba cu un firicel de "suc" prelingandu-se pe barbie, ce am pus inauntru ca are gust naspa dupa care icepe sa se clatine. Fiind pe faza i-am luat paharu din mana chiar cand sa il scape in timp ce se intorcea sa se prinda de balustrada din holul blocului sa :puke:

Bataia ce am halit-o atunci... asta n-o s-o uit + o saptamana n-am iesit afara ...

#92
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View PostDida, on Oct 3 2006, 18:15, said:

Orice ne face sa radem cu gura pana la urechi si pana ne doare burta :lol:
Cata imaginatie aveai. Eu n-am facut lucruri din astea asa ciudate..Oricum nici voi n-ati avut curaj sa terminati ideea(sa mergeti la scoala asa  )

Dar am ajuns pana in scara blocului, da?  
Sunt sigura ca acum, daca as mai da de colega mea, am ajunge cel putin pana la metrou. The older you get.. stiti voi..   :wacko:

Asta cu imbracatul baietelului in fetita e sadica. Si sa mai si rada lumea ca e o fetita urata.  :lol:

Una din liceu, apropos de machiaj.
Eu cu colegul meu de banca la ora de fizica.
A se nota: era ora in care erau scosi la tabla toti potentialii corigenti, pentru a li se salva pielea in ultimul ceas. Normal, distractie maxima in clasa, aia nu stiau nimic, se balbaiau, cate un binevoitor le dadea indicatii gresite, ei scriau prostii, profesoara (potential dusa si ea) se enerva, tipa. Peisaj mirifc.
O colega tocmai primse comanda de la Avon, era in prag de vacanta de iarna- veneau Craciunul, Revelionul, asa ca isi comandase un rimel cu sclipici. Curioasa din fire ii spun sa mi-l dea sa ma uit la el.  :huh: Curios si colegul meu, "da sa ma uit si eu". Si incep sa ma dau putin asa.. i-am zis colegei ca daca nu stie, eu sunt tester profesionist de farduri.  :rolleyes:
Fascinat, colegul meu de banca, intr-o doaga in mod clar, ia rimelul si zice "ia ma sa vad cum faci sa te dai cu rimel" si ia rimelul si incepe sa ma dea pe gene cu el. :blink: Eu stau. La un moment dat in clasa se lasa liniste... liniste... ne oprim amandoi din ras, si ne uitam in jur. Colegii erau undeva pe sub banci, in fata noastra profa (la distanta de o banca) statea cu barbia sprijinita in palma si se uita.. era tare visatoare ea. Nu ne-a certat, nu ne-a zis nimic. Nici acum nu prea pricep ce a fost in capul ei.

S-au intamlat multe la ora de fizica.
De plictiseala, eu si colegul de banca ne ducem la tabla "spalam buretii, o facem luna, ca sa aiba pe ce scrie copiii". Iesim, ne intalnim cu un coleg de la alta clasa. "Hai cu masina. Bem un suc, ne intoarcem toti la a doua ora". OK. Cine eram eu sa ma opun deciziei barbatilor? Si ne intoarcem la a doua ora... profa plecase la cancelarie. Noi nici macar buretii nu ii spalaseram. Profa nu isi daduse seama cat lipsisem, pentru ca au facut astia o boacana si toata ora le-a dat test drept pedeapsa. Colegii ne-au privit ca pe niste tradatori. As if we carred.  B)

#93
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
O discutie tare interesanta:


Eu: "Frate, cunosc o persoana pe care daca o inteapa o albina, trbeuie sa ajunga urgent la spital, altfel moare"

El (mandru ca stie raspunsul): "Aaaaa, da, ca are un singur ac."


Am ramas  :huh: . Nici nu stiam daca sa rad sau sa plang...



La scoala:

Ne alergam noi prin clasa si pe hol si la un moment dat un viteaz se baricadeaza in clasa. Intre timp, apare proful de fizica (un profesor sobru, care impune respect, you know). Noi ii zicem..."Mihai, deschide usa" si impingeam in usa...la care el "N-aveti voie sa intraaaaati"... Ne-a tinut cam 30s la usa, cu proful langa noi. You should've seen his face :D.

#94
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 26.09.2005

View Postrox, on Aug 8 2006, 18:04, said:

liceu clasa a 10a, ne-au mutat de la etajul 1 la etjul 3, la mansarda( noi ii ziceam "in pod", fiindca era chiar in pod, in corpul nou, in cea mai naspa clasa cu putinta, obtinuta prin impartirea unei sali normale cu niste cartoane  :lol: , si cum noi eram cea mai "mica"-21 elevi clasa, ne-au bagat acolo). si o sa-mi aduc aminte toata viata cum nu aveam usa la clasa...adica usa era, una masiva, din brad, galbuie la culoare, lacuita si inca mirosind a rasina, dar n-avea balamale...si cand intram in ora trageam usa dupa noi, asa ca pacala, o luam in brate si o sprijineam de toc, cand se suna o dadeam la o parte... :lol: si tot asa pana cand intr-o zi a plecat cineva in timpul unei ore cu usa noastra...si am gasit-o in curte, zacand prabusita pe jos... hazul e ca noi n-aveam usa la clasa, iar cei care erau alaturi, dupa carton, aveau usa metalica cu vizor :) si se incuiau acolo tot timpul si se uitau pe vizor cine vine...
:peacefingers:  
rox ai invatat cumva in " Vulcan" ?  , stiu ca stai prin sebastian  :w00t:

on topic : eram la ora de germana , profa il numeste pe colegu sa zica o poezie care trebuia invatat pt. aceea ora , saracu' o invatase cat de cat da trebuia sa se concentreze la maxim sa ii iasa ceva ... o fata din clasa se juca cu o moneda de 100 lei ( asa era atunci ) pe banca si zornaia sacaitor , colegu enervat la culme nu mai rezista si tzipa de s-au spartiat pana si femeile de servici care erau pe hol   " FA CE P.LA MEA FACI CU BANU ALA ? NU VEZI CA MA CONCENTREZ !!!!!!!!!!?????????? ahahahjajaj m-am bagat sub banca si am ras de ma durea burta   :peacefingers:  :lol:

#95
sybelle90

sybelle90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.11.2006

View PostDoggfather, on Oct 4 2006, 10:48, said:

on topic : eram la ora de germana , profa il numeste pe colegu sa zica o poezie care trebuia invatat pt. aceea ora , saracu' o invatase cat de cat da trebuia sa se concentreze la maxim sa ii iasa ceva ... o fata din clasa se juca cu o moneda de 100 lei ( asa era atunci ) pe banca si zornaia sacaitor , colegu enervat la culme nu mai rezista si tzipa de s-au spartiat pana si femeile de servici care erau pe hol   " FA CE P.LA MEA FACI CU BANU ALA ? NU VEZI CA MA CONCENTREZ !!!!!!!!!!?????????? ahahahjajaj m-am bagat sub banca si am ras de ma durea burta   :peacefingers:  :lol:
hai k asta e tare!! :lol:

#96
sybelle90

sybelle90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.11.2006
aveam vreo 6 ani si eram la bunicii mei.era o zi friguroasa de iarna asa ca bunica a facut focul si a plecat afara pt ca avea ceva treaba.dupa ce a iesit eu m-am dus la soba si am deschis usa pentru ca vasusem cum bunica impingea lemnele in soba cu coada de la matura....atunci am luat si eu matura si in loc sa imping un lemnisor care il gasisem tot cu coada.eu am bagat matura cu totul in soba.cand am scos-o era toata in flacari si fara sa-mi dau seama am aruncat-o langa pat,iar in cateva minute ardea si patura si covorul.mai grav era ca usa camerei se deschidea si inchidea foarte greu,iar eu cum eram micuta,nu am reusit sa o deschid :upset:  pana la urma au venit bunicii care auzisera tipetele mele si m-au scos afara...noroc ca nu a fost nimic grav,totul s-a terminat doar cu o patura si un covor stricat ;)

#97
claudelll

claudelll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.02.2005
stiu eu cine ti-a furat telefonul :)     :naughty:

:coolspeak:

#98
iNs0mN1a

iNs0mN1a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.01.2007
Am ras pana acum nu mai pot... :w00t:  :lol:
N-o sa uit niciodata
1.Cand avea 6 luni..fratele meu mi-a vomitat in gura...noroc ca era mic si bause numai lapte de cand se nascuse :lol:
2.Am cazut cand eram mic cu bicileta pe o panta...mi-am rupt o parte din dintele din fata..si mi-am spart capul
3.Pasiunea mea pentru motociclete
4.Prima mea tura cu un scuter :photo:
5.Prima fata cu care m-am sarutat...sarut  frantuzesc :inlove:
6.Calculatorul care se inchide singur chiar daca l-am schimbat :huh:
Cand imi mai amintesc mai scriu!

#99
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005
:) Hehe...

Eu o sa imi aduc aminte toata viata orele in care veneam beat si adormeam... asa de frumos era... veneam la a 2-a ora sau la a 3-a ora adica 8-9 dimineata si ma trezeau colegii la sfarsitul orelor, era asa de fain, treceau orele repede, scapam fara apsent (nu ca ar fi contat)... era amuzant :) ;

Cand chiuleam de la toate orele de informatica dupa ce luam vreo 5 de zece si ma suna profu' si ii spuneam cu deplina sinceritate ca sunt la biliard, ca ma relaxez, beau o bere, sa nu ma deranjeze, etc... ;

Cand ma imbatam cu prietenii si rasturnam veceurile ecologice din parc (sper ca nu le folosea nimeni in acele momente);

Cand am castigat titlul de Mister Popularitate (500.000) si am baut tot premiul, plus banii mei 500.000 ... efectele secundare nu prea au fost placute atunci dar acum cand privesc in urma zambesc ;

Cand in primul an de liceu ma combinam cu fete mai mari (2-3-4 ani) si mi se parea ca le iubesc... ;

Cand strigam prin liceu "BEM" si adunam intre 5 si 10 amatori si iar chiuleam toata ziua... ;

Cand am facut sex cu o gagica pe balcon si ne-a vazut un amic;

Lupta impotriva plictiselii prin betii crunte pe la party-uri si prin discoteci;

Cand jucam "lapte gros" la orele de Geografie pana cand profa' aproape a cedat psihic;

Cand faceam in vara gratare cu prietenii pe la 2-3 dimineata pe dealuri;

Cand am imbatam cu niste amici si cand ne intorceam dintr-un bar spre casa rupeam scanduri dintr-un gard si intr-o seara a aruncat romanu' cu toporu' dupa noi;

Cand am intemnitat niste clienti si chelneritzele inchizand cu cheia usa unui bar si apoi am primit interdictie;

Cand puneam lacate prin scari de bloc;

Cand la o ora de biologie am urlat in gura mare de nervi "lasa-ma ca-mi bag ... " si apoi s-a facut linistea aia... stiti voi;

Cand jucam un joc tampit... tot in liceu... cine spunea cuvantul "p...a" incasa pumni pana fluiera... partea frumoasa era ca aveam noi grija de victima sa nu fie in stare sa fluiere, astfel incat se lasa cu vanatai si cu dureri :);

Mai sunt muuulte... MUUULTE tare :) Acum cand stau si ma gandesc parca... chiar m-am distrat :D Daca vreti mai continui...

Edited by GEORGiQ, 25 January 2007 - 23:40.


#100
silviu_fxx

silviu_fxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.12.2006
1.Cu siguranta nu voi uita niciodata momentele in care trageam iarba cu niste colegi intr-un parc si radeam apoi vreo ora fara sa-mi dau seama de ce...
2.Acum vreo 2 luni tot aveam obiceiul sa mai ies cu masina la o plimbarica(tinand cont de faptul ca eu nu am carnet). Odata, insa, am luat cu mine 2 prieteni si am atins 130km/h prin oras...tipul care statea in dreapta avea carnetul de 1 an si cand m-a vazut ca ma pregateam sa intru intr-o curba cu 100km/h a facut o criza de isterie :D ...dupa faza aia a purtat intotdeauna centura :lol:
3.Odata vroiam sa detonez cu un prieten niste artificii aproape de o parcare(chiar toamna trecuta), insa din cauza faptului ca nu am fost atent artificiul nu s-a mai ridicat in aer si a explodat pe pamant...toate alarmele au inceput sa sune(orele 23). Cea mai tare faza a fost ca stateam cu tipul la o tigara si inainte de a o termina am aprins fitilul cu ajutorul ei(ca si cum am fi fost mobsters).

#101
megeo

megeo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 305
  • Înscris: 21.12.2006
1.) Am mers la mall cu frate-miu (are 2 ani juma`) si la plecare am coborat cu liftul exterior de la terasa (et 3
bine inteles ca din liftul exterior se vedea tot... spre socarea mea, frate-miu a tipat: "picammm" si a ramas nemiscat pana am ajuns jos. cand liftu s-a oprit s-a uitat stanga dreapta si a spus calm: "am picat".
2.) Prima mea bicicleta.... prima tura prin cartier cu noua bicicleta.... primul accident cu noua bicicleta (am dat peste o masina parcata) si am ajuns la urgente .... toate s-au intmplat in 30 minute
3.) Am jucat scunsa cu vecinii si am adormit in tufe unde m-am ascuns. ce-i drept atunci cand m-am trezit vin fata blocului erau vreo 2 echipaje de politie care cica ma cautau
4.) Prima mea betie cu pritenii ... toata noaptea am stat pe buda vomitand
5.) Primul led aprins la priza (BuuuuuuuMMMMM)

#102
dany_ygd

dany_ygd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 20.12.2005
akm vro 2 ani la ora de chimie,un coleg asculta muzica la telefon in timp ce profesoara ne dicta lectia,noi ne uitam insistent la asta,el isi da castile jos,ne intraba dc ne uitam la el si ii zicem ca ia zis profa sa iasa la tabla,asta speriat,se duce la tabla,profa se uita la el,el se uita la ea si noi am bufnit in ras.....am ras pana la pauza.....

akm 1 an,tot acelasi coleg,in pauza ne tot bateam cu o hartie mototolita,colegu respectiv e lovit in gura cu hartia,noi am inceput sa radem,la care el zice:''eeeeee..........cate nu am luat eu in gura.....'',noi ne-am tavalit pe jos de ras..!!!=)))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate