Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Lenovo P700

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Esti cumva pe Orange? Se blocheaza si isi revine sau esti nevoit sa scoti bateria?
Daca ii dai factory reset, pierzi tot ce ai instalat.

Telefonul face scalare automata pana la 1 GHz, nu merita sa-l chinui cu overclock.

#38
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View Postrazor1911, on 14 noiembrie 2012 - 00:13, said:

Esti cumva pe Orange? Se blocheaza si isi revine sau esti nevoit sa scoti bateria?
Daca ii dai factory reset, pierzi tot ce ai instalat.

Telefonul face scalare automata pana la 1 GHz, nu merita sa-l chinui cu overclock.
Da, sunt pe Orange. Nu-si revine din blocare, sunt nevoit sa-i scot bateria.
Multumesc mult !

#39
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,399
  • Înscris: 28.02.2007

View Postleinaddd, on 14 noiembrie 2012 - 14:15, said:

Da, sunt pe Orange.
pai vezi? e de la ei ...
stiam eu ca telefonul asta n-are nicio "buba"   Posted Image

#40
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgigi_4476, on 26 noiembrie 2012 - 09:36, said:

pai vezi? e de la ei ...
stiam eu ca telefonul asta n-are nicio "buba"   Posted Image
nu, nu are legatura cu reteaua. telefonul este problema. deja incep sa cred ca a fost o alegere proasta acest telefon (imi pare rau ca spun asta insa la cum functioneaza....). ba mai mult: este un  calvar pentru cel pe care-l apelez pentru ca, in 9 din 10 apeluri, pe durata convorbirii telefonul genereaza un zgomot de fond ce face foarte dificila convorbirea.

#41
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 26.02.2006
@gigi4476: Am si eu 2 intrebari:
1)ecranul nu s-a zgariat pina acum, ca am vazut ca nu ai folie,sau intre timp ai cumparat? Si,in orice caz,?exista folii dedicate pe undeva?
2) ai cumva un link cu un tutorial de modificare Rom?
Mersi

#42
lionking80

lionking80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.08.2011
Ma bate si pe mine gandul sa cumpar P700i pentru sotia mea, insa am citit unele pareri cum ca ar prinde semnal destul de slab. Mentionez ca sotia vrea sa il foloseasca cu un sim de Digi (rds) pe 3G si unul de Vodafone pe 2G (o intereseaza sa il foloseasca pentru vorbit 90% si sa nu se descarce mai repede de 2 zile - vorbit moderat).
Puteti cei care ati folosit telefonul sa ma lamuriti daca are semnal mai slab decat alte telefoane. Mentionez ca la mine in apartament nu este chiar grozav semnalul pe nici o retea dar nici dezastruos. Nu as vrea sa il cumpar si sa il foloseasca sotia apoi doar ca si o tableta din cauza lipsei de semnal.

#43
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View Postlionking80, on 06 decembrie 2012 - 15:05, said:

Ma bate si pe mine gandul sa cumpar P700i pentru sotia mea, insa am citit unele pareri cum ca ar prinde semnal destul de slab. Mentionez ca sotia vrea sa il foloseasca cu un sim de Digi (rds) pe 3G si unul de Vodafone pe 2G (o intereseaza sa il foloseasca pentru vorbit 90% si sa nu se descarce mai repede de 2 zile - vorbit moderat).
Puteti cei care ati folosit telefonul sa ma lamuriti daca are semnal mai slab decat alte telefoane. Mentionez ca la mine in apartament nu este chiar grozav semnalul pe nici o retea dar nici dezastruos. Nu as vrea sa il cumpar si sa il foloseasca sotia apoi doar ca si o tableta din cauza lipsei de semnal.
Eu am un P700 de aproximativ una luna. Nu am probleme cu puterea semnalului (primul sim digi, cel de-al doilea orange) insa, in ce priveste functionalitatea acestuia lasa mult de dorit. Telefonul se blocheaza in 7 din 10 convorbiri si emite in timpul convorbirii un zgomot de fond (in 8 din 10 cazuri) incat abia sunt auzit de catre interlocutor. Per total, este un telefon slab cu multe probleme de soft (chiar daca are procesor de 1GB se misca destul de greu). Am avut asteptari mari de la acest telefon,  fiind LENOVO (o marca de renume in lumea laptop-urilor). Poate P700i este mai bun decat P700. Succes !

#44
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,399
  • Înscris: 28.02.2007
@sov:
1) nu am pus folie pe el, are ceva zgarieturi fine, dar nu deranjante. pt folie, in principiu, orice service gsm iti poate pune o folie ce se decupeaza pe marimea ecranului tlf. ; daca vrei folie dedicata, am vazut ca solomobiles vinde asa ceva, nu stiu ceilalti, ca nu mi-am batut capul;
2)pt modificarea rom-ului, e ceva bataie de cap, cel putin la vremea cand am facut-o eu. singur nu m-am descurcat, m-a ajutat "razor1911" de pe forum, deci ia legatura cu el;

@lionking80:
bateria tlf tine lejer 2 zile, iar in privinta semnalului, n-am remarcat sa fie mai slab sau mai bun ca alte tlf care le-am avut;

@leinaddd:
mie nu mi s-a intamplat niciunul din defectele/problemele semnalate de tine mai sus; incearca o modificare de rom...

Edited by gigi_4476, 06 December 2012 - 17:05.


#45
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012
stie cineva dupa ce model este copiat P700 ?

#46
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View Postgigi_4476, on 06 decembrie 2012 - 17:03, said:

@leinaddd:
mie nu mi s-a intamplat niciunul din defectele/problemele semnalate de tine mai sus; incearca o modificare de rom...

cum pot modifica rom-ul ? de unde sa descarc unul ? o resoftare as putea face ? de unde se poate descarca kit-ul de android 4.0.3 ?
Multumesc pentru ajutor.

#47
tzipirel

tzipirel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 13.10.2006
salut,

acest telefon are led pentru a face poze pe intuneric ?

multumesc

#48
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View Posttzipirel, on 18 decembrie 2012 - 09:12, said:

salut,

acest telefon are led pentru a face poze pe intuneric ?

multumesc
NU !!!

#49
DAN2013

DAN2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2013
Salutare tuturor,

De o saptamana am cumparat si eu chinezaria  Lenovo P700.  Ma poate ajuta si pe mine cineva cu setarile de internet pe Vodafone, am fost la sediu la Vodafone si mi-au zis ca ei nu comercializeaza acest telefon si nu au setarile pentru el..

Multumesc..

#50
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View PostDAN2013, on 25 ianuarie 2013 - 07:40, said:

Salutare tuturor,

De o saptamana am cumparat si eu chinezaria  Lenovo P700.  Ma poate ajuta si pe mine cineva cu setarile de internet pe Vodafone, am fost la sediu la Vodafone si mi-au zis ca ei nu comercializeaza acest telefon si nu au setarile pentru el..

Multumesc..
cred ca setarile trebuie sa fie urmatoarele:
- Name = Vodafone Internet
- APN = internet

incercati, poate functioneaza. Daca nu, cautati informatia pe site-ul vodafone, cu siguranta nu difera setarile fata de alte smartphon-uri.

#51
DAN2013

DAN2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.01.2013

View Postleinaddd, on 25 ianuarie 2013 - 12:04, said:

cred ca setarile trebuie sa fie urmatoarele:
- Name = Vodafone Internet
- APN = internet

incercati, poate functioneaza. Daca nu, cautati informatia pe site-ul vodafone, cu siguranta nu difera setarile fata de alte smartphon-uri.

Am incercat si cu setarile astea dar si cu ce am gasit pe site-ul Vodafone, nici cu setarile de la Orange nu am reusit; ceva imi scapa si nu stiu ce.

Incep sa ma cam satur de telefonul asta si sa imi dau seama ca am facut o alegere proasta, are prea multe aspecte negative, sincer nu il recomand la nimeni.

#52
leinaddd

leinaddd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2012

View PostDAN2013, on 26 ianuarie 2013 - 14:30, said:

Am incercat si cu setarile astea dar si cu ce am gasit pe site-ul Vodafone, nici cu setarile de la Orange nu am reusit; ceva imi scapa si nu stiu ce.

Incep sa ma cam satur de telefonul asta si sa imi dau seama ca am facut o alegere proasta, are prea multe aspecte negative, sincer nu il recomand la nimeni.

sunt de acord, nici eu nu sunt foarte multumit de el. insa, este foarte adevarat ca un alt telefon cu performantele similare lui costa mult mai mult. singura retea pe care nu am reusit sa ma conectez la intrenet este cosmote (nu stiu din ce cauza imi arata un "!" la sim-ul de cosmote). momentan folosesc DIGI pentru acces la internet. atentie, internetul functioneaza doar pe SIM 1. am folosit si orange si a functionat.
setarile pentru orange sunt urmatoarele:

- Name = Orange Internet
- APN = internet
- APN type = default, supl
- Proxy = Not set
- Port = Not set
- Username = Not set
- Password = Not set
- Server = Not set
- MMSC = Not set
- MMS proxy = Not set
- MMS port = Not set
- MCC = 226
- MNC = 10
- APN protocol = IPv4
- APN enable/disable = APN enable

Precizez ca aceste setari mi-au fost trimise automat de serverul ORANGE imediat ce am instalat SIM-ul in tel.

Succes !

Edited by leinaddd, 26 January 2013 - 14:44.


#53
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 26.02.2006
Mi-a aparut si mie o problema la telefon, in sensul ca nu mai merge butonul de power, deci nu se mai deschide. Are cineva idee, se poate schimba acel buton, de fapt mecanismul care e sub buton?
LE: Sau poate se potrivesc piese de la alte telefoane pt remedierea butonului?

#54
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 26.02.2006
Am rezolvat la service.Cred ca power button e punctul slab al acestui telefon, pacat ca nu exista o alta metoda de a deschide ecranul. O combinatie de taste sau ceva de genul asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate