Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

CUM cumpar site

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Imi cer scuze ca scriu in aceasta arie dar la webmaster nu merge pagina momentan...
Am nevoie de un site,simplu, sa se poata pune embbed de pe youtube iar sub video sa se poata comenta cu ajutorul plugginului de pe facebook .
Un panou de unde sa ma loghez ca administrator si de unde pot pune noile videoclipuri, de unde pot sterge comentarii si cam atat.
Am nevoie de doar 3 pagini: acasa (unde apar videoclipurile) despre noi (cateva cuvinte) si contact (un formular plus informatii)

Vreau sa se miste foarte repede, sa fie aerisit ca design si neaparat o functie de search.
Cum pot sa obtin asa ceva cat mai ieftin?
Se ofera cineva sa imi faca de la 0 si platesc (daca ii ieftin)
Sa cumpar un site , dar cine mi-l modifica? (ies mai ieftin?)
Sa fur de pe net unu? II cam aiurea ca nu stiu sa fur, si nici de unde.
Site-ul in cateva luni va avea multi vizitatori, va fi foarte popular,  deoarece voi face ceva care nu mai exista in RO.
Mai propun sa imi faca cineva site-ul urmand sa ii fac reclama cateva luni si ii ofer si exclusivitate .
Variante?
Exclus site-uri unde pot face site gratuit, deoarece vreau sa am drepturi depline .

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,425
  • Înscris: 15.12.2009
Un wordpress cu 3 pagini si facebook-comments plugin. Cred ca pot si eu sa ti-l fac.

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Iti cumperi un domeniu, un pachet de gazduire, si instalezi wordpress.
Poti sa faci totul singur.
Gasesti si theme gratuite destule.
Si platesti programator sa il customizeze ca sa ofere ceea ce vrei tu.
Daca iti face un programator totul de la zero, adica fara wordpress, o sa te coste mai mult.
Wordpress iti permite sa ai posturi si pagini.
Tu alegi care sa fie paginile si care posturile.

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,065
  • Înscris: 10.09.2005
Pai wordpress are si comentarii implicit, numai trebuie nici un plugin special. Fa cum a zis colegul de mai sus ca e simplu, de ce sa mai dai bani aiurea mai ales daca nu vrei sa faci cine stie ce site. Si daca nu vrei domeniu cu plata fa pe zerozerozerowebhost. Am scris asa ca nu merge, se cenzureaza aiurea, se pare ca adminilor nu le place acest site. Eu sunt multumit de el.

Edited by gerbil, 09 July 2012 - 22:40.


#5
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View Postgerbil, on 9th July 2012, 23:37, said:

Pai wordpress are si comentarii implicit, numai trebuie nici un plugin special. Fa cum a zis colegul de mai sus ca e simplu, de ce sa mai dai bani aiurea mai ales daca nu vrei sa faci cine stie ce site. Si daca nu vrei domeniu cu plata fa pe XXXXXXXXX. Eu sunt multumit de el.
Vreau domeniu cu plata ro si vreau si hosting. Nu stiu cu ce se mananca wordpress dar ideea este ca vreau sa am drepturi depline asupra site-ului deoarece o sa fie un site de nisa, ceva ce nu mai exista in RO si (posibil sanse mari) sa valoreze cateva sute de mii de euro dupa maxim un an !
Nu ma laud, nu ma intelegeti gresit, ci doar o sa fie un site cu un potential urias, idee grozava, bani de investit in el la inceput (prima luna) aproape 0 .
Nu vreau sa ma trezesc ca dupa 1 luna cand o sa fie "mare" astia de la wordpress sa mi-l blocheze/fure din "motive necunoscute" .
Daca ma sfatuiesti sa fac pe wordpress, o sa vad maine despre ce e vorba.
Multumesc pentru interesul acordat acestui subiect (tie si celorlalti).

#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,384
  • Înscris: 02.06.2005
Faci asa:

Prima data iti cumperi un domeniu...ex: business-style.ro la un provider bun (sa zicem rohost dar nu neaparat). Atunci ai deja domeniul, ramane al tau.

Faci siteul de la zero sau instalezi wordpress (este o platforma "gata facuta" ca sa nu stai sa faci tu programare). Are si CMS nu trebuie sa ai cunostinte de programare cine stie ce. Este f popular d'aia ti-a fost recomandat. il poti customiza cum vrei.

Cu minime cautari pe net gasesti cu ce se mananca acest wordpress. Daca nu iti convine iei legatura cu una din miile de firme care fac siteuri si iti faci unul custom asa cum vrei. Mai ales ca banii nu reprezinta o problema, inteleg ca iti vei scoate cascavalul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate