Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 

Cartela Internet 3g + telefon

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.281
  • Înscris: 27.08.2007
buna seara, doresc sa stiu daca pot achizitiona cartela internet cosmote fara modem ? doresc sa folosesc telefonul ca modem si va rog sa-mi spune-ti care sunt setarile necesare crearii conexiunii in pc. nu vreau sa cumpar modemul ci sa folosesc telefonul ca modem. multumesc

#2
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.766
  • Înscris: 17.04.2007
Depinde de telefon. Defapt cel mai mult depinde de sistemul de operare. Spune ce telefon vrei sa folosesti ca modem.

Editat de Drag0n_X, 04 iunie 2012 - 20:29.


#3
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.281
  • Înscris: 27.08.2007
folosesc un lg ku990 cu ultima versiune de software pe el v10j. telefonul este compatibil 3g iar pe orange se misca destul de bine netul la fel folosindu-l ca modem, insa vreau sa mai merg prin alte parti unde orange nu are semnal deloc. si de asta m-ar interesa cosmote. multumesc

#4
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 23.02.2010

 jeolis, on 4th June 2012, 21:15, said:

buna seara, doresc sa stiu daca pot achizitiona cartela internet cosmote fara modem ? doresc sa folosesc telefonul ca modem si va rog sa-mi spune-ti care sunt setarile necesare crearii conexiunii in pc. nu vreau sa cumpar modemul ci sa folosesc telefonul ca modem. multumesc

Din oferta de pe site se pare ca e posibil :)  (12,4 Euro doar cartela)

http://www.cosmote.r...l...0&cid=20147

#5
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.281
  • Înscris: 27.08.2007

 fux, on 4th June 2012, 22:15, said:

Din oferta de pe site se pare ca e posibil :)  (12,4 Euro doar cartela)

http://www.cosmote.r...l...0&cid=20147

ok. stii cumva care sunt setarile care trebuie facute in PC ? in telefon stiu ca se primesc automat, insa in pc nu stiu. stiu doar ca trebuie realizata o conexiune noua, dial-up connection, nr telefon *99# insa la user si parola nu stiu ce trebuie trecut. multumesc

#6
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 681
  • Înscris: 04.09.2008

 jeolis, on 5th June 2012, 12:58, said:

ok. stii cumva care sunt setarile care trebuie facute in PC ? in telefon stiu ca se primesc automat, insa in pc nu stiu. stiu doar ca trebuie realizata o conexiune noua, dial-up connection, nr telefon *99# insa la user si parola nu stiu ce trebuie trecut. multumesc


Setarile sunt aceleasi la PC sau telefon nr. *99# iar la APN scri broadband in rest lasi totul gol.
Eu am o cartela ce o folosesc din ani in pasti, acolo unde nu am semnal la Digi.. fara vreo optiune activata cu un tarif de 2 ct / MB.

Editat de mike77, 07 iunie 2012 - 11:33.


#7
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.856
  • Înscris: 13.07.2010

 jeolis, on 4th June 2012, 21:59, said:

folosesc un lg ku990 cu ultima versiune de software pe el v10j. telefonul este compatibil 3g iar pe orange se misca destul de bine netul la fel folosindu-l ca modem, insa vreau sa mai merg prin alte parti unde orange nu are semnal deloc. si de asta m-ar interesa cosmote. multumesc


Păi și unde orange nu are deloc semnal au ăștia 3g? Glumești? :o

#8
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.281
  • Înscris: 27.08.2007

 vio73, on 7th June 2012, 16:00, said:

Păi și unde orange nu are deloc semnal au ăștia 3g? Glumești? :o


pai cosmote nu are 3g are doar edge, dar cand ai nevoie de net nu ai de ales

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate