Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Sedinta cu parintii!

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
BengalCat

BengalCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2011
Am vazut ca au fost deschise subiecte pe tema copiatului..copiati asa de bine ca stati fara grija la sedinte? :naughty:
Iata si beleaua mea: totul  inceput acum 2 saptamani,cand diriga,femeie tzacanita :thumbup: ,ne-a zis "directorul nu cred ca mai are de gand sa faca sedinta pe semestrul asta,asa ca fac eu una".. :deadtongue:
Trebuia sa fie saptamana trecuta..dar am dat teza..diriga noastra e de istorie..
Si s-a mutat sedinta azi..la 18:30.. :thumbdown:
Nici prin gand nu mi-a trecut sa-mi chem vreunul din parinti :notangel: La fel si bff a mea   :coolspeak:  
Si ne-a dat prin cap sa-i si zicem dirigii ca ai nostrii nu pot veni :deadtongue: Daca ne tineam gandurile astea pentru noi filosofi ramaneam..
Mie mi-a zis "trebuie s-o vad pe mama la fatza sa vada ce mult ai decazut semestrul asta" :deadtongue: .."decazut" in capul dansei :thumbup: Am avut foarte multe absente..peste 35..dar am motivat din ele si am ramas cu 20..din care trebuie sa mai motivez inca 7..pentru ca de la 13 absente in sus asta scade nota la purtare..bine,nu va ganditi ca am avut scutire de la mama :thumbup: ..ci de la bff :coolspeak:
Ideea e ca nu's decazuta..am si cateva note mici..toata clasa are..un baiat are 1 in teza :thumbdown:
Iar pe bff nu o mancase destul :thumbup:
Asa ca a mai scos o poama mare.."daca vreti va suna mama"..altfel nu o lua la ochi pe ea..acum amandoua suntem luate la ochi..si am ramas si cu promisiuni..bff i-a zis ca maiksa o sa sune..eu i-am "ok o chem miercurea viitoare"..
Colac peste pupaza nu au venit parintii la mai bine de jumate de clasa..si a zis ca scade nota la purtare daca nu vin toti..
Credeti ca uita ea? :thumbup: E sfarsitul anului..saptamana viitoare e ultima din mai..

#2
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011

View PostBengalCat, on 23rd May 2012, 20:16, said:

Ideea e ca nu's decazuta..am si cateva note mici..toata clasa are..un baiat are 1 in teza :thumbdown:
Nu te compara cu ceilalti ca sa te scuzi ca ai note mici.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
OMG!Cate absente.
Eu nu am niciuna si nu prea ma omor cu scoala.
De ce nu ai vorbit cu unul din parintii tai de sedinta?Oare ce se putea intampla?Acum te simti mai bine?
P.S.Mai putine Emoticoane si lasa limbajul de "messenger"ca nu te ajuta cu nimic.Sigur de asta a luat ala 1 in teza.

#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
daaaaa ..cate absenteee !!!
eu am fost exact un elev d-ala care pana in clasa a 11a nici nu si-a cunoscut colegii , ii stiam doar din vedere .. in schimb nu aveam comportament de golan ..

in cealalta parte , aveam un coleg care in 5 ani de liceu nu cred ca a avut 10 absente adunate

acum stam amandoi boschetari acasa , ca de munca oricum nu e !
da' el are medie mai mare ..ha ! :))

#5
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Jesus cate emoticoane...
Cine dracu e "bff "?


Quote

5 ani de liceu
5??

Edited by mateiuli, 23 May 2012 - 19:35.


#6
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Campers, problema e ca acum e mai greu cu absentele, nu prea isi mai permite oricine sa plece oricand.

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,590
  • Înscris: 17.04.2006
Ce inseamna bff?

#8
Jesssica

Jesssica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 23.04.2011
Eu chiulesc cu nemiluita pe la sfarsitul semestrului de la orele profelor isterice si n-am decat 4 sau 5 absente.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSef-chenko, on 23rd May 2012, 20:47, said:

Ce inseamna bff?
"best friend forever"parca

#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,590
  • Înscris: 17.04.2006
Aha.

Pai lasa ca mai trebuie si asistente pe la tv, nu e atat de importanta scoala.

#11
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 10.09.2005
Voi fetele oricum reusiti in viata si cu scoala si fara. Va gasiti vreun mos prost plin de bani si aia e, mai deveniti si vedete pe la tv si traiti in lux.

#12
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Esti mai mare de clasa a6-a, a7-a? Ca atunci aveam framantari din astea. Dup-aceea ma durea-n cot de sedintele cu parintii.

#13
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View PostBengalCat, on 23rd May 2012, 20:16, said:

1. nu te compara cu cei multi. aia multi intotdeauna vor fi prosti, buni de nimic
2. nu stai bine cu absentele dar nu-ti scot ochii, si eu am 23. ai grija insa sa nu faci 39-40, decat daca vrei preaviz de exmatriculare.
3. dupa cum se vede, nu prea te ai bine cu limba romana. propun ca de acum incolo 'bff' sa iti fie cartile in general, dar in special cea de romana.
4. presupun ca esti fata. cam bate la ochi atatea absente in cazul tau, atunci.

Sfatul meu: straduieste-te sa fii mai serioasa. nu uita ce te asteapta, distreaza-te cat poti (nu zice nimeni sa nu), mai poti chiuli din cand in cand la orele neimportante, insa nu uita de carte. Altfel, cel mai probabil te asteapta o soarta grea, in care iti vei dori sa mai fi facut vreo 3-4 scoli.


View PostJesssica, on 23rd May 2012, 20:48, said:

Eu chiulesc cu nemiluita pe la sfarsitul semestrului de la orele profelor isterice si n-am decat 4 sau 5 absente.
cea mai buna tactica :) te asiguri ca ai niste 'sloturi' libere pentru absente, si chiulesti. daca s-au umplut 'sloturile' nu mai chiulesti, decat daca esti tampit.

#14
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006

View PostSef-chenko, on 23rd May 2012, 20:50, said:

Aha.

Pai lasa ca mai trebuie si asistente pe la tv, nu e atat de importanta scoala.


dadada ..exemplu concludent , sunt chiar frati baietii - unul sofer TIR , 25 ani , si-a luat apartament , masina , are decat scoala profesionala ..traieste oarecum bine

frate-su are vreo 2 facultati , 30 ani , in cadrul armatei , vai de capul lui ..abia reuseste sa intretina familia ..

#15
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View PostCampers, on 23rd May 2012, 21:06, said:

dadada ..exemplu concludent , sunt chiar frati baietii - unul sofer TIR , 25 ani , si-a luat apartament , masina , are decat scoala profesionala ..traieste oarecum bine

frate-su are vreo 2 facultati , 30 ani , in cadrul armatei , vai de capul lui ..abia reuseste sa intretina familia ..
te rog, spune-mi ca nu asta e atitudinea ta fata de scoala si ca ai fost ironic.  :rolleyes:

#16
BengalCat

BengalCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2011
1.Nu ma compar cu ceilalti si nu incerc sa ma scuz..mai ales in fatza voastra..ideea e ca noi avem niste profi extrem de rai!
Scoala noastra e mai comunista decat scoliile din vremea lui Ceausescu..
2.Ala a luat 1 pe copiat..nu pe emoticoane si limbaj de messenger..
Si emoticoanele alea oare pentru ce au fost puse acolo?Sa te uiti la ele?Limbaj de messenger nu am folosit..
Si se puteau intampla multe daca le spuneam de sedinta..unora le pasa de situatia copiilor lor..intotdeauna am considerat ca un parinte care nu vocifereaza la o nota sub 8 mai bine nu facea copil!
Si da,ma simt totusi mai bine.Pentru ca este foarte posibil sa ma scot din situatia asta!
3.Bff=best frineds forever..frate cati ani aveti?..defapt nu conteaza..in vremurile astea expresiile gen "bff" se stiu de cand inveti sa zici "mama","tata","pipi","caca",pana mori..
4.Asistenta la tv?..pe bune?..asistenta la tv e ala care a putut sa zica asa o prostie..
Cred ca ati inteles gresit..nu sunt genul de copil golan,cu nenumarate absente..
Si mereu am avut medii mari!
La istorie sunt as..am numai 10 si am ajuns la faza pe municipiu la olimpiada de 2 ori!
Ideea e ca o mai sfeclesc si eu pe la unele materii..gen mate,logica,chimie..pentru ca nu's pe partea de real..sunt pe uman..si la uman chiar ma pricep..am numai note mari..si am fost a treia ca medie pe semestrul 1..depinde foarte mult de profesori..ai nostrii nu dau nici sa-i impusti..nici daca le zici la perfectie nu dau 10..asta e..invatamantul in romania..

#17
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Pai pt loaze ca dtai platesc eu impozitele ca sa stati in scoala? Nu puteti sa ajungeti dracului desfundatori de WC-uri cu doar 4 clase?
Asta ca sa nu fie nevoie sa isi piarda vremea cel care va plateste sa vada cine a pus degetul...
La dracu, si eu am mai chiulit, dar chiar 35 de absente nu am avut nici intr-un an scolar...
Sa mai zica cineva ca de ce nu dau 2 bani gauriti pe generatia asta noua...Asa imi trece prin cap o idee, sa aflu la ce scoala este tanarul asta si sa scriu la ministerul invatamantului.. De fapt cred ca se poate anunta si presa, ca de, e a 4-a putere in stat, sa sape ei..

#18
BengalCat

BengalCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2011
Nu stau bine cu lb. romana?..da-mi macar 3 exemple..sa-mi vad "greselile"..te asigur ca nu am nici macar una!Scriu perfect!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate