Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

CANON PowerShot A 480

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi in privinta deblocarii unei situatii neplacute la un aparat foto Canon PowerShot A480 si anume pe display-ul aparatului imi afiseaza Card Locked si nu mai face nici o fotografie.
Am cautat pe net cateva sfaturi si nimic pana acum.
Am schimbat cardurl cu un altul defectul persista, am introdus cardul banuit defect in alt aparat, cardul este OK.
Am schimbat cu un alt card diferit ca producator, defectul persista.
Am verificat pinul de blocare din lateralul cardului, pus in toate pozitiile posibile, defectul persista.
De aceea va rog sa ma sfatuiti din experienta dumneavoastra cum pot corecta defectul aparut.
Este nevoie de un update de firmware, si daca da de unde descarc o versiune buna?

Va multumesc.

#2
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postmpcb, on 19th April 2012, 23:55, said:

Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi in privinta deblocarii unei situatii neplacute la un aparat foto Canon PowerShot A480 si anume pe display-ul aparatului imi afiseaza Card Locked si nu mai face nici o fotografie.
Am cautat pe net cateva sfaturi si nimic pana acum.
Am schimbat cardurl cu un altul defectul persista, am introdus cardul banuit defect in alt aparat, cardul este OK.
Am schimbat cu un alt card diferit ca producator, defectul persista.
Am verificat pinul de blocare din lateralul cardului, pus in toate pozitiile posibile, defectul persista.
De aceea va rog sa ma sfatuiti din experienta dumneavoastra cum pot corecta defectul aparut.
Este nevoie de un update de firmware, si daca da de unde descarc o versiune buna?

Va multumesc.

    Este defect sistemul de detectie al suportului de card din aparat.Se repara sau se inlocuieste intr-un service autorizat.Numai bine.

#3
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,

Am veirificat si suportul de card din aparat, am vazut ca este o lamela care se atinge de card in momentul introducerii cardului in suport.
intrebarea este daca exista vreun tutorial cum se poate repara acest suport sau cum se poate anula aceasta.

Va multumesc pentru ajutor.

#4
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postmpcb, on 20th April 2012, 21:17, said:

Buna seara,

Am veirificat si suportul de card din aparat, am vazut ca este o lamela care se atinge de card in momentul introducerii cardului in suport.
intrebarea este daca exista vreun tutorial cum se poate repara acest suport sau cum se poate anula aceasta.

Va multumesc pentru ajutor.


    Poti incerca sa cauti pe net, insa iti recomand sa mergi la cineva autorizat care are putina experienta in domeniu deoarece este destul de complicat.Numai bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate