Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

prieteni cu beneficii

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011

 clickuserx, on 5th April 2012, 13:21, said:

ce sa aflu din cauza ca am gresit titlu s-a dus tot :)
Ei na. Sunt atatea care si-ar dori sa vada lumea infipte, n-ai gasit-o tu pe aia care sa se preteze, atata tot.
Nu toate apreciaza sinceritatea si pasele directe.

#56
clickuserx

clickuserx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 13.02.2012

 Baba_Rada, on 5th April 2012, 13:56, said:

Ei na. Sunt atatea care si-ar dori sa vada lumea infipte, n-ai gasit-o tu pe aia care sa se preteze, atata tot.
Nu toate apreciaza sinceritatea si pasele directe.

nu te contrazic, hmm, sunt prea direct :(

#57
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,525
  • Înscris: 06.01.2012
Zici ca ea e posibil sa nu aiba posibilitati materiale . Am inteles ... Si atunci din marinimie de ce nu o duci la munte , mare , in Franta , Cuca Macaii , etc. fara sa ai pretentii sexuale ? Te simti obligat sa dai mai mult decat ea in " relatia " asta a voastra , daca se poate numi asa . De asta am zis mai devreme sa spunem lucrurilor pe nume si sa nu ne dam mai catolici ca Papa .

#58
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011

 jeffy86able, on 5th April 2012, 20:03, said:

Zici ca ea e posibil sa nu aiba posibilitati materiale . Am inteles ... Si atunci din marinimie de ce nu o duci la munte , mare , in Franta , Cuca Macaii , etc. fara sa ai pretentii sexuale ? Te simti obligat sa dai mai mult decat ea in " relatia " asta a voastra , daca se poate numi asa . De asta am zis mai devreme sa spunem lucrurilor pe nume si sa nu ne dam mai catolici ca Papa .
Sunt o gramada "relatiile" de genul asta, in care el are mai multi bani, o plimba si se sexeaza fara probleme, singura diferenta e ca inainte sa o plimbe pe duduie, tipul nu i-a spus fa, vezi ca n-avem o relatie si nici n-o sa avem, da' totusi, eu te plimb, tu stai pe spate.
Cred ca e o problema de comunicare pana la urma, ca la cum a pus el problema, reiese ca tipa s-ar cam prostitua/vinde/alte asemenea.

#59
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 Baba_Rada, on 5th April 2012, 20:54, said:

Cred ca e o problema de comunicare pana la urma, ca la cum a pus el problema, reiese ca tipa s-ar cam prostitua/vinde/alte asemenea.

Problema e ca tipul e plin de aere, se vede in rol de Pygmalion. Nu numai ca se ofera sa o plimbe, dar ii ofera :yawn: si sex si lectii de engleza (vezi prima postare), ca sa faca fata tipa la excursia cu 70 la suta reducere :D. In plus, pentru el, toate is ori prea proaste, ori prea taranci, ori prea simple, ori prea needucate  :rolleyes: . Acuma, na, s-ar putea sa gaseasca o gasca incapabila sa detecteze fumurile lui, dar precis ca nici asta nu i-ar fi pe plac :-)).

#60
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011

 Enigel, on 6th April 2012, 13:21, said:

Problema e ca tipul e plin de aere, se vede in rol de Pygmalion. Nu numai ca se ofera sa o plimbe, dar ii ofera :yawn: si sex si lectii de engleza (vezi prima postare), ca sa faca fata tipa la excursia cu 70 la suta reducere :D. In plus, pentru el, toate is ori prea proaste, ori prea taranci, ori prea simple, ori prea needucate  :rolleyes: . Acuma, na, s-ar putea sa gaseasca o gasca incapabila sa detecteze fumurile lui, dar precis ca nici asta nu i-ar fi pe plac :-)).
Ma, eu recunosc ca sunt o gasca incapabila sa ii detectez fumurile si mi-e indiferent daca ce scriu ii e cuiva pe plac, la fel cum nu-mi pasa nici daca trolleaza. Nu m-ar mira si sa apara vreo 2-3 glumeti care sa spuna ca vreau sa ma plimbe asta prin Europa. Ca sa dam asta la o parte, eu, ce fac, fac de placere, iar engleza vorbesc de la 3 ani, asa ca la mine trebuie licitat cu mai mult.

Chiar i-am recitit fiecare post de pe topicul asta si plin de aere nu-l vad. Cred doar ca a incercat sa aduca argumente in favoarea lui pentru a sustine faptul ca nu intelege de ce l-a refuzat tipa, asa cum am face oricare dintre noi pentru a ne sustine orice idee.
Cu toata sinceritatea, nu inteleg de ce s-au oparit mai toate gagicile care au intrat pe aici. Asa cum noi avem anumite standarde, mi se pare corect sa le aiba si ei si credeti-ma ca stiu cum rage latura feminista in noi, dar de ce e atat de greu de admis ca exista si femei prea proaste, prea taranci, prea simple sau prea needucate?
Stiu ca ne iubim cu totii si nu exista pe lumea asta relatii de compromis sau din interes, lol, dar chiar trebuie mistocarit pentru ca a avut curaj sa ii spuna uneia in fata ca mai mult decat sa stea cracanata n-are ce sa-i ofere? Wow, a avut curajul sa spuna ce gandeste. Ar fi fost barbat mai adevarat, care nu trebuie sa plateasca pentru sex si nici n-o are mica, daca ar fi dus-o pe aia in insulele lu' peste si ar fi futut-o pana-i sareau mucii pe pereti, sub pretextul ca o place, si ar fi lasat-o cu bagajele-n aeroport de cum s-ar fi terminat vacanta? Hai sa-i dam chilotii jos si sa-l batem cu pietre pentru ca nu a mintit.

Are cineva idee cat de simple ar fi relatiile interumane daca am spune toti din start ce gandim si ce ne dorim de la partener, indiferent ca-i pentru o noapte, o vacanta sau o viata?

#61
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Pai, Rado, parerea mea e ca, pentru ca cineva sa faca sex cu altcineva, o conditie e obligatorie: cineva-ul ala sa il placa pe cineva-ul alalalt. Poate sa-l si iubeasca, dar nu e in orice caz obligatoriu.
Daca sexul se face in schimbul unor beneficii sau avantaje, vorbim de prostituare.

Daca initiatorul nu avea ifose, ar fi zis cam asa: "caut fata care sa ma placa (si pe care sa o plac), pentru ca ma simt marinimos si vreau sa o duc sa vada Ioropa, fiindca am pus laba pe un mega deal si nu vreau sa merg de unul singur"
Cum a zis inititaorul?
Pai, a zis ca ofera sex, lectii de limbi straine si jumate din pretul mega deal-ului, pentru ca una sa fie incantata sa si-o traga cu el :o.
Fara sa fiu feminista (chiar nu sunt :-), nu pot sa nu ma intreb: si daca nu te place, cum sa si-o traga cu tine, ba, marinimosule?

acuma: cam care crezi tu, Rado, ca e nivelul unei gagici care are nevoie de lectii de limbi straine, ca sa spuna "buna dimineata, multumesc, cu placere, va rog, as dori si buna seara" intr-o excursie prin Europa?
Pai, cam nivel de ultima nescolita, da? (mai sunt si alte insusiri, dar ma opresc la asta)
Si ce-i cu asta? vei spune.
Iti zic eu ce e: lui Pygmi (asta-i de la Pygmalion :D) nu-i plac tarancile, nescolitele, neinstruitele, nemanieratele, proastele, neepilatele pe brate, ma rog, nu-i plac decat rasatele si educatele (vezi SL, topicul lui).
Deci, de ce ar vrea un lord ca el sa teach limbi straine, sa ofere sex (nu stim la ce nivel  :notangel: ) si sa se insoteasca prin Europa cu o vai de mama ei?  -_-


NB Mentionez ca pentru mine, initiatorul nu e o persoana, e un nick de pe un forum.

#62
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011
Eu am invatat sa nu judec lumea conform regulilor mele de viata, pentru ca fiecare isi impune propriile reguli, un fel de I have the pussy, I make the rules.
Ceea ce in lumea ta si a mea pare prostitutie, in lumea initiatorului si a altor femei poate parea un schimb ca oricare altul.
Nu toti gandim la fel, asta e si motivul pentru care am spus ca inca nu a gasit-o pe aia care sa se preteze si putem sa-i cautam nod in papura pana maine, daca n-o sa fie asta, o sa fie alta. E plina lumea de tute care-si asteapta printul.

#63
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

 clickuserx, on 2nd April 2012, 09:26, said:

motive, pareri, opinii

in cazul meu personal e mai mult un schimb, ce ofer e partea materiala bineinteles,excursii, ore de limbi straine pentru a putea pleca in strainatate , pe langa sex, ea ar trebui doar sex, momentan sunt refuzat asa ca fapt divers, din cate stiu eu nu e ceva iesit din comun o astfel de intelegere...
ti s-au stricat neuronii de la atatea pesticide din mancare si de la atatea euri probabil. s-a mai manifestat asta si la alti useri, nu zic, dar parca is prea urate efectele astea. <_<

#64
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 Baba_Rada, on 7th April 2012, 00:17, said:

E plina lumea de tute care-si asteapta printul.

:-)) corect, asta-i cu totul altceva, rasuflu usurata. Eu ramasesem cu impresia ca targul propus de nick ti s-a parut ok si am facut eforturi ca sa te conving de contrariul  :D.

#65
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,244
  • Înscris: 27.06.2007

 clickuserx, on 2nd April 2012, 09:26, said:

motive, pareri, opinii

in cazul meu personal e mai mult un schimb, ce ofer e partea materiala bineinteles,excursii, ore de limbi straine pentru a putea pleca in strainatate , pe langa sex, ea ar trebui doar sex, momentan sunt refuzat asa ca fapt divers, din cate stiu eu nu e ceva iesit din comun o astfel de intelegere...

:roflmaofast: :roflmaofast:


am ras cu lacrimi - Nu e nici o diferenta fata de parasutele de dorobanti! De fapt ea e castigata - a gasit fraieru pe care sa traga...
Si daca te refuza ar putea sa fi gasit alt prieten cu benifici "bancare mai mari"! :naughty:
ps. nici nu a mai fost nevoie sa citesc tot thredu si explicatiile scrise - esti "prietenu" perfect !  :thumbup:

#66
clickuserx

clickuserx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 13.02.2012

 Enigel, on 6th April 2012, 23:29, said:

Pai, Rado, parerea mea e ca, pentru ca cineva sa faca sex cu altcineva, o conditie e obligatorie: cineva-ul ala sa il placa pe cineva-ul alalalt.

ok, singura problema, in rest nu ai ce comenta :)

 Baba_Rada, on 6th April 2012, 18:20, said:

Wow, a avut curajul sa spuna ce gandeste. Ar fi fost barbat mai adevarat, care nu trebuie sa plateasca pentru sex si nici n-o are mica, daca ar fi dus-o pe aia in insulele lu' peste si ar fi futut-o pana-i sareau mucii pe pereti, sub pretextul ca o place, si ar fi lasat-o cu bagajele-n aeroport de cum s-ar fi terminat vacanta? Hai sa-i dam chilotii jos si sa-l batem cu pietre pentru ca nu a mintit.

Are cineva idee cat de simple ar fi relatiile interumane daca am spune toti din start ce gandim si ce ne dorim de la partener, indiferent ca-i pentru o noapte, o vacanta sau o viata?

da, asta a fost marea mea greseala !  :rolleyes:

din ce mi-a spus tipa a avut o "relatie" cu unul, a plimbat-o putin i-a spus "te iubesc!" i-a tras-o si a doua zi a plecat si si-a schimbat si numarul de telefon sa nu mai poata fi contactat :)

nu am vrut sa fiu unul dintre ei, si am gresit enorm :)

#67
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
naspa topic

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate