Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Mozilla Firefox 14

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
94 răspunsuri în acest subiect

#55
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.572
  • Înscris: 03.05.2008

Vizualizare mesajcopil_Cuminte19, pe 28th July 2012, 01:17, a scris:

Sper.  :nonobad:
am avut si eu un crash iarasi :D...asa ca am migrat pe chrome din nou.

Editat de zeus1, 28 iulie 2012 - 20:17.


#56
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.872
  • Înscris: 30.08.2003
Firefox incearca sa acceseze prin https orice pagina

Scriu www.softpedia.com iar firefox încearcă imediat https://www.softpedia.com. Stă a?a cîteva secunde bune apoi în final accesează normal prin http.
Problema apare la orice site ?i a apărut odată cu upgrade-ul la Firefox 14.0.1

Ceva idei?

Editat de Ravy, 31 iulie 2012 - 13:48.


#57
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.718
  • Înscris: 26.11.2001
Nu pot reproduce aceasta problema...
Sa nu fie un addon sau o setare.

#58
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 123.046
  • Înscris: 07.02.2003
Nici aici, merge oki, e ceva setat la securitate probabil, sa permita preferential https.

#59
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
Probabil au o lista predefinita cu anumite sait-uri, gen pay pal etc. Pe altele am observat ca nu se incarca cu https, oricum este un lucru bun daca se forteaza https peste tot, asa pot sa renunt la suplimentul https everywhere B)

#60
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.872
  • Înscris: 30.08.2003
În addressbar, în fața adresei apărea o iconița "site icon" caracteristică sitului. Acum iconița apare sus în lista de tab-uri iar în locul ei în addressbar apare un glob gri.
La fel este și în cazul vostru? Ce simbolizează acel glob cenușiu?

#61
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
Acele iconite de care spui  se numesc favicon-uri si au fost scoase din motive de securitate (phishing)

#62
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 13.10.2008

Vizualizare mesajzeus1, pe 28th July 2012, 21:17, a scris:

am avut si eu un crash iarasi :D...asa ca am migrat pe chrome din nou.
Mie nu mi-a mai facut figuri flash-ul, dar imi mai face Firefox-ul. :lol:

#63
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Sunt curios pe ce tipuri de procesor sunt problemele astea in Firefox. Spune-ti ce procesoare aveti, voi care aveti probleme.

#64
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007
Pe Windows 7, cu versiunea Flash Player 11.3.300.257 a fost raportate multe crash-uri in Firefox, pe care le-am simtit si eu desi nu mai avusesem probleme cu flash-ul din perioda cand s-a facut trecerea de la versiunea 10 la 11.
Si atunci primele 2-3 versiuni de Flash Player 11 au fost cu probleme, dar s-au rezolvat cu update-uri rapide.
Versiunea 11.3.300.265 a rezolvat majoritatea acestor crah-uri, iar ultima versiune Flash Player 11.3.300.268 probabil nu mai are deloc probleme sub Firefox (nu am testat-o inca).

De cateva saptamani am trecut pe Linux (Fedora 64biti) si pot spune ca, combinatia Firefox 14 + Flash Player  11.2.202.236 merge impecabil. Nu am avut parte de niciun crash pana acum.

Editat de antinVidia, 01 august 2012 - 16:58.


#65
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.872
  • Înscris: 30.08.2003
Eu am încercat să urmăresc un filmuleț flash pe youtube și mi-a "înghețat ecranul" laptop-ului. A trebuit să-l restartez de la buton, în ciuda așteptării și a insistențelor  ctr+ald+del, alt+tab, n-a mai mișcat nimic.
Pînă acum nu am întîmpinat niciodată această problemă. De obicei îngheța doar firefox dacă era problemă în flash, nu se bloca totul. Am restartat de la buton și apoi a funcționat, în ciuda încercărilor repetate nu am reușit să reproduc problema.

Credeți că are legătură cu noua versiune firefox sau mai degrabă începe să cedeze ceva hardware la laptop?

#66
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
De cand cei de la Adobe au implementat "containerul" au inceput sa apara probleme. Sper sa scapam de el cat mai repede posibil. Eu rulez Youtube in Html5 si am scapat de o problema. Unele saituri nu au renuntat la flash, inca :D

#67
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Da, dar din cate am inteles eu, youtube in mod html5 e trial, nu il poti folosi permanent. Si oricum, inca e slabut pe html5, parca nu e "terminat", spre deosebire de flash. Dar vad ca se lucreaza, inainte nu exista fullscreen in html5 pe youtube, nici 1080p, doar 720, acum au implementat si astea doua functii.

#68
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
Html5 merge Ok pe Youtube, evident ca nu doar ei trebuie sa mai lucreze la html5, Firefox am inteles ca nu a dorit sa ofere sprijin in acest proiect si de aceea unele lucruri ce tin de html5 nu exista inca.
Oricum cei de la Adobe nu mai pun pret pe flash, deja nu mai ofera suport pentru o versiune de Android.

#69
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.746
  • Înscris: 28.12.2008
Fi le-ar Flash-ul de râs să le fie. Am făcut update la ultima versiune de curând și îmi ținea procesorul încărcat aiurea cu un banal video pe Youtube.
Momentan am Firefox 14.0.1 cu Flash Player 11.2.202.235 și e Ok.

#70
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.183
  • Înscris: 15.05.2007

Vizualizare mesajdriftking91, pe 3rd August 2012, 11:25, a scris:

Fi le-ar Flash-ul de râs să le fie. Am făcut update la ultima versiune de curând și îmi ținea procesorul încărcat aiurea cu un banal video pe Youtube.
Momentan am Firefox 14.0.1 cu Flash Player 11.2.202.235 și e Ok.
Asa mi s-a intamplat si mie.

#71
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.005
  • Înscris: 18.07.2006
Daca vizionez un clip pe Youtube in format HD, procesorul sta undeva pe la 70%  :lol: Am incercat si ultima versiune beta de flash si la fel face. :finger:

#72
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Cum am mai spus, nu patesc asa ceva. Am ultima versiune de Firefox si ultima versiune de Flasj. Ma refer la cele stabile, oficiale. Suspect, deci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate