Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

Conditii minimale router FiberLin...
 caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO
 Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7
 Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie
 

De ce sunt barbatii superiori femeilor ?

- - - - -
  • Please log in to reply
285 replies to this topic

#73
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Doar pentru ca barbatii au facut multe per total, nu inseamna ca si la nivel individual stau la fel lucrurile.

#74
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@Charger: Eu am crezut ca ai subliniat treaba cu geniile si la postul cu Tesla. Daca n-a fost intentia ta, mea culpa, considera raspuns pentru primul post ;)
N-as crede ca oamenii au fost la inceput culegatori, eu zic ca au fost vanatori in marea parte a timpului si culegatori in sezon, dar cum e greu de stabilit inceputul asta, nu mai marsez pe ideea asta.

Sa-ti dau un exemplu: cand o sa ai sotie si o sa faci copii (poate ai deja, no offense), o sa ti se nasca o fetita. Ma crezi ca-i vei cumpara haine "loz" si papusi, seturi de bucatarie si hainute pentru papusi etc, in loc sa o imbraci in culori mai sobre si sa-i iei masinute care se desfac si diversi robotei ? O determini din start sa se indrepte spre partea mai putin practica a lucrurilor, desi ea poate are inclinatii spre fizica. O sa ai grija sa fie feminina, atragatoare samd. Daca e baiat o sa-l lasi sa-si juleasca genunchii la fotbal si n-o sa mai poti de felul in care ii sta parul. Asta o s-o faci fie tu, fie sotia ta. Deci copiii nostri sunt determinati de mici sa se indrepte in directii diferite. Si apoi ne laudam: bai, Einstein a fost barbat ! Doh :D Doar nu era sa devina creator de moda, iar Coco Chanel sa inventeze Teoria Relativitatii.

#75
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012

View PostCharger, on 8th March 2012, 15:38, said:

Daca ai barba dura si deasa, cica irita ca dracu' masina.
Eu am trecut pe lama clasica.
Fuck, deci trebuie sa caut o masina de tuns care sa îl tunda la 1mm.
Când te gândesti cât se sacrifica barbatul ca femeia sa nu pupe un porc spinos.

#76
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Barbatul ca sa-i demonstreze femeii ca-i este superior,trebuie s-o puna sa-l descalte cind intra pe usa.

#77
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

View PostUlpiatraiana, on 8th March 2012, 14:54, said:

Barbatul ca sa-i demonstreze femeii ca-i este superior,trebuie s-o puna sa-l descalte cind intra pe usa.


Aoleu, inca unu' care n-a inteles nimic din ce am spus!

Quote

Doar pentru ca barbatii au facut multe per total, nu inseamna ca si la nivel individual stau la fel lucrurile.

De fapt doi!

Edited by LordRaptor, 08 March 2012 - 15:56.


#78
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
femeile ar trebui sa fie recunoscatoare barbatilor.
printre altele, barbatii sunt cei care le mentin in siguranta. ei sunt cei care tin ciuma societatii departe de ele.

#79
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012

View PostUlpiatraiana, on 8th March 2012, 15:54, said:

Barbatul ca sa-i demonstreze femeii ca-i este superior,trebuie s-o puna sa-l descalte cind intra pe usa.
Ti-au pus scaunul când te-a carat barbatul peste prag!?
La mine la tara se obisnuieste sa puna un scaunel mic în fata la usa, sa vada daca femeia este harnica si îl ridica, sau lasa barbatul sa treaca peste el.

#80
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostUlpiatraiana, on 8th March 2012, 15:54, said:

Barbatul ca sa-i demonstreze femeii ca-i este superior,trebuie s-o puna sa-l descalte cind intra pe usa.

Sexul oral se pune?  :lol:

#81
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View Postproxtu, on 8th March 2012, 15:50, said:

@Charger: Eu am crezut ca ai subliniat treaba cu geniile si la postul cu Tesla. Daca n-a fost intentia ta, mea culpa, considera raspuns pentru primul post ;)
N-as crede ca oamenii au fost la inceput culegatori, eu zic ca au fost vanatori in marea parte a timpului si culegatori in sezon, dar cum e greu de stabilit inceputul asta, nu mai marsez pe ideea asta.

Sa-ti dau un exemplu: cand o sa ai sotie si o sa faci copii (poate ai deja, no offense), o sa ti se nasca o fetita. Ma crezi ca-i vei cumpara haine "loz" si papusi, seturi de bucatarie si hainute pentru papusi etc, in loc sa o imbraci in culori mai sobre si sa-i iei masinute care se desfac si diversi robotei ? O determini din start sa se indrepte spre partea mai putin practica a lucrurilor, desi ea poate are inclinatii spre fizica. O sa ai grija sa fie feminina, atragatoare samd. Daca e baiat o sa-l lasi sa-si juleasca genunchii la fotbal si n-o sa mai poti de felul in care ii sta parul. Asta o s-o faci fie tu, fie sotia ta. Deci copiii nostri sunt determinati de mici sa se indrepte in directii diferite. Si apoi ne laudam: bai, Einstein a fost barbat ! Doh :D Doar nu era sa devina creator de moda, iar Coco Chanel sa inventeze Teoria Relativitatii.

1. Din moment ce stramosii oamenilor erau culegatori, e normal sa fi fost si oamenii, la inceput, culegatori. Apoi au dat de gustul carnii, le-au mai crescut si creierele... In fine...

2. Daca are inclinatii spre fizica, le va dezvolta la scoala, la fel ca baiatul. Nu vad ce legatura au culorile. Si seturile alea de bucatarie pot fi desfacute si analizate.
Nu e vorba de determinare in a se indrepta in directii diferite gen moda sau stiinta. E chestie de masculinitate (masinute, soldati, roboti) si feminitate (papusi, chestii roz). Personal, sunt pentru jocuri ce stimuleaza creativitatea: lego si altele.
La 6-7 ani ii dai la scoala, acolo fac aceleasi chestii, asta nu mai e o scuza ca fata se juca cu chestii roz bombon si saraca nu a apucat sa analizeze roboteii ca poate se facea "fiziciana" si il detrona pe Einstein.

Am zis ca nu mai dau raspunsuri serioase dar nu ma pot abtine, tre' sa ma umflu in pene.  :rolleyes:


View PostUlpiatraiana, on 8th March 2012, 15:54, said:

Barbatul ca sa-i demonstreze femeii ca-i este superior,trebuie s-o puna sa-l descalte cind intra pe usa.

Vechi proverb japonez?

View Postdoctorwho, on 8th March 2012, 15:57, said:

femeile ar trebui sa fie recunoscatoare barbatilor.
printre altele, barbatii sunt cei care le mentin in siguranta. ei sunt cei care tin ciuma societatii departe de ele.

De obicei, ciuma e formata tot din barbati.  :lol:

Edited by Charger, 08 March 2012 - 16:07.


#82
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Vechi proverb japonez?
Un vechi proverb japonez spune asa:Cu un singur fir din parul sau femeia poate lega un elefant

Quote

Ti-au pus scaunul când te-a carat barbatul peste prag!?
La mine la tara se obisnuieste sa puna un scaunel mic în fata la usa, sa vada daca femeia este harnica si îl ridica, sau lasa barbatul sa treaca peste el.

Nu.

Quote

Sexul oral se pune?

:harhar:

Edited by Ulpiatraiana, 08 March 2012 - 16:17.


#83
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011

View PostLordRaptor, on 8th March 2012, 15:56, said:

De fapt doi!
Nope, cum ziceam, si eu ca barbat imi pot insusi usor meritele realizarilor altor barbati, asta nu ma face prea reusit pe mine.

Femeile au avut chestia cu ceasul biologic si atractia naturala spre a creste copiii, in timp ce barbatii nu aveau alta grija decat sa-si urmareasca pasiunile.

#84
Saurian

Saurian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 02.09.2008

View Postthomas222, on 8th March 2012, 12:29, said:

Cred ca dezbatere mai interesanta ca asta nu exista
Iar frustrații/frustratele se umflă în pene care e mai superior.


P.S.: Da, știu că nu există ”mai superior”. Am încercat să subliniez ceva prin folosirea acelor două cuvinte.

Edited by Saurian, 08 March 2012 - 16:25.


#85
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

View PostdrGrudge, on 8th March 2012, 15:16, said:

Nope, cum ziceam, si eu ca barbat imi pot insusi usor meritele realizarilor altor barbati, asta nu ma face prea reusit pe mine.

Femeile au avut chestia cu ceasul biologic si atractia naturala spre a creste copiii, in timp ce barbatii nu aveau alta grija decat sa-si urmareasca pasiunile.


Titlul thread-ului e:
De ce sunt barbatii superiori femeilor

Nu de ce anumiti barbati sunt sau nu superiori femeilor.
Vorbim aici la nivel global, nu la nivelul mascariciului X.

#86
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View Post101010, on 8th March 2012, 13:50, said:

:roflmao: :roflmao:

View Post101010, on 8th March 2012, 13:56, said:

+1.

Tu sigur esti mai destept decat orice femeie, se vede asta prin multe chestii, inclusiv prin expresia inteligenta a fetei tale.

View Postarchaeus5, on 8th March 2012, 14:50, said:

Superiori din ce punct de vedere? :)
Ambele sexe au plusurile si minusurile lor. Ne completam.
Orice diferente exista se datoreaza evolutiei si organizarii societatii umane.

Wow, nu-mi vine sa cred! Sunt de acord cu archaeus5!

Adaug ca suntem egali ca suma, nu pe fiecare segment.

Edited by dyana25, 08 March 2012 - 16:44.


#87
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011

View PostLordRaptor, on 8th March 2012, 16:28, said:

Titlul thread-ului e:
De ce sunt barbatii superiori femeilor

Nu de ce anumiti barbati sunt sau nu superiori femeilor.
Vorbim aici la nivel global, nu la nivelul mascariciului X.
Barbatii nu pot procrea, ar muri cu prima generatie => femeile sunt superioare.

Stii ca e o discutie absolut ridicola, nu?

#88
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Barbatii nu pot procrea, ar muri cu prima generatie => femeile sunt superioare.

Nici femeile!
Unde mai pui ca daca barbatului nu i se scoala, "penis" procreere chiar si cu barbati pe planeta!

Quote

Stii ca e o discutie absolut ridicola, nu?
Bineinteles, dar asta nu ma impiedica sa-mi exersez talentul de argumentatie.

#89
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View PostLordRaptor, on 8th March 2012, 17:48, said:

Nici femeile!
Unde mai pui ca daca barbatului nu i se scoala, "penis" procreere chiar si cu barbati pe planeta!

Amice, spermatozoizii sunt mult mai multi decat ovulele, pricepi?

Edited by dyana25, 08 March 2012 - 16:59.


#90
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Amice, spermatozoizii sunt mult mai putini decat ovulele, pricepi?

Pardon?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate