Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPC suprataxeaza voit fara nici o...

Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto
 Fedex tot imi trimite facturi de ...

Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele
 Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...

Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...
 Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 

NIKON D5100 - poze neclare, murdare, zgomotoase

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,958
  • Înscris: 28.12.2006
Pai tocmai ca nu e tacpac cu firul: pana faci nod, pana se calmeaza, etc.

Punele culcat, o sa se vada o umbra dar o faci sa para de efect, fie pe negru fie pe alb sau alte culori, eventual le pozezi de sus ca sa para in picioare, le poti pune pe un piedestal sau pe 3 picioruse subtiri invizibile ca sa nu faca umbra imediat sub el:
http://t1.gstatic.co...eR7D3nimnxCz_IQ
http://t2.gstatic.co...xpjXajvqgzcYHMx

Cat de artistice vrei sa fie? Copiaza si tu modul de fotografiere din cataloagele similare.

Parerea mea.

Edited by crokodilu, 26 March 2012 - 13:37.


#38
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
incearca sa faci pozele cu un obiectiv tele (200mm sau 300 mm). cauta unul de imprumut. foloseste trepied.

#39
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

 crokodilu, on 26th March 2012, 14:32, said:

Pai tocmai ca nu e tacpac cu firul: pana faci nod, pana se calmeaza, etc.
Nu fac nici un nod, ma REPET (oare de cate ori e nevoie sa se repete omul cu voi :rolleyes:). Am facut un lat. Stii ce-i ala ? Bag dulia si strang ochiul, apoi la fel de usor il desfac. Si mai mult de 1 minut nu dureaza pana sa linisteste din balanganit ca n-am pus un fir de 5 metri. :lol:

Cat despre umbre, nu stiu. Mie imi trebuie sa am becul perfect vertical, cum ar sta intr-o veioza, de exemplu. Ori mie mi-ar iesi umbra undeva intr-o parte, e total aiurea.

shmu said:

incearca sa faci pozele cu un obiectiv tele (200mm sau 300 mm). cauta unul de imprumut. foloseste trepied.
Buna idee... imi dai tu unul (obiectiv) ???  :rolleyes: Trepied am, doar nu pozez din zbor.

Edited by SINEKT, 27 March 2012 - 15:50.


#40
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

 SINEKT, on 27th March 2012, 16:49, said:

Buna idee... imi dai tu unul (obiectiv) ???  :rolleyes: Trepied am, doar nu pozez din zbor.
de proba pot veni cu unul (am vazut ca esti din buc) dai o bere si vedem. doar ca merge numai pe D90 sau mai sus(nu are AF in el).
de cumparat e 700 nou(din care isi mai scot niste tva) si 400 sh

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate