Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

Atestat

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
As avea nevoie de niste informatii,link-uri,referate ceva orice care sa ma paote ajuta sa-mi fac si eu atestatul despre : "Memoria ROM,tipuri de memorii RAM,depanarea si modernizarea memoriei"
Despre primele 2 am gasit ceva dar mi-ai trebui niste ajutor pentru depanarea si modernizarea memoriei. ma puteti ajuta si pe mine ?

#2
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008
Și cum îți faci tu "atestat" despre memoria rom etc? La ce te ajută "atestat"-ul? Atestatul nu este un act oficial, gen diplomă/certificat?

#3
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009
Cel mai probabil se refera la atestatul de la sfarsitul clasei a 12-a .

Si acum ontopic.
Hai ca despre depanarea memoriei nu ar fi mult de spus, de fapt nu ar fi mai nimic de spus, bagi memtestu pentru cateva ore si daca nu da nici o eroare totul e bine dar "modernizarea memoriei" chiar nu stiu la ce se poate referi, cumva upgrade!!!
Posibil sa se refere la cum a evoluat memoria RAM in timp ceea ce in cazul de fata pe wiki se gaseste destula informatie, problema consta in traducerea corecta a termenilor.
http://en.wikipedia....m-access_memory

Edited by ionutzradu, 06 March 2012 - 21:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate