Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

in numele religiei mame au ajuns sa isi decapiteze copii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
289 replies to this topic

Poll: dumnezeu permite crima (59 member(s) have cast votes)

daca n-ar fi fost indobitocita de religii, mama si-ar fi decapitat copilul?

  1. da (22 votes [37.29%])

    Percentage of vote: 37.29%

  2. nu (37 votes [62.71%])

    Percentage of vote: 62.71%

daca dumnezeu e atotputernic putea sa opreasca aceste crime si nu a vrut ?

  1. da (35 votes [59.32%])

    Percentage of vote: 59.32%

  2. nu (24 votes [40.68%])

    Percentage of vote: 40.68%

Vote Guests cannot vote

#289
Calancea31

Calancea31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.01.2012

View Postmonica800, on 12th July 2012, 04:53, said:

Pe cei care inca nu IL simt in viata lor dandu-si prea mult de lucru creierului si cei care se cred prea inteligenti pentru a simti caldura in sufletul lor dar asta nu da nimanui dreptul sa faceti atata circ pe aici doar fiindca vi se nazare voua.Pe site-urile astea este intrare libera si fiecare poate spune ceea ce are de spus dar nu vad rostul falsitatii,jignirilor sau strigatelor din moment ce fiecare din voi este venit aici manat de o dorinta a sufletului iar in cautarea Lui D-zeu nu are ce cauta ura,normal nu are ce cauta in fiinta nimanui dar nici macar aici nu va puteti controla baieti?Nimeni nu impune nimic celorlalti,de ce inventati motive de cearta cand stiti foarte bine ca sunt discutii libere despre ceea ce simtim fata de religii iar sentimentele pot fi exprimate si in alte moduri nu doar cautand cearta


Ciudat acest comentariu. :eek: :eek: :eek:

#290
monica800

monica800

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 29.06.2012

View Postbdragos88, on 26th February 2012, 12:02, said:

Iniatorul nu stie sa faca diferenta intre religie si credinta. e grav rau de tot. Ca si dansa care si-a omorat pruncul.

Religia este un rahat uman

Credinta este un dar de la D-zeu
Cam dura exprimarea dar ideea o sustin,iar biata femeie avea credinta foarte mare si poate a simtit nevoia sa faca acel gest disperat fiindca i se parea ca e unicul mod de a primi pacea sufleteasca.Credinta extrem de puternica te poate duce unde nu banuiesti.Nu poate fi judecata,,mai bine o rugaciune pentru sufletul ei fiindca pentru nici o mama nu e usor sa-si jertfeasca fiul pentru credinta sa,vina nu este chiar a ei,nu a avut cine sa o invete ca D-zeu nu ne cere sacrificii,cel putin eu asa stiu

View Postedy_wheazel, on 26th February 2012, 12:17, said:

Io n-am inteles, ii Dumnezo de vina ca aia ii cretina? Sau popa din biserica de pe colt?
Nu e cretina,sunt prea multi care au creierele spalate de cine stie ce religii in care se cer jertfe,dar jertfa este de fapt viata noastra inchinata Lui si traita in CUVANTUL Lui,nimic altceva

View PostCalancea31, on 12th July 2012, 23:15, said:

Ciudat acest comentariu. :eek: :eek: :eek:
Stiu si te cred dar te vei obisnui,de mica am fost o ciudata.Este o nevoie personala sa va tin un pic in frau fiindca stiu cat de repede se depasesc anumite limite si sa zicem ca vreau sa fac pe dadaca unor fiinte care tind sa se cam infierbante uneori,nu am nimic(,)cu nimeni doar ca pacatele se fac mai repede decat ai clipi din ochi

Edited by monica800, 13 July 2012 - 00:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate