Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 

Dauna asigurare BRC ma plimba de 2 luni si nu primesc nimica

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006
Buna seara, prin 22 decembrie am avut un incident neplacut, intrand pe o strada laturalnica o anume domnisoara cu un Sandero da in spate brusc fara sa se uite si ma loveste... sparge faru, bara crepata, semna, masca, aripa indoit, capota... facem constat amiabil , se fac poze, se semneaza si ma intreaba de service ii spun ca vreau banii (avand masina la fel la dezmembrat) si spune ok. Imi spune ca trebuie sa astept 30 zile lucratoare sa primesc banii DE CE? sunt 1400 lei nu sunt 10000 15000 lei sa zici ca is multi ... e o dauna minora la o masina veche... in fine astept 26 de zile pe cand surpriza inainte cu 3 zile de expirare a celor 30 zile ma suna x de la constatare din deva... si ma ia ca defapt eu nu mai primesc banii ca e schimbare de vinovatie si ca eu is vinovat ... Bun ma enervez si ma duc la el si il intreb ce si cum el imi spune ca asa au zis cei de la buc ca eu is devina si el nare ce face ii spun ca sa imi dea un numar de la buc sa vb cu ei imi spune raspicat ca nu are numar de la bucuresti si ca el imi spune ce a primit de sus. Plec in graba ca trebuia sa ajung dupa prietena, intre timp ma suna x de la constatare si imi spune ca trebuie sa iau legatura cu vinovata si sa vina din nou cu masina la poze si sa dea o declaratie cum ca ea e de vina si nu eu... bun ma rog 1 sapt de fata fiind aprox de varsta mea si foarte de treaba si vine din nou, masina ei reparata si vopsita, face din nou poze la fel... ii da declaratie pe proprie raspundere, si imi spune ca e ok si voi primi banii dar surpriza au expirat si urmatoarele 30 zile si nu am nimica in cont in plus la tel x de la constatari nu mai raspunde... Eu acuma ce ar trebui sa fac? sa ma duc sa il injur de mama sau sa ma calmez si sa il dau in judecata si pe el si pe firma unde lucreaza? Cand e de luat bani e bine... dar cand sa dea ei... cam problema:(

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.csa-isc.r...m...&Itemid=122

#3
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006

Vizualizare mesajMembruAnonim, pe 21st February 2012, 03:00, a scris:

mda... un pic mai concret?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
Scrie foarte concret pe linkul dat de mine ce reprezinta CSA si ce trebuie sa faca o persoana care are ceva de reclamat impotriva unui asigurator.

Suna-i http://www.csa-isc.r...m...=78&lang=ro

#5
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 693
  • Înscris: 14.04.2007
Cat timp a trecut de la discutia ta cu reprezentantul lor?

Nu trebuia sa pleci de acolo fara sa-ti dea in scris ce ti-a zis. Nu e treaba ta, ca pagubit, sa alergi dupa clientul lor.

Interesul lor este sa plateasca cat mai putin sau chiar deloc. Daca fac pe nebunii, cere sa-ti dea in scris. Poate sefu' ala de la Bucuresti nici nu exista; poate te-a mintit cu nerusinare in ideea ca o sa renunti la despagubire. Sa nu crezi ca nemernicii astia au mustrari de constiinta sa te induca in eroare.

#6
Dorel88

Dorel88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 02.10.2011
Asigurarile astea obligatorii sunt o marlanie curata in Romania. CUnosc cel putin 3 cazuri in afara de al tau; tot asa. Purtati pe drumuri pana de la un timp nu mai raspund  cei de la compania de asigurari sau o dau la cotita.
De ce dracu te obliga sa platesti asigurarea daca nu vor sa te despagubeasca ?

#7
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006

Vizualizare mesajDorel88, pe 21st February 2012, 05:45, a scris:

Asigurarile astea obligatorii sunt o marlanie curata in Romania. CUnosc cel putin 3 cazuri in afara de al tau; tot asa. Purtati pe drumuri pana de la un timp nu mai raspund  cei de la compania de asigurari sau o dau la cotita.
De ce dracu te obliga sa platesti asigurarea daca nu vor sa te despagubeasca ?
deci teoretic dupa spusele domnului X care s-a ocupat de dosar banii urmeaza sa intre in 2-7 zile MAXIM cica dosarul e la financiar spre plata... acuma... vad eu va mai tin la curent:)

#8
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006

Vizualizare mesajfonrabie, pe 24th February 2012, 00:12, a scris:

deci teoretic dupa spusele domnului X care s-a ocupat de dosar banii urmeaza sa intre in 2-7 zile MAXIM cica dosarul e la financiar spre plata... acuma... vad eu va mai tin la curent:)
inca nimica  :deadtongue: ...

#9
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006
Da dosarul meu e la financiar de 2 sapt da banii inca nu ii am ... si normal trebuiau sa ajunga intre 2-7 zile...:-s HOTIII
:confuzzled:

#10
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006
dupa 20 de zile inca nu am primit banii .... VA LAS PE VOI SA VA FACETI O IDEE DESPRE BCR ASIGURARI

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate