Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...
 

MITSUBISHI PAJERO 2800

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
adezgoo

adezgoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 19.02.2012
SALUT SUNT NOU PE AICI .DACA POATE SA-MI ZICA SI MIE CINEVA CAT CONSUMA PAJERO DE 2800 .IL AM DE PUTIN TIMP SI NU STIU ARE EL CEVA DE PAPA ATATA ? SAU ASA LE PLACE LA TOATE .

#2
IrishPat

IrishPat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 24.01.2012
din ce an e?
daca iti consuma 20-25% in localitate si 11-15% afara, e normal. tine cont  ca are roti destul de mari, de asemenea ca e 4x4!

#3
adezgoo

adezgoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 19.02.2012
Este din 1996 ,cutie automata . Dar ce spui tu ,mi se pare destul de mult pentru un 2800.
2500 consuma mai putin? cineva mi-a zis ca papa mai mult.
Daca puteti sa-mi ziceti ce rol are butonul cu 3 trepte din spatele manetei de viteza A-T, PWR, HOLD( arata pe bord)

Editat de adezgoo, 19 februarie 2012 - 15:55.


#4
IrishPat

IrishPat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 24.01.2012
eu cand am dat consumul , am tinut cont de faptul ca acum e iarna si trmperaturi sub 0 gr. Eu am avut si 2.5 tdi si 2.8 Pajero, sunt foarte bune masini daca ai nevoie de 4x4 , dar daca nu , o sa realizezi ca costa destul de mult sa le rulezi si intretii .
consumul pe care ti l-am dat era consumul real pe care l-am avut eu, si eu am fost speriat la inceput asa ca am mers la mechanic sa vad ce se intampla si am aflat ca e normal. Am cautat pe forumurile locale - consum mediu la toti utilizatorii 22 pana la 24 mile /galon, adica in mare cam acelasi consum in l/100 km.
Nu am vazut diferente remarcabile de consum intre 2.5 si 2.8
Cred ca butonul de care zici e overdrive , asta iti reduce o treapta de viteza , il folosesti cand cobori dealul cu remorca de ex...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate