Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Help! Ce sa ma fac cu prietenii lui?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Caolina

Caolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.02.2012
  Nu stiu ce sa mai fac. Sunt cu iubitul meu de 2 ani dar de cateva luni ne certam non-stop. Motivul? Prietenii lui. Noi stam la 2 case distanta iar toti prietenii lui stau tot cam la fel. In fiecare zi se vede cu ei. In weekend cand am si eu timp mai mult sa stau cu el, se vede cu ei, de dimineata pana seara si seara cand ma duc la el ii gasesc tot acolo si nici nu se simt sa plece mai repede. Stiu ca sunt prieteni de cand erau in scutece dar mi se pare absurd sa fie atat de apropiati. I-am zis sa se sune mai des si sa se vada mai rar... 1-2 pe saptamana.Cu mine se intalneste doar seara, ne dam cateva mesaje pe zi pentru ca e la serviciu,in schimb de ei are mereu timp. Chiar si seara pe la 12 dupa ce plec de la el se mai gaseste cate unu sa vina s amai fumeze o tigare. Ma scot din minti toate chestiile astea. Nu mai suport! Daca il invita vreunu sa mearga cu el undeva, imediat ma lasa si se duce cu el, pentru ca e foarte saritor sa ii ajute dar daca ii zic sa iesim undeva in oras nu iese niciodata fara ei pentru ca deh, nu putem sa iesim doar noi 2..
Eu am o singura prietena buna cu care ma vad la scoala si daca nu e scoala ne vedem cand putem si sunt prietena cu ea de 10 ani.Dar vorbim la telefon. Eu daca vorbesc cu el sa ne intalnim si il suna prietenii lui sa iese cu ei, accepta si ma lasa balta pe mine, chiar daca stabilisem cu el de dinainte, dar nu poate sa ii refuze ca poate se supara pe el.. M-au facut chiar aproape sa le zic sa plece in puii mei o data la ei acasa.. adica eu venisem la el sa vorrbim pentru ca eram certati si ei stateau acolo ca milogii fara sa se simta. Curiosi. Doar 1 din ei are prietena dar degeaba. ca aia sta langa mine si nu prea poate sa iasa din casa ca nu o lasa taicasu.
As putea sa ma despart de el, dar il iubesc prea mult.. Si el ma iubeste pe mine, dar pur si simplu nu poate sa o lase mai moale cu prietenii sai. Nu stiu cum sa mai reactionez pentru a nu ne mai certa atat de des din cauza lor. Sa ma prefac ca e totul ok , sa par draguta si sa imi inghit nervii? sau...? Nu stiu. Am vrut sa ma despart de el la un moment dat, dar imi este mult prea greu fara el. mai ales ca inainte sa stau cu el am mai stat cu un tip 3 ani si am reusit sa il uit tot avand pe cineva langa mine, adica pe actualul. dar in momentul asta nu am pe nimeni, prietene nu am decat 1 si cred ca as cadea in depresie. NU as putea sa nu il mai vad. Ma ajutati cu un sfat? Va rog mult!

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
nu esti importanta si finish

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,855
  • Înscris: 03.02.2007
O fi bisexual!

#4
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007

 Caolina, on 13th February 2012, 21:47, said:

As putea sa ma despart de el, dar il iubesc prea mult..


La prima stanchie peste ochi sa spui la fel si sa intorci si celalalt ochi ca sa fie stereo...La fel si cand o fi cu alta... Doar il iubesti prea mult.

#5
spyderman

spyderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 23.08.2006
singura solutie ............. divortul!

mai bine acum decat mai tarziu cand lucrurile or sa se agraveze ....... dramatic!

Edited by spyderman, 13 February 2012 - 19:04.


#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009
Cati 12 ani ai? Nu de alta, dar asa te plangi.

#7
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Tu la scoala si el la servici?

#8
alin3x

alin3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 24.08.2010
Fa-i un BJ sau ceva diversitate in pat si sigur o sa stea numai cu tine :-)

#9
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 03.11.2005
Go get a life!
Adica nu tu ai alceva de facut? Du-te si te plimba, iesi cu prietenele/ prietenii, citeste, fa o piine ca tot e mare topic aici pe Gastronomicus, fa bijuterii fantezie, du-te la un orfelinat si spune povesti copiilor, invata o limba straina; sint atitea lucruri de facut pe lumea asta, mult mai interesante decit sa iti plingi de mila ca un tip se vede cu prietenii.

El are o viata, tu vrei sa fii ca o liana agatata de el?  Sa te usuci daca el nu te baga in seama?!

#10
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
te tine doar de penis , nu observi ?

cati ani ai , cati are ? parca vad un 28/16 ..
te a ciufulit bine si te lasa sa-ti vezi de viata , enjoy !

Edited by Campers, 13 February 2012 - 19:21.


#11
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,943
  • Înscris: 06.10.2003
Morala: fereste-te de barbatul care are (multi) prieteni!
Printre altele ... nu-l mai interesezi...

#12
Caolina

Caolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.02.2012

 Campers, on 13th February 2012, 20:15, said:

te tine doar de penis , nu observi ?

cati ani ai , cati are ? parca vad un 28/16 ..
te a ciufulit bine si te lasa sa-ti vezi de viata , enjoy !

eu am 19 si el 24.
Nu e vorba ca ma tine de... dar de fiecare data cand vreau sa pun punct el e de acord, apoi peste cateva ore maxim o zi ma suna si ma tampeste cu mesajele ca are si el probleme cu familia lui, ca sa-l inteleg, ca nu are ce face si cu prietenii lui pt ca ii cunoaste de cand erau mici si in plus si ei vin peste el.. nu zic ca noi ne intal in fiecare seara.. dar daca nu pot eu, el e cu ei. daca intarzii putin ei iar sunt la el. in weekend pe timpul zilei sta cu ei.. in oras nu iesim fara ei...

 shiva, on 13th February 2012, 20:16, said:

Morala: fereste-te de barbatul care are (multi) prieteni!
Printre altele ... nu-l mai interesezi...

asta i-am zis si eu. dar tot timpul cand ii reprosez ca sta prea mult cu ei incepem sa ne certam ca eu sunt prea suparacioasa, ca nu e adevarat ca sta prea mult cu ei.. trebuie sa ii spuna mai multi ca am dreptate ca sa vada si el adevarul..



 c14h3r, on 13th February 2012, 20:00, said:

La prima stanchie peste ochi sa spui la fel si sa intorci si celalalt ochi ca sa fie stereo...La fel si cand o fi cu alta... Doar il iubesti prea mult.

de umblat cu alta nu o sa umble never pt ca nu ii place sa iese, e prea comod,iar la serviciu are mai multi barbati., pe mess nu sta.. deci nu prea cred. ii stiu programul f bn.. vine de la serviciu, sta la o tigare cu unu din prietenii lui si se sculca si seara se intal cu mine dupa ce mai vine iar unu din prietenii lui :)) eventaul revine si dupa ce plec eu..

 Aprilia, on 13th February 2012, 20:15, said:

Go get a life!
Adica nu tu ai alceva de facut? Du-te si te plimba, iesi cu prietenele/ prietenii, citeste, fa o piine ca tot e mare topic aici pe Gastronomicus, fa bijuterii fantezie, du-te la un orfelinat si spune povesti copiilor, invata o limba straina; sint atitea lucruri de facut pe lumea asta, mult mai interesante decit sa iti plingi de mila ca un tip se vede cu prietenii.

El are o viata, tu vrei sa fii ca o liana agatata de el?  Sa te usuci daca el nu te baga in seama?!

ai dreptate..acum sunt cu bacu nu prea pot sa ies din casa, dar dupa aceea sper sa am mai multe activitati in afara de a sta in casa. ideea e ca mie imi place sa fiu tot timpul ocupata ca altfel ma plictisesc groaznic, iar el fiind impartit in 2 nu prea am cum sa fiu asa ocupata. el e mai monoton.

Edited by Caolina, 14 February 2012 - 08:34.


#13
Fangs

Fangs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.04.2011
Tu chiar nu vezi ca prietenii lui sunt mai importanti decat tine? sa se futa cu prietenii daca nu poate renunta la ei, simplu. Iar u esti fraiera ca inghiti toate cacaturile astea si nu vezi realitatea.

#14
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

 shiva, on 13th February 2012, 19:16, said:

Morala: fereste-te de barbatul care are (multi) prieteni!
Printre altele ... nu-l mai interesezi...

detaileaza  :D

@ ia pune tu mina sa nu pici bacul, du-te apoi la facultate si lasa-l balta cu prietenii.
o sa ai timp sa-ti faci alti amici si iubiti , ca acum voi doi aveti preocupari tare diferite.

#15
Caolina

Caolina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.02.2012
hmm.. veste noua. zilele trecute am citit un articol pe net "prietenii iubitului iti pot distruge relatia" am dat like si am dat si share pe facebook si unul dintre cei mai insuportabili prieteni de-ai lui a dat like, iar acum scumpul meu iubit se lua de mine ca vreau sa il distrug? ca de ce fac asta, ca cine o sa mai vorbeasca cu el, ca vreau sa ne despartim? ca sa incetez odata cu toate prostiile astea. si i-am zis ca prietenii lui daca ii sunt atat de prieteni nu ar trebuii sa renunte asa usor la el doar pt ca am dat eu like la un articol. mai mai ca era sa se desparta de mine pt ei. dar acum incerc sa fiu nepasatoare si incet incet sper sa reusesc sa ma si despart de el. eu pun prea repede si prea multe la suflet, sunt o plangacioasa. dar sper sa reusesc sa imi ocup timpul mai mult cu altceva si sa o las mai moale cu el.

Edited by Caolina, 14 February 2012 - 19:46.


#16
hallabaloo

hallabaloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.08.2008

 Caolina, on 15th February 2012, 04:45, said:

hmm.. veste noua. zilele trecute am citit un articol pe net "prietenii iubitului iti pot distruge relatia" am dat like si am dat si share pe facebook si unul dintre cei mai insuportabili prieteni de-ai lui a dat like, iar acum scumpul meu iubit se lua de mine ca vreau sa il distrug? ca de ce fac asta, ca cine o sa mai vorbeasca cu el, ca vreau sa ne despartim? ca sa incetez odata cu toate prostiile astea. si i-am zis ca prietenii lui daca ii sunt atat de prieteni nu ar trebuii sa renunte asa usor la el doar pt ca am dat eu like la un articol. mai mai ca era sa se desparta de mine pt ei. dar acum incerc sa fiu nepasatoare si incet incet sper sa reusesc sa ma si despart de el. eu pun prea repede si prea multe la suflet, sunt o plangacioasa. dar sper sa reusesc sa imi ocup timpul mai mult cu altceva si sa o las mai moale cu el.


si pana la urma, mai esti cu el?
eu zic ca daca nu te mai simti bine langa el, ii spui ce te deranjeaza si el nu schimba nimic, e clar ca nu-i pasa ca  te poate pierde. nu sta cu el, pentru ca tu crezi ca ai intra in depresie...asta depinde doar de tine. incearca sa iesi mai des cu prietena ta, sa cunosti noi oameni, dar NICIODATA sa nu te complaci intr-o astfel de relatie.

#17
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Unde e cearta mereu dragostea cauta sa fuga. N-are sens sa mai stati impreuna....aia nu mai e relatie....numai cearta e.

#18
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 VladPaul74, on 26th March 2012, 17:33, said:

Unde e cearta mereu dragostea cauta sa fuga. N-are sens sa mai stati impreuna....aia nu mai e relatie....numai cearta e.

Sunt de acord cu tine,ori va potriviti si ramaneti impreuna ori nu va potriviti si va despartiti,daca ramaneti doar va chinuiti reciproc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate