Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 

Hotie ROMTELECOM

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 770
  • Înscris: 23.03.2011
Sper ca am postat unde trebuie...Nu mai pot de nervi,si sper sa ma-ntelegeti,acum vin de la un magazin ROMTELECOM asa ca sa depun si la ei ultima sesizare pe acest an. Spun si la ei deoarece din "MyAccount" am trimis nenumarate, la 1930 la fel...Poate are bunavointa cineva mai documentat sa ma-nvete ce sa fac(inafara de calmante!)Am avut abonament o promotie(voce+net) pe doi ani,care s-a incheiat in luna noiembrie2011. Pe la jumatatea lui iunie de la ROMTELECOM a sunat o "tanti" care,chipurile..."pentru fidelizare"mi-a propus marirea vitezei la net pentru un leu si ceva in plus la abonament,lucru cu care eu NU am fost de acord deoarece mi-am dat seama de escrocherie.Te AGATA la sfarsit de contract,exact ca politicienii,cu o POMANA. Desi am NEGAT,m-am trezit cu noua viteza pe factura si uite asa au inceput sesizarile mele.Prin august am revenit la vechiul abonament,dupa care din nou la "viteza marita".Surpriza e ca am vrut sa achizitionez un pachet voce+net online,unde se fac mai multe reduceri,dar nu primesc router whirless si nici telefon deoarece figurez in sistemul lor cu contract pana in iulie2013???desi eu m-am achitat de contractul ce l-am avut cu ei in noiembrie 2011."Bineinteles" ca factura din decembrie nu mi-a mai venit la tariful promo ce l-am avut in cei doi ani,ci mi-a venit marita cu 50%,la pret de lista. Promotia online se termina maine 31.12.2011. CE E DE FACUT? Multumesc si...LA MULTI ANI! :cheers:

Editat de De-LuX, 30 decembrie 2011 - 13:07.


#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.222
  • Înscris: 23.03.2007
fugi de rom telecom ca de dracu aia e de facut

#3
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.304
  • Înscris: 01.01.2007
Eu i-as reclama la politie pentru frauda.
Au prelungit un abonament fara consimtamantul tau verbal sau scris.

#4
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.824
  • Înscris: 15.03.2009
Reclamatie la OPC, si la ANCOM!
Asta in cazul in care in luna Iunie cand te-a contactat tanti aia, nu ai fost de acord cu oferta lor. Daca ai fost de acord, posibil sa fi fost si o alta cluaza ascunsa, prin care sa ti se fi prelungit abonamentul inca 2 ani.
Ameninta-i cu OPC si ANCOM, si chiar le si faci reclamatia la cele doua institutii!

Editat de planner26, 30 decembrie 2011 - 14:34.


#5
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008
expune-ti problema pe facebook...pe forumul Romtelecom ...sunt mai receptivi, si te vor ajuta. Eu cel putin nu am mai sunat la 1930 de peste 1 an, doar cei de pe facebook imi rezolva problemele ( in caz ca apar)

#6
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 770
  • Înscris: 23.03.2011
Va multumesc tuturor pentru sfaturi,voi intra si pe forumul lor si pe Fb,acum 30min am fost sunat de la RT, dar culmea sa ma agate cu alta oferta! Nicidecum nu mi-ar fi spus ca ma suna in urma multelor mele sesizari.Asa ca am lamurit ca deaceea am fost sunat,si in sfarsit am revenit la "contractul initial".Nu mai e initial,deoarece zic ei a expirat din noiembrie,dar sunt liber de contract. Deci:valoare marita a ultimei facturi si ce-o mai fi pana acum, plus ca am facut comanda online de un pachet voce+net pe care nu-l revad in cosul de cumparaturi! Sa vedem ce-o fi la anul ca astia de la mag.online RTelecom deja au taiat-o sa aglomereze DN1! As fugii de RT ca de dracu dar pana in prezent in zona mea e varianta optima.Asta e!

#7
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 770
  • Înscris: 23.03.2011
@scorpyo Cam tarziu revin,dar ai avut dreptate. Am rezolvat-o mai repede si mai bine pe Facebook decat oricum altcumva! Sa stie si alti colegi de forum ca asa se rezolva cel mai rapid reclamatiile la Romtelecom. S-auzim de bine! :thumbup:

#8
mariuspops

mariuspops

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 02.04.2012

View PostDe-LuX, on 4th February 2012, 15:25, said:

@scorpyo Cam tarziu revin,dar ai avut dreptate. Am rezolvat-o mai repede si mai bine pe Facebook decat oricum altcumva! Sa stie si alti colegi de forum ca asa se rezolva cel mai rapid reclamatiile la Romtelecom. S-auzim de bine! :thumbup:
Am si eu probleme cu ei in acest moment si am luat calea forumurilor. Mi se pare o dezbatere mai de esenta nu  demonstratie de forta cu toate ca poate ar merita.


View PostDe-LuX, on 30th December 2011, 16:15, said:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi,voi intra si pe forumul lor si pe Fb,acum 30min am fost sunat de la RT, dar culmea sa ma agate cu alta oferta! Nicidecum nu mi-ar fi spus ca ma suna in urma multelor mele sesizari.Asa ca am lamurit ca deaceea am fost sunat,si in sfarsit am revenit la "contractul initial".Nu mai e initial,deoarece zic ei a expirat din noiembrie,dar sunt liber de contract. Deci:valoare marita a ultimei facturi si ce-o mai fi pana acum, plus ca am facut comanda online de un pachet voce+net pe care nu-l revad in cosul de cumparaturi! Sa vedem ce-o fi la anul ca astia de la mag.online RTelecom deja au taiat-o sa aglomereze DN1! As fugii de RT ca de dracu dar pana in prezent in zona mea e varianta optima.Asta e!
Eu sunt in tapaj mare cu ei acum.
Dar am aflat ca in momentul in care te suna tot ESTI INREGISTRAT cu toate ca nu te avertizeaza de acest lucru (nu s-ar mai abona nimeni :)) ). Confirmarea am primit-o de la operatorii 1930 care au zis ca toate convorbirile sunt inregistrate (cel putin cu mine)
BTY am vrut si eu inregistrarile si mi-a zis ca mi le dau doar in tribunal. (urmatorul pas)
Astept sfaturi.

#9
mariuspops

mariuspops

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 02.04.2012

View Postscorpyo, on 30th December 2011, 15:39, said:

expune-ti problema pe facebook...pe forumul Romtelecom ...sunt mai receptivi, si te vor ajuta. Eu cel putin nu am mai sunat la 1930 de peste 1 an, doar cei de pe facebook imi rezolva problemele ( in caz ca apar)
Daca ai o adresa de forum RTL (nu au asa ceva) fi bun si afiseaz-o.
RTL-ul prefera solutia cu operatorii 1930 ca doar acolo poti obtine ce (ITI) trebuie: IMI PARE RAU NU POT/ NU AM DREPTUL/ NU STIU/ E TOT CE POT SA VA SPUN ... iar la final VA MAI POT AJUTA CU CEVA? :coolspeak:
Iti dai seama cum ar arata propzitii din astea pe forum?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate