Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

crestini,popi agasanti,povesti de genul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
thomas222

thomas222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,265
  • Înscris: 08.12.2011
Aici va spuneti ofurile cauzate de popi,rude,blah blah legate de religie
ma gandeam ca acu,in prag de sarbatori,e posibil sa se adune

#2
nutzu2009

nutzu2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 15.08.2009
aaa.Da,am auzit o faza.Vine popa in bloc sa "boteze"sau ce face el.Ii da 5 lei,dupa care popa ii intreaba daca vrem si un calendar.Cum te intreaba la abonament:"Da' nu vrei si extraoptiunea asta cu multe minute?".Poate de asta sunt asa multi atei:vad multi comercianti pe post de preoti.Nu trebuie sa ai o religie anume,ci doar credinta in Dumnezeu.NU trebuie sa dai bani sau "taxa de intrare" in societatile lor comerciale ca sa fii credincios.
Si da,ma cert cu multi pentru aceste obiceiuri de craciun.Am avansat asa de mult in societate ca nu mai stim de unde am plecat:il sarbatorim pe mos craciun:)) cica suntem mai buni dar cadouri tot intre noi impartim,desi noi avem de toate.Cei amarati sunt uitati intodeauna.

#3
thomas222

thomas222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,265
  • Înscris: 08.12.2011
e si normal ca sunt uitati.Oamenii sunt egoisti. Eu ii ajut pe cei de nivelu meu sau pe cei pe care-i pot aduce la nivelu meu cel mai des pentru ca stiu ca daca intru in rahat o sa am nevoie de oameni ca ei care sa ma scoata. Gandirea asta se aplica intotdeauna, e natura omeneasca

#4
Cnox

Cnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 31.01.2009
Calendarul e apa de ploaie. Mie imi place cand vine dupa contributie.

#5
thomas222

thomas222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,265
  • Înscris: 08.12.2011
adica ? Eu n-am vazut asa ceva pana acu
Daca o sa faca vreodata faza si sunt singur acasa o sa-i zic eu unde poate sa-si infiga contributia

#6
omiriams

omiriams

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.10.2011
Nu stiu cum venise vorba de popa, la care maicamea ii zice lu' taicamiu: "Tu stii ca noi nu am mai dat demult contributia la biserica?" (nu aia pe care o dai cand vine la usa)

Of...:(

Edited by omiriams, 26 April 2012 - 22:36.


#7
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

 omiriams, on 26th April 2012, 23:35, said:

Nu stiu cum venise vorba de popa, la care maicamea ii zice lu' taicamiu: "Tu stii ca noi nu am mai dat demult contributia la biserica?" (nu aia pe care o dai cand vine la usa)

Of...:(

ce contributie?

#8
Takumi

Takumi

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,203
  • Înscris: 04.07.2011
La beserica.

#9
ordinaryfantasy

ordinaryfantasy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 23.03.2012
Am fost la o pomana tinuta de niste rude, recent.

La un moment dat vedeam ca popa bea mai mult vin decat toti de la masa. Frumos, nu ? Ce ipocriti vor sa isi asume rolul de Invatatori...

Edited by ordinaryfantasy, 28 April 2012 - 22:08.


#10
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Au sters astia subiecul cu Dovada.



Quote

-hristos a inviat.

a) - Realizezi ca asta este imposibil din punct de vedere stiintific, nu?  :confuzzled:
b ) - Stiu, stiu, am fost deja informat.
c) - Serios?! Ok, cum facem, aduci tu cuiele si ma ocup eu de cruce?  :drac:
d) - Asa si? Si Aquaman putea sa vorbeasca cu pestii? Fiecare cu talentul lui.

Quote

-sa te ajute dumnezeu.

a) - Eh, mai sunt cateva sute de milioane de africani si sud-americani morti de foame, milioane de handicapati, alte zeci de milioane de bolnavi... mai bine stau la rand!
b ) - Ma rog la asta in fiecare seara dar contul ala de 1 milion de coco din banca elvetiana inca nu a aparut, baga-mi-as @%!!  :fyou:
c) - Si numai pe mine, ca restul nu merita, pacatosii naibii.  :notangel:

Quote

-steaua sus rasare....
a) - Asa, frate, noi suntem cei mai tari, singurii ce am castigat un trofeu international.   :first:
b ) - m...e Dinamo!
c) - Da' pe dracu', locul 5, remiza cu tiganii, eliminati din UEFA..  :no:
d) - Rasare o p*** cu ciobanul la conducere.  :thumbdown:

Quote

-primiti cu stropitul?

a) - Da' de ce ca am apa calda la dus?
b ) - Sunt racit, bre, esti nebun? :samui:
c) - Piei, Satana, de aici!   :rant:
d) - Te plimesc, mai, ce copil dlagut esti tu... ahhh, auzi, coa, nu esti cam mare sa mergi cu colindu'?  <_<

Edited by Charger, 30 April 2012 - 21:25.


#11
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,731
  • Înscris: 24.10.2005

 nuda, on 26th April 2012, 23:01, said:

ce contributie?

Contributia care se plateste anual la biserica de care apartii. Parintii mei platesc anual cam 100 Ron. Bineinteles ca parintele se face ca uita si cere alti bani. :)
Cam in fiecare an incearca acelasi siretlic. :)

#12
Zyklona-M

Zyklona-M

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 24.10.2011

 chaosss, on 30th April 2012, 22:28, said:

Contributia care se plateste anual la biserica de care apartii. Parintii mei platesc anual cam 100 Ron. Bineinteles ca parintele se face ca uita si cere alti bani. :)
Cam in fiecare an incearca acelasi siretlic. :)
Pai de ce nu ii cere chitanta?
Ai mei intotdeauna au primit chitanta. Eu imi amintesc ca inca din 1990 l-am vazut pe preot cum elibereaza chitante pentru orice donatie data la biserica.

#13
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,731
  • Înscris: 24.10.2005
Sincer nu stiu daca da sau nu chitanta, o sa ii intreb pe ai mei. El doar incearca, dar cu tata nu ii merge si parintele isi aminteste imediat, verifica carnetelul si se convinge ca plata a fost facuta. Treaba s-a cam repetat, de aceea am zis ca e un siretlic de al lui plus altele pe care nu le dau din "casa". :)

Edited by chaosss, 30 April 2012 - 21:41.


#14
marepreot

marepreot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 12.04.2007

 Cnox, on 23rd December 2011, 02:00, said:

Calendarul e apa de ploaie. Mie imi place cand vine dupa contributie.
Cantorul a sunat la un cunoscut, care i-a dat 9 LEI, si a primit chitanta de 4,5 Lei.
Pagubitul, desi in varsta, l-a prins pe cantor iesind beat dintr-un bar si fiind noaptea i-a dat boxul in ochelari!

Cand vine baiatul care suna pe la usi, sa intrebe daca primim cu popa, eu il invit sa o aduca pe maica-sa sau ii spun ca daca mai vine vreodata il urmaresc pana acasa sii scot familia in strada in pielea goala!
Dupa cum scrie in bibilie:
Porunca a doua:
-Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc neleguirea părinților în copii până la al treilea și la al patrulea neam!

Edited by marepreot, 30 April 2012 - 21:41.


#15
ordinaryfantasy

ordinaryfantasy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 23.03.2012

 Charger, on 30th April 2012, 22:24, said:

Sa te ajute Dumnezeu: a) - Eh, mai sunt cateva sute de milioane de africani si sud-americani morti de foame, milioane de handicapati, alte zeci de milioane de bolnavi... mai bine stau la rand!

Good point.

Edited by ordinaryfantasy, 30 April 2012 - 23:52.


#16
centrixx44

centrixx44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 06.10.2011
Printre altele, bate la usa odata unu', ajutor de-al preotului, da' insistent bate. Ii deschid usa intr-un final si imi zice ca "Vine preotul". Eu ii dau din cap ca nu. El iar "Vine popa, vine popa". Eu iar dau din cap ca nu si ii si spun de data asta "Nu" si ii inchid usa in nas.

Chiar asa greu de priceput este pentru unii ca nu vrei sa primesti popa sa-ti stropeasca cu elixir magic si sa pupi icoana ?

Edited by centrixx44, 09 May 2012 - 13:20.


#17
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 Zyklona-M, on 30th April 2012, 22:34, said:

Ai mei intotdeauna au primit chitanta. Eu imi amintesc ca inca din 1990 l-am vazut pe preot cum elibereaza chitante pentru orice donatie data la biserica.
E o gluma , nu ?

#18
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,562
  • Înscris: 04.05.2006
Nu....e catolica :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate