Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 

Pensie de 1 leu! Justetea masurilor guvernantilor isi arata roadele in sfarsit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,153
  • Înscris: 25.02.2007

 Kint, on 17th December 2011, 17:49, said:

banii astia nu-i ia de ieri, primea la fel si pe vremea guvernului PNL -  Tariceanu 2004-2008
Din 2004 pana acum nu trebuia sa-i creasca pensia ? la 3.5 lei, poate 3.78 lei..
Cum de a ramas FIX la 3 lei ? Precis e ceva ilegal aici..
Cred ca batranica ar trebui sa dea in judecata statul si sa-si recupereze cei 40..50 lei pierduti in 5 ani prin neindexarea pensiei :)

#38
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

 madalin, on 17th December 2011, 22:24, said:

:thumbdown:  :puke:  :death:
Pai sigur....asa fac multi in tara asta , cei care asteapta pomana de la stat....statul sa dea...dar dece sa dea? de unde sa dea? voi nu stiti ca noi facem statul? banii de la stat NOI ii dam , statul nu e o fabrica cu profit sau pierdere .Statul prin guvern gestioneaza banii pe care noi toti ii dam si ii dam sa avem securitate in primul rind , sa aveam justitie , scoli , spitale , autostrazi etc...Dar eu si multi altii nu vrem ca din banii astia sa se plateasca pensii celor care nu au muncit (care au fost apti ma refer nu la invalizi), de asemenea daca eu platesc pentru o adeverinta medicala desi am asigurare astept ca un rrom internat in spital sa platesca si el dar 90% nu o fac si sa nu fiu acuzat de discriminare caci eu traiesc in lumea reala , m-am lovit de chestiile astea .M-am saturat de cei care stau la birt cu berea in fata si se pling ca le-a intirziat ajutorul social cu 2 zile! M-am saturat sa vad blocuri construite gratuit pentru rromi doar pentru ca ei aduc voturi pai ok sa faca dar sa faca pentru toti atunci....100 blocuri pt rromi gratuit atunci sa facem cel putin tot atit si pt romani (ca sa nu spun proportional).Deci noi tot ne ferim sa vorbim adevarul dar in tara asta cel putin 50% din oameni ar sta degeaba si s-ar plinge ca statul nu le da....pai bine face si asa le-a dat prea mult!!!

Edited by ManiaXx, 18 December 2011 - 21:44.


#39
madalin

madalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2002

 sext, on 18th December 2011, 00:04, said:

Esti la furat complet. Ce-are sula cu prefectura ?

Pe langa asta e o lege a pensiei minime garantate, data dupa alegerile din 2008.
De acord. O lege in vigoare nu este pusa in aplicare. De vina cine-i? ... Matusa Tamara? Cizmaru'? Burebista? Dumnezeu?

#40
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 ManiaXx, on 18th December 2011, 21:43, said:

Pai sigur....asa fac multi in tara asta , cei care asteapta pomana de la stat....statul sa dea...dar dece sa dea? de unde sa dea? voi nu stiti ca noi facem statul? banii de la stat NOI ii dam , statul nu e o fabrica cu profit sau pierdere .Statul prin guvern gestioneaza banii pe care noi toti ii dam si ii dam sa avem securitate in primul rind , sa aveam justitie , scoli , spitale , autostrazi etc...Dar eu si multi altii nu vrem ca din banii astia sa se plateasca pensii celor care nu au muncit (care au fost apti ma refer nu la invalizi), de asemenea daca eu platesc pentru o adeverinta medicala desi am asigurare astept ca un rrom internat in spital sa platesca si el dar 90% nu o fac si sa nu fiu acuzat de discriminare caci eu traiesc in lumea reala , m-am lovit de chestiile astea .M-am saturat de cei care stau la birt cu berea in fata si se pling ca le-a intirziat ajutorul social cu 2 zile! M-am saturat sa vad blocuri construite gratuit pentru rromi doar pentru ca ei aduc voturi pai ok sa faca dar sa faca pentru toti atunci....100 blocuri pt rromi gratuit atunci sa facem cel putin tot atit si pt romani (ca sa nu spun proportional).Deci noi tot ne ferim sa vorbim adevarul dar in tara asta cel putin 50% din oameni ar sta degeaba si s-ar plinge ca statul nu le da....pai bine face si asa le-a dat prea mult!!!
daca nu a muncit sa nu ii dea nici leul ala.pentru leul ala se mai cheltuie multi alti lei ca sa ii parvina acelei femei.
pe de alta parte trompetele basiste ural ca din gura de sarpe ca juma de om a facut pensia minima nu stiu cat.din cate vad nu a facut-o deci trompetele mint.asta nu ar fi un lucru nou.

#41
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

 madalin, on 18th December 2011, 21:50, said:

De acord. O lege in vigoare nu este pusa in aplicare. De vina cine-i? ... Matusa Tamara? Cizmaru'? Burebista? Dumnezeu?
Care lege omule ca ma disperati....legea pensiei minime ?!?! pai aia nu e pensie ce primeste femeia aia ....primeste 1 leu de la postat dar NU E PENSIE!!! nu are pensie si nu va avea nicio data ca nu are carte de munca si nici nu a avut !  :lol: Puneti voi botu la tot ce se aude si apoi aberati.

#42
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 ManiaXx, on 18th December 2011, 22:00, said:

Care lege omule ca ma disperati....legea pensiei minime ?!?! pai aia nu e pensie ce primeste femeia aia ....primeste 1 leu de la postat dar NU E PENSIE!!! nu are pensie si nu va avea nicio data ca nu are carte de munca si nici nu a avut !  :lol: Puneti voi botu la tot ce se aude si apoi aberati.
ce primeste femeia in cauza ca nu am inteles bine.te rog repeta!

#43
madalin

madalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2002

 ManiaXx, on 18th December 2011, 22:00, said:

Care lege omule ca ma disperati....legea pensiei minime ?!?! pai aia nu e pensie ce primeste femeia aia ....primeste 1 leu de la postat dar NU E PENSIE!!! nu are pensie si nu va avea nicio data ca nu are carte de munca si nici nu a avut !  :lol: Puneti voi botu la tot ce se aude si apoi aberati.

Lucrezi la SRI? La CIA? Unde de baza este radio sant. Sau pe Luna, pe Marte sau in alta galaxie?
Toata media spune ca batrana primeste pensie de 1 leu si tu, fara nici-un argument, dovada sau document, afirmi cu totul altceva. Cine-i mai credibil? Un anonim, umil necunoscut sau o armata de oameni cu slujbe in media?

#44
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,645
  • Înscris: 26.03.2008
Eu aici vad doua magarii:
1. Primarul - care nu a indrumat batrana sa-si primeasca dreptul la indemnizatie minima garantata de stat.
2. Televiziunea lu' peste care face rating pe nestiinta unor batrani.

#45
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
Topic cancan, despre o non-stire.
Manipulare grosolana pt "orbii din proprie initiativa".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate