Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

Mandriva 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Hooooo...tembeilor, ce draq aveti?
Shogune, thx de info, ma pun cu burta pe carte.

Fratello...lasa-ma in nebunia mea. Cand am o ropoblema o rezolv...sau renunt de lene. Am intrebat ceva...deci vreau sa o rezolv. Pentru neuronul meu, nu pentru salvarea planetei!

@ restul de curiosi:

Je este un cretin care foloseste as follows:
Pe tigaia personala momentan dual boot viitor triple: win7 + Debian testing lightdm xfce + viitor arch+slim+xfce
Desktop: dual boot w7 x64 + mandriva 2011 x32 cu claimurile de rigoare, mucles cui nu ii convine
Netbook de munca: Ubuntu ala ultimu pe un external hdd.

Deci...ciocu mic si joc de glezne, cand intreb ceva chiar nu mai am chef de flame-uri...hai sa gandim constructiv si lasati in p**a mea rahaturile cu rosa si nerosa.
Ati inteles? Ma adresez tuturor, fratello, shogun, danut etc...va port un respect deosebit pentru simplul motiv ca aveti bunavointa sa postati in continuare pe acest kkt de forum. DAR...hai sa nu ne certam intre noi si sa raspundem la obiect.
Stiu ofurile voastre si le am si eu pe ale mele.
Intrebarea de fata era strict legata de mandriva 2011.

Inteles? De-aia am postat in pana mea pe acest topic deja deschis si nu pe altul, daca vreti bascalie stiti oricum ca sunt mai bun la capitolul asta si ne intalnim pe fun.
Lasati dreaq animozitatile si hai sa gandim constructiv.

Edited by ear1976, 03 November 2011 - 20:41.


#20
era1976

era1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2011

View Postear1976, on 3rd November 2011, 21:30, said:

Hooooo...tembeilor, ce draq aveti?
Shogune, thx de info, ma pun cu burta pe carte.

Fratello...lasa-ma in nebunia mea. Cand am o ropoblema o rezolv...sau renunt de lene. Am intrebat ceva...deci vreau sa o rezolv. Pentru neuronul meu, nu pentru salvarea planetei!

@ restul de curiosi:

Je este un cretin care foloseste as follows:
Pe tigaia personala momentan dual boot viitor triple: win7 + Debian testing lightdm xfce + viitor arch+slim+xfce
Desktop: dual boot w7 x64 + mandriva 2011 x32 cu claimurile de rigoare, mucles cui nu ii convine
Netbook de munca: Ubuntu ala ultimu pe un external hdd.

Deci...ciocu mic si joc de glezne, cand intreb ceva chiar nu mai am chef de flame-uri...hai sa gandim constructiv si lasati in p**a mea rahaturile cu rosa si nerosa.
Ati inteles? Ma adresez tuturor, fratello, shogun, danut etc...va port un respect deosebit pentru simplul motiv ca aveti bunavointa sa postati in continuare pe acest kkt de forum. DAR...hai sa nu ne certam intre noi si sa raspundem la obiect.
Stiu ofurile voastre si le am si eu pe ale mele.
Intrebarea de fata era strict legata de mandriva 2011.

Inteles? De-aia am postat in pana mea pe acest topic deja deschis si nu pe altul, daca vreti bascalie stiti oricum ca sunt mai bun la capitolul asta si ne intalnim pe fun.
Lasati dreaq animozitatile si hai sa gandim constructiv.

Thx pt limbaj de mahala. Ai pupiu pe alte forumuri! Sorry Ravy!
Aaa...da...si daca am gresit cu ceva...tot va pup pe frunce. Ale mele umile scuze pentru "copii" pe care i-am sutuit. Macar poate a-ti prepecit ceva. Respectele meke lu' Tom si lu handicapatu' ala de krisler.
Ma gasiti pe net, pt cine stie. Multumes celor care chiar au capul pe umeri...celorlalti le recomand sa si-l gaseasca.
Va pupa nelu, nu voi mai posta pe mizeria asta de forum.

Edited by era1976, 04 November 2011 - 01:45.


#21
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
:smoke: Asadar cine-mi explica si mie pana la urma despre ce vorbim aici?

@ear: nu mai fi asa suparacios. In ultimele doua saptamani am testat cate o zi sau doua: Ubuntu, Kubuntu, mandriva, Fedora, OpenSuSE, mageia. Fiecare a avut avantaje si dezavantaje, dar in concluzie: farmec, repouri cu care sa am peering bun,documentatie si acel ceva, nu-l are nici un alt distro in afara de Arch. Anyway, mandrake a fost prima distributie folosita de mine vreodata. Cu mandrake am instalat prima data linux si am vazut ce si cum. Mandriva a continuat bine si imi place versiunea 2011, dar poate rasnita de pe umerii mei e cam inapoita pentru viziunea celor de la rosa. Arata totul bine, dar pierde la capitolul usability. Mai mult de atat, daca scoti tot ce e rosa ramai cu un distro normal, cu un control center fain. Ala e de nota 10 si ar trebui sa fie in toate distributiile. In rest nu a avut acel ceva care sa te faca sa zici: da! Uite o distributie faina rau. Daca voi ati gasit acel ceva, ma bucur pentru voi si astept sa vad mai multe discutii aici despre acest subiect. Si nu numai aici.

#22
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
@ear1976: uite si kernel cu PAE (3.0.7 nu 3.0.8, dar...):

urpmi.addmedia --update Kernel_3.0.7 http://mirror.pianet.../kernels/3.0.7/
urpmi --auto-select --auto
urpmi --auto -a kernel-nrj-pae-desktop-devel-3.0.7
urpmi --auto -a kernel-nrj-pae-desktop-3.0.7


@danutHD: si eu zic la fel: TOATE distributiile sunt ok! In cel mai rau caz le poti face dupa plac...

Edited by shogun1, 04 November 2011 - 10:21.


#23
Fratello_2007

Fratello_2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,255
  • Înscris: 04.11.2007

Quote

Thx pt limbaj de mahala. Ai pupiu pe alte forumuri! Sorry Ravy!
Aaa...da...si daca am gresit cu ceva...tot va pup pe frunce. Ale mele umile scuze pentru "copii" pe care i-am sutuit. Macar poate a-ti prepecit ceva. Respectele meke lu' Tom si lu handicapatu' ala de krisler.
Ma gasiti pe net, pt cine stie. Multumes celor care chiar au capul pe umeri...celorlalti le recomand sa si-l gaseasca.
Va pupa nelu, nu voi mai posta pe mizeria asta de forum.
Nu stiu de ce le multumesti tu lor, dar daca vrei o poti face personal.
Poate mai treci pe aici.
Te stiu,esti tavnos, incerci sa te impui si ne vezi ca pe niste copii.
Dar lasa ca iti trece tie.

#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am incercat si eu mandriva 2011 pe un liveUSB dar din pacate nu imi recunoaste iesirea svideo. si nu inteleg de ce, fiindca LM, Ubuntu o recunosc.

#25
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Întreabă pe forumul local: http://www.mandrivausers.ro/node. Poate știe cineva care-i cauza și cum se remediază. O fi faptul că-i live USB și poate trebuie instalat vreun pachet???

#26
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
O sa incerc si eu Mandriva sa vad ce mai aduce :) Ce versiune de Gnome are ultimul release?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate