Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 

Prelungire pe un an

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
A facut cineva in ultimul timp prelungire doar pe un an? Am vazut in webcare ca se poate calcula subventia si pe un an.Diferentele nu ar fi foarte mari. Ex la mine : pt abonament L pe 2 ani sunt 51euro iar pentru abonament L pe un an subventia este 38euro. Diferenta de 13 euro care, avand in vedere ca subventia se scade din pretul fara tva, va fi vreo 16-17 euro, adica vreo 70 lei, adica abonamentul pe o luna si un pic, adica avantaj cosmote. Adica nu ar fi mai bine 38x2= 76 euro subventie, in doi ani, decat 51 euro. Calculul asta e buna daca vrei sa folosesti subventia, pentru ca mai bine iei un telefon din oferta nationala, la pret de abonat nou si atunci esti mai avantajat. Asta daca iti convine vreun model.

Edited by piton, 13 October 2011 - 16:29.


#2
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Chiar nu a mai facut nimeni pe un an?

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
...si mult mai bine, stai pe cartela.

#4
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

View PostYOUR_GOD, on 15th October 2011, 13:42, said:

...si mult mai bine, stai pe cartela.
Dacă iau un tel din campania națională, practic am o subvenție de 450  lei la un abonament de 50  lei . Prin urmare e  că și cum cosmote mi-ar plăti abonamentul vreo  9  luni.  Eu plătesc 15  -  adică 750  lei care împărțit la 24  luni  înseamnă vreo 30  lei pe lună,  cam cât costa  și la cartelă  și în plus minutele și toate cele sunt mai multe la abonament.  În plus fiind abonat vechi mi se permite destul de mult întârzierea la plata,  ceea ce la cartela nu există. De când folosesc telefonia mobila,  2000,   nu am fost niciodată pe  cartela și nu cred că a sosit momentul acum. Pentru unii abonamentul are avantajele lui .

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Te inseli extrem. Gaseste-mi un abonament cu oferta dinamica, fara obligativitatea ramanerii in retea, aparat necodat si in 6E, 3000 minute in retea, 3000 mesaje in retea, 3000 minute in fix, 75 mesaje nationale si 75 minute nationale.
Fiecare procedeaza cum doreste. Mai sus mi-am exprimat doar propriul punct de vedere.

#6
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

View PostYOUR_GOD, on 16th October 2011, 12:32, said:

Te inseli extrem. Gaseste-mi un abonament cu oferta dinamica, fara obligativitatea ramanerii in retea, aparat necodat si in 6E, 3000 minute in retea, 3000 mesaje in retea, 3000 minute in fix, 75 mesaje nationale si 75 minute nationale.
Fiecare procedeaza cum doreste. Mai sus mi-am exprimat doar propriul punct de vedere.
Dacă este doar propriul tău punct de vedere nu cred că se mai nimerește să spui că mă  înșel extrem. Și eu îmi exprimam un punct de vedere argumentat.  Unii chiar nu  au nevoie de 3 0 0 0  de minute în rețea  iar la cosmote aparatele nu sunt codate. Dacă pe tine te  aranjează cartela îți urez reîncărcare  plăcută . Pe  mine,  ca  și  pe  alte câteva milioane, mă aranjează abonamentul.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Ai dreptate, am folosit un ton nepotrivit.
Pai, daca pentru tine este bun abonamentul, atunci, okay. Spor la cumparaturi!

#8
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

View PostYOUR_GOD, on 17th October 2011, 12:57, said:

Ai dreptate, am folosit un ton nepotrivit.
Pai, daca pentru tine este bun abonamentul, atunci, okay. Spor la cumparaturi!
E  clar!  Cu tine  am făcut pace. Și totuși nu mi-a spus nimeni  dacă la cosmote se poate prelungi și pe un an.

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Uite, pentru ca ne-am impacat si nu pot sa te cinstesc cu o bere, iti ofer eu informatia: se poate. Saptamana trecuta si-a luat o ruda un telefon la abonamentul de 6E pe un singur an. Am fost de fata si a trebuit sa-i conving pe angajatii magazinului ca doresc numai un an de contract.

#10
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View Postpiton, on 17th October 2011, 16:44, said:

E  clar!  Cu tine  am făcut pace. Și totuși nu mi-a spus nimeni  dacă la cosmote se poate prelungi și pe un an.
Se poate, insa iti ofera jumatate din ce se da la 2 ani.
Majoritatea dealerilor trag pentru 2 ani sa isi scoata bonusul.


Ce ma deranjeaza e ca au bagat date in toate abonamentele, pe care le platesti in plus daca nu le folosesti.
Eu nu am nevoie decat de voce, pt asta e telefonul, nu de fite.

Desi am abonament de 4 ani cred ca o sa trec la cartela pt ca YOUR_GOD are dreptate - desi trebuie sa stai cu ochii pe credit.
Da o sa pierd fidelizarea de 15 min nationale....sau 20 daca mai semnam pt 1 an.

#11
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

View PostZyx, on 17th October 2011, 17:53, said:

Se poate, insa iti ofera jumatate din ce se da la 2 ani.
  Dupa cum am mai spus aici mie pe webcare nu imi arata la jumatate. La abonamentul ,,L'' am asa: pe doi ani - 51 euro
                                                                                                                                                  pe un an - 38 euro

#12
Sqash

Sqash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.10.2007
In opinia mea abonamentul are clar avantaje fata de cartela, dar ma rog nu asta e tema discutiei.
Vreau sa stiu si eu ce telefoane sunt in campania nationala si unde pot vedea o lista cu preturi.
Multumesc!

#13
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Ma intereseaza si pe mine un SGS2 si as dori sa stiu daca Cosmote are o adresa de e-mail, unde sa trimit un request pentru o oferta la prelungire de contract 1 -2 ani?

#14
Sqash

Sqash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.10.2007

View Postmuc_cel_mic, on 24th October 2011, 15:08, said:

Ma intereseaza si pe mine un SGS2 si as dori sa stiu daca Cosmote are o adresa de e-mail, unde sa trimit un request pentru o oferta la prelungire de contract 1 -2 ani?

Exista pagina  webcare cosmote. Acolo iti poti face un cont si afla ce oferta de prelungire al abonamentului ai.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate