Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Bussines Phone

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 19.01.2007
Salutare!

De cateva zile,tot caut si ma framant ce sa aleg,si de ce sa aleg.

Am nevoie de un telefon bussiness(40%)si multimedia(60%).Mai concret,imi trebuie sa fac poze clare,frumoase,sa citesc si sa trimit e mailuri,sa ma uit pe documente si sa ma mai joc din cand in cand cate un joculet.

Rezum:
*Camera >5mpx
*Editare documente office
*Un super e mail

Am ajuns la urmatoarele optiuni:

1.Samsung Omnia 7-un telefon perfect pt ce imi trebuie mie,dar cu multe minusuri-fara transfer bluetooth,fara mass storage,fara melodie mp3 ca ton de apel(+multe altele),dar cu un ecran super,cu un office superb si o camera bunicica.

2.Nokia C7-camera buna,are 2 difuzoare,se aude bine are un ecran super,dar are si cateva bube:are sistem simbian,care e destul de vechi si in plus,nu cred ca se citeste asa bine e mail lul si nici office ul.

3.Samsung Nexus S-imi place,dar tine bateria o zi(ca mai toate adica)are Android,am aplicatii cate vreau.

4.Samsung Galaxy S+-il iau la fidelizare,la abonament,nu prea stiu multe despre el.


Va rog frumos sa ma sfatuiti...de parerea voastra voi tine cont in privinta achizitionarii noului telefon.

Multumesc.

O zi buna!

#2
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.032
  • Înscris: 19.12.2010
Dintre exemplele date de tine, as merge pe Galaxy S.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010
Nokia C7. Acumulatorul lui dureaza binisor, lucru foarte important pentru un telefon business. In plus, nu am auzit de multe probleme legate de el.

#4
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 19.01.2007
La C7 toti se plang de camera,ca nu face pozele asa de bine si merge destul de greu.

GalaxyS+ ul se restarteaza asa aiurea,din senin.

#5
5lei

5lei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 612
  • Înscris: 28.06.2011
Galaxy S ! Android the BEST !

#6
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.720
  • Înscris: 23.12.2006

 Sugus, on 27th September 2011, 18:03, said:

Salutare!
Am nevoie de un telefon bussiness(40%)si multimedia(60%).Mai concret,imi trebuie sa fac poze clare,frumoase,sa citesc si sa trimit e mailuri,sa ma uit pe documente si sa ma mai joc din cand in cand cate un joculet.
Rezum:
*Camera >5mpx
*Editare documente office
*Un super e mail

2.Nokia C7-camera buna,are 2 difuzoare,se aude bine are un ecran super,dar are si cateva bube:are sistem simbian,care e destul de vechi si in plus,nu cred ca se citeste asa bine e mail lul si nici office ul.

Multumesc.

O zi buna!

Poate te referi la E7 (cel cu tastatura). Acela merge foarte bine pe bussiness, multimedia + office.
Legat de Symbian: Ultima versiune (adica penultima)Anna, se misca mult mai bine fata de Symbian-ul anterior.
Plus de asta daca nu ma insel o sa apara update la Ultima (si asta chiar e ultima) versiune, Belle, care e o diferenta de la cer la pamant.

Insa un 1000RON, nou, nu stiu ce ai putea gasi... dar bussines ar fi: http://www.emag.ro/t...black--pE6Black (are si touchscreen)

(BTW, daca vorbesti de C7, mai asteapta putin - cam pe saptamana viitoare - ca apare Nokia 701, care aduce un proc mai bun, mai mult ram, si noul OS)

 Sugus, on 27th September 2011, 18:22, said:

La C7 toti se plang de camera,ca nu face pozele asa de bine si merge destul de greu.
Eu si inca cativa posesori nu se plang de camera. Insa nici nu o pot compara cu camera de 12M de pe N8 (plus body-ul solid de alumini, portul de iesire HDMI..)

Editat de cmgeorge, 27 septembrie 2011 - 17:35.


#7
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 19.01.2007
Ma refer strict la C7...E7 este mult prea mare,mult prea caramidos.

Am gasit C7 la un pret foarte convenabil.
De asemenea,S+ il iau la acelasi pret ca C7-700 lei.

Bugetul maxim-1000 lei.

#8
Sugus

Sugus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 19.01.2007
Nu recomanda nimeni Samsung Omnia?

#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.061
  • Înscris: 15.04.2011
Nu prea recomanda nimeni Omnia pentru ca are o porcarie de sistem de operare.


Galaxy S sau Samsung Wave II link.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate