Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

casti Beats by Dr Dre

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#1
rares4

rares4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2011
stiu ca mai e un topic despre asta dar nu  imi raspunde nimeni. as vrea sa stiu daca cei de la beatsbydre.ro sunt de incredere, si daca produsele lor sunt originale. multumesc.

Edited by rares4, 18 September 2011 - 22:04.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,899
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu sigur daca magazinul e de incredere, dar preturile sunt reale.
Totusi, nu m-as risca sa cumpar de la ei decat daca un user serios, cu vechime pe forum confirma ca a achizitionat ceva de la ei, nu un user inregistratin urma cu cateva ore sau zile.
Ai putea incerca sa le comanzi de pe ebay.co.uk daca nu-ti pasa de garantie.

Edited by Hider141, 18 September 2011 - 22:14.


#3
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 28.07.2011

View Postrares4, on 18th September 2011, 23:04, said:

stiu ca mai e un topic despre asta dar nu  imi raspunde nimeni. as vrea sa stiu daca cei de la beatsbydre.ro sunt de incredere, si daca produsele lor sunt originale. multumesc.
La ce preturi au, ar trebui sa fie de incredere!

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
Dar ce fac castile astea? asculta muzica in locul meu, sa fim seriosi, mai mult de 300 de lei nu da nimeni pe un set de casti, eu consum 3 perechi pe an si oricine altcineva care practica sport tot pe acolo ajunge.

Eu credeam ca BOSE sunt scumpe, dar astea au niste preturi de %#$%, pentru acasa o pereche de BOSE sunt cele mai indicate si nici nu arata ca niste sorcove de 2 bani cumparate de la un magazinel din Bronx.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,899
  • Înscris: 06.01.2008

View Postrares4, on 18th September 2011, 23:04, said:

stiu ca mai e un topic despre asta dar nu  imi raspunde nimeni. as vrea sa stiu daca cei de la beatsbydre.ro sunt de incredere, si daca produsele lor sunt originale. multumesc.
Ai aici lista cu reselerii autorizati.
@connectorxp: Nu, insa sunt casti "designate"chiar de maritul magnificul, nemuritorul Dr Dre. Fiecare pereche de casti e purtata insasi de acest guru al muzicii rap in jur de o ora, dupa care e impachetata cu grija, pentru ca persoana ce va achizitiona respectiva pereche de casti sa simta la desfacerea pachetului aroma de rapper din Bronx.

Edited by Hider141, 18 September 2011 - 22:28.


#6
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View PostHider141, on 18th September 2011, 23:26, said:

Fiecare pereche de casti e purtata insasi de acest guru al muzicii rap in jur de o ora, dupa care e impachetata cu grija, pentru ca persoana ce va achizitiona respectiva pereche de casti sa simta la desfacerea pachetului aroma de rapper din Bronx.
E pe bune ce ai scris sau e o gluma?

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,899
  • Înscris: 06.01.2008
Normal ca e o gluma.
La banii aia poti lua niste Sennheiser-e adevarate, poate chiar modele folosite in studiouri sau de catre DJ-i adevarati, ce automat trebuie sa aibe o calitate inalta a sunetului mai presus de aspect si look-ul final.

Edited by Hider141, 18 September 2011 - 22:43.


#8
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

View PostHider141, on 18th September 2011, 23:40, said:

Normal ce e o gluma.
La banii aia poti lua niste Sennheiser-e adevarate, poate chiar modele folosite in studiouri sau de catre DJ-i adevarati, ce automat trebuie sa aibe o calitate inalta a sunetului mai presus de aspect si look-ul final.
M-am ''speriat'', credeam ca era pe bune faza. :)
Da, sunt overpriced, sunt si eu de aceeasi parere.

#9
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004

View PostHider141, on 18th September 2011, 23:40, said:

La banii aia poti lua niste Sennheiser-e adevarate, poate chiar modele folosite in studiouri sau de catre DJ-i adevarati,...

Am folosit o pereche de monitoare de studio de la Sony, un model mai vechi, calitatea audio este peste multe casti consumer, problema este atunci cand vrei sa le faci "sa cante", monitoarele de studio nu prea se impaca cu aparatele hone-use, iar cate laptop-uri cu iesire audio de 3W ai vazut in ultimul timp ?

Edited by connectorxp, 18 September 2011 - 22:53.


#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,899
  • Înscris: 06.01.2008
Daca te referi la castile cu mufa de 6,3mm, Sennheiser au si la modelele de 60Ron adaptor 3,5mm->6mm. La modelele de 600-1400Ron au ori mufa de 3,5mm si adaptor la 6,3mm, ori mufa 6,3mm si adaptor la 3,5mm.
Nu ma pricep la specificatiile tehnice ale respectivelor casti, dar sunt sigur ca la Beats by Dr Dre dai cam 30-40% doar pe nume, nu pe calitatea audio.

Edited by Hider141, 19 September 2011 - 08:08.


#11
rares4

rares4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2011
mersi mult. :D
se aud foarte bine, dar mie im place in special look.ul. :D

#12
Superstar18

Superstar18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.04.2007

View Postconnectorxp, on 18th September 2011, 22:20, said:

Dar ce fac castile astea? asculta muzica in locul meu, sa fim seriosi, mai mult de 300 de lei nu da nimeni pe un set de casti, eu consum 3 perechi pe an si oricine altcineva care practica sport tot pe acolo ajunge.

Eu credeam ca BOSE sunt scumpe, dar astea au niste preturi de %#$%, pentru acasa o pereche de BOSE sunt cele mai indicate si nici nu arata ca niste sorcove de 2 bani cumparate de la un magazinel din Bronx.

Nu sunt niste casti, sunt mai mult de atat :)) Poate consumi 3 perechi pe an insa o pereche de beats, iti iei pt cativa ani, dupa care vei cumpara tot beats in cazul in care se vor strica vreodata :P Plus ca sunt ultima fitza din lume, e cum e priusul, cred ca intelegi ce vreau sa zic :))

Am mai vorbit pe forum la prius topic, aveam si eu niste probleme la un moment dat cu masinuta ce s-au rezolvat pana la urma. Ideea ar fi ca...daca ti se pare ca muzica se aude senzational in masinuta ta, cum nu ai mai auzit in multe masini, eh...dupa ce pui castile astea pe cap, iti vine sa le conectezi la masina, ca sa asculti in trafic :))

Eu mi-am luat de la monsterbeats.ro 2 perechi de casti, Beats by dr. Dre solo HD si tour si din secunda in care au ajuns la mine, m-am indragostit! M-au ajutat sa intru in posesia si a unei casete (tot de la monster) pe care sa o bag la casetofon in masina pentru a o conecta cu iphone-ul. Nu vrei sa sti cum se aude... Chiar iti recomand: http://www.amazon.co...s...8026&sr=8-1 :))

@ Rares, iti recomand monsterbeats.ro din proprie experienta, desi am inteles ca beatsbydre. ro sunt super ok, am un prieten care si-a comandat de la ei dar inca nu le-am vazut deci nu ma bag.

Edited by Superstar18, 27 September 2011 - 01:06.


#13
Jonnyy77

Jonnyy77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.06.2008
care e pretu castilor dr dre? eu pot spune official ca la un magazin x cunoscut si apropiat castile classice dr.dre alb/negru sunt 180 de euro

#14
coxatu

coxatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.11.2007
Site-ul respectiv este o teapa ordinara!

Si-a comandat un coleg de-al meu Tours la 255 ron si a primit un fake de toata jena. Culmea ca proprietarul site-ului sustine ca sunt originale si ca le primeste la jumatate de pret de la producator ca sa intre pe piata din RO cu un pret bun. Scam de Romanica!

Evitati sa cumparati fake-uri de pe www.monsterbeats.ro

#15
Superstar18

Superstar18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.04.2007

View Postcoxatu, on 15th October 2011, 14:03, said:

Site-ul respectiv este o teapa ordinara!

Si-a comandat un coleg de-al meu Tours la 255 ron si a primit un fake de toata jena. Culmea ca proprietarul site-ului sustine ca sunt originale si ca le primeste la jumatate de pret de la producator ca sa intre pe piata din RO cu un pret bun. Scam de Romanica!

Evitati sa cumparati fake-uri de pe www.monsterbeats.ro


Ciudat, eu am luat de la ei si sunt excelente. Am verificat tutorialele de pe youtube cu fake beats si nu intrau in nici o categorie. De ce zice colegul tau ca sunt replici?
Plus ca sunetul conteaza cel mai mult. Am ascultat replici si sunt extraordinar de proaste dpdv calitativ, se aud ca niste casti din targ. Cele pe care le-am primit de la ei au un sunet "orgasmic", si nu este un cuvant exagerat :-?

#16
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
Dragul meu Superstar18, am condus Prius, stiu cu ce se mananca, dar e o fita inutila, mai ales cand iesi din oras si vrei sa iei in piept sosele patriei, mai ales cele din zonele montane. Acum o ard cu o Octavia TSI automata cu linie audio Skoda Profesional, desi nu se compara cu JBL-ul din Toyota, este suficienta. Prefer sa ard ~2L la medie in plus si sa am oarece putere cand ii dau gaz decat sa aud o rasnita eco care nici un Yaris 1,3 nu poate intrece.
Castile Beats le-am vazut la un coleg, modelul alb, dar raman la parearea mea initiala, daca vreau calitate aleg un fabricant cu traditie si nu dupa aspect, nici BOSE nu sunt cele mai reusite ca si calitate, dar nici nu costa 500 Euro setul, mai ales ca au lansat un nou model, OE2, ideale pentru ascultatorul de rand, iar in State vor costa 150$ si 180 pentru modelul cu integrare iPhone.

BTW, sunt unii dintre cei mai vechi membrii de pe forum care au avut contact cu Prius-ul, inainte sa prinda moda la noi, ca design si concept imi place masina, dar pana nu vor monta un motor de 180CP pe ea nu o sa mai am idei legate de ea.

Edited by connectorxp, 15 October 2011 - 15:44.


#17
Andra-FHMRomania

Andra-FHMRomania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.10.2011
Hey,
As vrea si eu sa cumpar casti Beats by Dr. Dre. Compania pentru care lucrez a cumparat mai multe perechi pentru un anumit departament...Un coleg de la acel departament mi-a dat sa le ascult si am ramas complet indragostita de ele  :wub: . Cand l-am intrebat de unde au fost achizitionate mi-a spus ca de la Monsterbeats.ro dar nu stie mai multe detalii. Aveti idee daca au un sediu sau am posibilitatea sa ajung la ei weekendul acesta? Am sunat la numarul de pe site dar nu raspunde nimeni, probabil fiind weekend... :( Am nevoie de ele pana maine dimineata ca plec intr-o calatorie de afaceri si zbor multe ore cu avionul. Daca aveti idee cum pot sa-i contactez altfel, cat mai urgent...??? :peacefingers:

Multumesc anticipat,
Andra H.

#18
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
MDA!, suna a reclama mascata la acel site.

Tot ca suntem la capitolul "Beats", azi am dat o tura pe la HP=ul din Plaza Militari si am vazut un laptop ce purta semnatura lor, de apreciat iluminarea rosie a tastaturii si materialele de culoare neagra cu textura mata si lucioasa, in rest nu am mai urmarit, avand un pret mult prea mare pentru cat sunt eu dispus sa dau pe un HP.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate