Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Probleme Digi Net Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 08.08.2007
Dupa ce mi-am pierdut stickul ZTE MF110 folosesc internetul pe unb stick Huawei E122 de la Telering Austria decodat.
De 2 luni decand folosesc digiul in stickul de Huawei merge extrem de prost, intre 10 si 300 kbps, am incercat si alte setari sa fie numa 3G only dar tot aceeasi problema.
Am incercat stickul cu o cartela orange si vodafon , internetu mergea super cu el , paginile se incarcau instant cu netul de la orange si vodafone.
Am pus cartela sim de la digi ieir intrun modem ZTE MF190 de la RDS si hopa mergea fara problema, bag cartela din modemul ZTE in stickul de Huawei si merge foarte prost.
Ce ar fi explicatia la acest fenomen sau rds limiteaza serviciul sa finctioneze doar de pe stickurile lor?

#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Cauta un firmware mai nou pentru stick-ul Huawei. Merita sa incerci.

#3
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 08.08.2007
ce am gasit pe net toate is mai vechi decat actualul ce am!
Minune dupa ce ieri am sunat la iei si am primit raspunsul caaaa nu poate sami inregistreze reclamatia ca nu folosesc echipamentul lor, cum am ajuns astazi de la munca merge perfect tot :|

#4
bubu™

bubu™

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 29.12.2006
eu am si net pe mobil de la vodafone, care nu piere cand intru in locuri mai ciudate, ca asta de la rds, care o fi mai slab, nu?...

#5
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 08.08.2007
Si iarasi s-a intamplat iarasi merge prost netul de pe stick
Daca bag in stickuri de RDS simul merge perfect si daca bag simul oriunde (netbook, stickuri, telefon) merge foarte prost
Am sunat la serviciu clienti si a zis fufa DAM SUPORT NUMA DACA UTILIZATI SERVICIUL CU PRODUSELE NOASTRE.
Ce sa fac ca netu imi merge cu max 300 kbps in orce locatie al orasului :|

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate