Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Moderatori din toata lumea, uniti-va.

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#1
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 ElCubano, on 7th May 2011, 21:04, said:

Nu`s remunerati. E gratuit benevola optiunea. Practic ii confirma ca`i cineva aici, desi viata i`a demonstrat acolo ca nu`i deloc asa. Si e perfect constient de asta. Si totusi se inhama la caruta...

Orice mod de fapt nu e vreun extrem sau vreo elita, ci de fapt insusi abisul extrem.

O minciuna peste un corp de alte minciuni. Ce le`ar pasa ? Cireasa de pe tort. Hai s`o culeg eu azi aici, acum. Prezent.

Unu la mana, sunt amatori, nu profesionisti. Omit sa priveasca lucrurile in perspectiva. Sau nu stiu sa priveasca asa, cum preferi. N`au cum sa reactioneze precum cei ce lucreaza in customer service, sa zicem. Ever. Lipseste abilitatea. Daca nu stiu sa explice ceva, sau nu`nteleg altceva, vor inchide topicu` intr`o tentativa d`a`ti pune lacatu` pe gura. Suspendurile ? Alt punct maxim. Oricum ce tre` sa iei dumitale in considerare e, dincolo de imbecilitatea lor ca au si puterea si resursele d`a te reduce la tacare. Si asa vor face, invocand ca esti o "amenintare" sau alte idiotenii notabile din desertu` asta de optiuni.

Doi la mana, o picatura de logica. Stiti cliseu ala cu "exemplu pentru membrii comunitatii". Well, daca nu`s elite => Prost exemplu => ar trebui imediat ignorat si demascat ca fiind o imbeci....ergo pozitia in sine nu`si justifica existenta in continuare.

Ba mai mult sunt chiar si tiranii clipei, si`ai sensurilor. Eu spre exemplificare zic un lucru`, dansu` raudispune sa inteleaga cu totu` altceva si ma sancioneaza conform mintii sale (well...larg discutabile). Cuvintele n`au niciodata nici un sens fix, imuabil nici o valoare emotionala anume. Sunt oamenii cei ce le dau viata, semnificatii si conotatii. Practic eu sunt raspunzator pentru propriul sau prejudiciu. Ar trebui sa se suspende singur, really. Alt exemplu : eu zic suspendare, tu citesti si pentru tine inseamna un cu totul alt lucru. Cum poti sa`mi spui tu mie ce inteleg eu prin cuvantul respectiv ? Ma rog, ne pierdem in semantica si sensuri.

Asta`i un temei bun pentru a ignora orice are de spus un moderator, atras iremediabil de iluzia apartenentei la grup (asta insasi constituind o elocventa dovada de mediocritate (sa nu zic prostie, ca se supara))

Fiinte patetice si disperate...moderatorii...

Si nu, nu vorbesc de forumul asta, e universala treaba. Daca nu`ti dai seama, crede`ma pe cuvant. Stiu io ce spun.

Interpretarea ...acea rationalitate irationala...sau interpretarea interpretarii...sau interpretarea interpretarii interpretarii...infinit. Infinitul ucide, dar selectiv.

Liber la aruncatu` cu parerea.

Edited by mufa, 09 September 2011 - 15:47.


#2
D-M-X

D-M-X

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 28.05.2011
Pot sa arunc cu o piatra ?

#3
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011
Doar daca`mi dai temelie, nu asa usor, amical, de control. :D

Edited by Trollolozaurusrex, 08 June 2011 - 19:11.


#4
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

 D-M-X, on 8th June 2011, 20:10, said:

Pot sa arunc cu o piatra ?

In moaca lu' ala?  :naughty:

#5
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
Good point. Semantica ucide sau da viata... M nu va putea fi niciodata obiectiv (nu are ,,de unde''), v-a sta intodeauna in spatele regulamentului. M de la Moise?

#6
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 cvag3, on 8th June 2011, 20:28, said:

Good point. Semantica ucide sau da viata... M nu va putea fi niciodata obiectiv (nu are ,,de unde''), v-a sta intodeauna in spatele regulamentului. M de la Moise?
Nu, de la mcratima, fie si acolo unde nu`i e locu` <3

#7
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
Rezumat?

#8
KHVDAN

KHVDAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2011

 Trollolozaurusrex, on 8th June 2011, 19:03, said:

.

Captain Obvious.
Pe de alta parte.. Pe net nu vei gai niciodata democratie. Cand aderi unui grup, te conformezi. Dupa regulament actioneaza ei. Problema ramane insa, la interpretare.

#9
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 adish1k, on 8th June 2011, 20:31, said:

Rezumat?

O s`o zic simplu : daca moderatorii nu`s intr`un fel anume asta nu implica ca tu ori oricare altu` e in felul acela.

#10
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
inca un topic pe tema moderatorilor?? cu asta cum mai ramane??

#11
Trollolozaurusrex

Trollolozaurusrex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 24.05.2011

 ady_95, on 8th June 2011, 20:41, said:

inca un topic pe tema moderatorilor?? cu asta cum mai ramane??
Aia`i o frustrare transpusa, a mea`i observatie nimic mai mult.

#12
ady_95

ady_95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 23.12.2009
stai ca umbla mufa la butoane :lol:

L.E.: tocmai a iesit

Edited by ady_95, 08 June 2011 - 19:45.


#13
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
nu ma bag ! ma depaseste subiectu  :P

#14
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Nu știu cum ai făcut, dar ai reușit să faci un subiect care îmi este imposibil de citit, încercai de 5 ori să trec de primele cuvinte, nu reușesc.
Văd: Moderatori din toată lumea, uniți-vă - Dacă îi de bine: utilizatoare goale, să fie la comanda mea, sechestrare, abuzate, violate = mă bag.
Dacă îi de rău - Moderatori din toată lumea, uniți-vă - aruncați-vă în rău. - Nu mă bag.
Aceasta este părerea mea.

#15
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Dap, e bun rezumatul.  :coolspeak:

#16
Andrei_Andrei_

Andrei_Andrei_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.03.2011
Avand in vedere ca am fost moderator niste ani pe acest forum, sa stii ca nu e asa, observand moderarea pe propria-mi piele. Moderatorii pe care i-am intalnit si care au inchis sau mi-au dat suspend au fost ok, intelegandu-i. Nu dau nume. Insa, a fost si unul care a apasat aiurea pe butoane. Again, nu dau nume. Deci, pentru a intelege faza cu moderarea, tre' sa baqi niste moderatie si dupa aia sa renunti la ea si sa fii user suspendat sau cu subiecte inchise si-ai sa intelegi abia atunci ce si cum. :)

#17
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 Aether, on 8th June 2011, 19:10, said:

abuzate, violate = mă bag.
Dacă îi de rău - Moderatori din toată lumea, uniți-vă - aruncați-vă în rău. - Nu mă bag.
Aceasta este părerea mea.
presupun ca te-ai referit la mine, nu ?
si ce-ai vrea sa fac ?!  SPERJUR ? daca n-am pe cine sa "dau in gat" ,  repet, nu ma bag !!!

#18
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011

 tom_1133, on 8th June 2011, 21:55, said:

presupun ca te-ai referit la mine, nu ?
Nu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate