Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

caine cu microchip

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
eseres

eseres

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 15.08.2011
salut
un vecin de a meu care a venit recent din italia a pierdut un caine de rasa , care avea un microchip implantat.
problema e ca a pierdut manualul de la microchip iar tot ce mai are este un numar, cred ca serialul de la microchip
pana acuma nu am avut treaba cu gps si de aceia nu stiu ce sa caut.
oare pot sa gasesc cainele doar ce acel numar?, e cumva un site in care il introduc numarul si imi arata direct unde se afla cainele

#2
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.515
  • Înscris: 25.01.2011
Ala care a vandut chip-ul trebuie sa aiba si un site.

#3
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 592
  • Înscris: 10.04.2008
http://www.petid.ro/

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.120
  • Înscris: 24.02.2006

 eseres, on 15th August 2011, 13:50, said:

salut
un vecin de a meu care a venit recent din italia a pierdut un caine de rasa , care avea un microchip implantat.
problema e ca a pierdut manualul de la microchip iar tot ce mai are este un numar, cred ca serialul de la microchip
pana acuma nu am avut treaba cu gps si de aceia nu stiu ce sa caut.
oare pot sa gasesc cainele doar ce acel numar?, e cumva un site in care il introduc numarul si imi arata direct unde se afla cainele

cip-ul care se implanteaza animalelor nu are nici o legatura cu gps-ul
este un simplu circuit electronic care contine un nr unic de identificare. atunci cand cineva gaseste un animal ratacit il duce la un veterinar, acesta citeste codul cip-ului (presupunand ca are echipamentele necesare) si cu acest cod poate afla cine este proprietarul cainelui si i-l poate returna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate